לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מבצע הסברה משולב לקידום הריבונות

חברי תנועת נוער הריבונות קיימו מבצע הסברה משולב בשורת מוקדים ברחבי הארץ לקידום חזון הריבונות והיערכות לוועידת הנוער הצפויה בקרוב.

במבצע הסברה משולב שנפרס על פני כל הארץ הציבו חברי תנועת נוער הריבונות דוכני הסברה ושיח להטמעת חזון הריבונות בציבור הישראלי הרחב. הדוכנים נפרסו במוקדים רבים ברחבי הארץ ובהם ירושלים, שדרות, עכו, נהריה, רחובות ועוד.
 
חברי וחברות התנועה חילקו במהלך המבצע חומרי הסברה לקידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון וקיימו שיחות עם עוברי אורח בעלי עמדות שונות ומגוונות על סוגיית הריבונות. בתנועה מסכמים בסיפוק רב את המבצע ומספרים על התעניינות ציבורית רבה בחזון, דרכי יישומו ובשאלת העיתוי הנכון לקידומו.


 
שירה יהונתן, מחברות התנועה, מספרת על המפגש עם אזרחים בדוכן ההסברה שהציבה במעלות תרשיחא: "אחת השאלות שעולות הרבה בשיח עם אנשים היא למה לקדם את הריבונות דווקא עכשיו? עכשיו אנחנו צריכים להתעסק בנושאים שיותר דחופים כמו כלכלה וכו'. ענינו להם שהמאבק על ארץ ישראל לא התחיל עכשיו ולא מסתיים עכשיו, הכול נובע מארץ ישראל, חינוך, תורה, חקלאות וכמובן גם כלכלה, הכול נובע מארץ ישראל".
 
הודיה וינטר, תושבת ירושלים, מספרת גם היא על התעניינות רבה בדוכן שהקימה בתחנה המרכזית בעיר. לדבריה המפגש עם עם ישראל על מגזריו ועמדותיו היה מרענן והחזיר אל השיח את הסוגיות האידיאולוגיות והעקרוניות סביב ארץ ישראל ועתידה. "הדהים אותי לראות עד כמה הפעילות שלנו משפיעה. אנשים עברו, שאלו שאלות והתעניינו בנושא", היא אומרת.
 
בני הנוער קיימו את המבצע כחלק מההכנות לוועידת הנוער הגדולה הצפויה להתקיים ביום חמישי ל' בסיוון (10.6), ועידת 'ארצי' שתתקיים בסימן 'בקעת הירדן תחילה'. לזאת מוסיף אליהו פרידמן, מראשי 'נוער הריבונות', ומדגיש כי מדובר בפעילות המשתלבת היטב בפעילות השוטפת אותה מקיימת התנועה. "הנוער עובד קשה בכל נושא השטח. אנו מוציאים דוכנים שבועיים, כנסים, אירועים, ועלוני הסברה חודשיים, אנו מנסים להנגיש את נושא הריבונות וחשיבותו".
 
בתנועה מספרים בסיפוק רב כי האווירה בה נתקלו בדוכני ההסברה הייתה חיובית מאוד. עוינות, שאולי איפיינה את השיח לפני כעשור, התחלפה בהתעניינות ונכונות להפנים את חשיבות חזון הריבונות. "המודעות הציבורית לריבונות התחזקה פלאים, וכעת נותר לנוער להמשיך בפעילות על מנת להביא גם את המנהיגות להבין את גודל השעה ואת גודל האתגרים שלפניהם, דווקא בתקופת ביידן, דווקא בתקופת הרמת הראש הטרוריסטית בחוצות ישראל, יש לתת מענה מדיני ציוני ראוי – ריבונות".
 
ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מברכות על פעילות הנוער ומבטיחות את המשכה הלאה. "הנוער מוכיח ועוד יוכיח עד כמה הוא מבין עמוקות את תפקיד הדור שלו בשרשרת השליחות הציונית. גם ובעיקר בתקופה בה נדמה שערכי ארץ ישראל, ציונות וזהות נדחקים מעט הצידה למען סוגיות כלכליות וחברתיות, הנוער מבין כי זו השעה הראויה והנכונה להנפת דגלי הציונות בגאון ולהזכיר לכולנו את הערכים שליכדו את עם ישראל לאורך כל דורותיו, ערכים שהובילו ומובילים את עם ישראל לארצו, להיות עם חופשי וריבוני בארצנו".
 
"הניסיון המאולץ לשנות את סדר היום הציבורי ולדחוק הצידה את הדיון בערכי הציונות ובשאיפת הריבונות, אינו עומד במבחן המציאות. בעוד יש מי שרוצה לעסוק בסוגיות כלכליות, חברתיות ובריאותיות ארץ ישראל נחמסת מתחת ידו של עם ישראל. הרש"פ קובעת עוד ועוד עובדות בשטח ומנצלת כל פרצה וחלון במציאות בה אין ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון. הנוער מבין היטב שללא החלת ריבונות אנו עלולים להתעורר חלילה למציאות בלתי הפיכה בה מדינת טרור קמה בפועל על ההרים החולשים על כל מרכזי האוכלוסיה בישראל, מציאות בה החזון הציוני נסוג לאחור וסופג חלילה מכה אנושה. בפעילותו ההסברתית החשובה כל כך, מחזיר הנוער לעם ישראל ולמנהיגיו את השיח הערכי אידיאולוגי ואת כולנו מחזיר את הנוער לתנופת עשייה ציונית".
 
עוד מציינות השתיים כי הוועידה הצפויה להתקיים, בה ישתתפו מאות בני נוער לצד אישי ציבור, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה, תהווה מנוף ציבורי נוסף הקורא למנהיגי ישראל ליישם את הצהרותיהם והבטחותיהם להחלת ריבונות ישראל בבקעת הירדן כצעד ראשון לקראת החלת הריבונות בכלל יהודה ושומרון. "וועידות וכנסי נוער גדולים קודמים העניקו תנופה אדירה לפעילות הנוער. קבוצות פעילות גובשו, רעיונות ויוזמות עלו ובני הנוער הבינו את הכוח האדיר שטמון בפעילותם ויצאו חדורי אמונה וביטחון להמשכה של הפעילות. כך יהיה גם בוועידה הקרובה", דברי קצובר ומטר. 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

06-05-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.