לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*

גלעד פילבר

הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ורב תנועת הריבונות, נשא דברים בכנס נוער הריבונות וקבע כי המאבק האמתי על הארץ הוא מאבק על תודעה ורוח. "בפרעות בערים המעורבות ובעזה לא ניצחנו כי לא הייתה אמונה בצדקת הדרך, לא הייתה נחישות ולא היו מספיק ערכים. לצה"ל יש כוח להכריע את המערכה ולמחוק את עזה בתוך כמה שעות, אבל מה שחסר לו זו אמונה, ואנחנו נקראים להוסיף אמונה, עצמה ומלכות".
 
על הפסוק 'אל תגעו במשיחיי ובנביאי אל תרעו' העלה הרב אליהו את הפירוש הקבלי: "מי אלו משיחיי? בתוך כל אחד מאיתנו יש ניצוץ משיח. אם הוא כבוי בתוכנו הוא כבוי גם במלכות, אבל אם הוא מתעצם בתוכנו מגיע מלך המשיח. מלך המשיח נמצא בתוך כל אחד ואחד מאיתנו. אם אנחנו פחדנים הוא לא מתגלה, אבל אם אנחנו מתעצמים מתגלה מלך המשיח. אם נשב בחיבוק ידיים וצפה שהוא יגיע מהשמים נחכה הרבה זמן. אנחנו נדרשים להוסיף בתוכנו אומץ".
 
"את צפת תל אביב וירושלים כבשנו במלחמת העצמאות כמעט ללא נשק, אבל עם הרבה אמונה ועצמה ומסירות וחכמה וגרשנו מהארץ למעלה מחצי מיליון ערבים. לא היו אז נקיפות מצפון כי כולם הבינו שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואם נשאיר אותה בידיהם לא תהיה לנו מדינה ולא תהיה לנו זכות קיום. 'אני שלום והמה למלחמה', כי זו התרבות שלהם, גם בינם לבין עצמם...", אמר הרב אליהו וקבע כי "את ירושלים נכבוש בכוח העצמה שבתוכנו".
 
עוד קבע הרב כי הניצחון אינו תלוי בממשלה כזו או אחרת. "ממשלה היא בבואת העם ואם העם מלא עצמה הממשלה תפעל בעצמה. זה התפקיד שלנו", אמר והטיל על נוער הריבונות משימה:
 
"כשאני מגיע מצפת לירושלים אני עובר בכבישים מרכזיים, אבל על כל גשר יש שלט של תנועות השמאל, הסתה נגד נתניהו, נגד יהודה ושומרון וכו', כך מנסים באמצעים פשוטים לשנות את התודעה הלאומית וליצר תחושה שכאילו זה רוחו של כל העם. המשימה הבאה שלנו צריכה להיות לכבוש את כל הגשרים במדינת ישראל, שכל אחד מאיתנו ידאג לכבוש את הגשר שליד הבית שלו ולתלות שלטים על אהבת ירושלים והחלת הריבונות. כך המסרים הללו יכבשו את כל העם. זה התפקיד שלנו. להוציא את האור שלנו לכל עם ישראל".
 
ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב אהרון פרידמן, נשא גם הוא דברים והדגיש כי הריבונות בארץ ישראל מתחילה מתוך ההבנה העמוקה שהארץ שייכת לקב"ה ומשום כך בניו של הקב"ה הם שחיים בה.
 
"עלינו לדרוש מהפוליטיקאים את החלת הריבונות בכל ארץ ישראל", אמר הרב פרידמן וציין כי "הריבונות מתחילה בצעידה והחיים שלנו, 'כל מקום אשר תדרוך כף רגליכם לך יהיה', הריבונות מתחילה בחיים בכל מקום בארץ, בטיול ובצעידה בה".
 
את הדברים אמרו הרב אליהו והרב פרידמן בוועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.
תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הזמן פועל לרעתנו. אנחנו מאבדים את אדמות המדינה
מערכת ריבונות
23-06-2021
דו"ח המודיעין על השתלטות הרש"פ על אדמות מדינה מלמד על כרסום מסוכן, מתמיד ושיטתי בקרקעות שבידי ישראל. מחיר היעדר הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
לבלום השתלטות הערבית על אדמות המדינה
מערכת ריבונות
25-06-2021
פעילי תנועת הריבונות השתתפו במשמרת מחאה וקריאה לממשלה לבלום את השתלטות הרש"פ על אדמות המדינה ביהודה ושומרון. צפו בתמונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 61
מערכת ריבונות
18-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 61 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 60
מערכת ריבונות
11-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ועידת נוער הריבונות ה-3 בתמונות
מערכת ריבונות
11-06-2021
צפו במאות בני הנוער התקבצו מכל רחבי הארץ והשתתפו בוועידת 'ארצי' והשקת מיזם 'ירושלים רבתי' עם אורחי הכבוד, יהונתן ואסתר פולארד.
ריבונות - כתב עת מדיני
להקים ישובים כי אנחנו חיים כאן ולא כי אנחנו מתים כאן
מערכת ריבונות
10-06-2021
המחנכת יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, מספרת על ההחלטה לקבור את בעלה בחוות גלעד, הקשר למערת המכפלה והתקווה לישובים שיקומו מתוך צו חיים ולא רק לזכר נופלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד
מערכת ריבונות
10-06-2021
יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'
מערכת ריבונות
10-06-2021
סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.
ריבונות - כתב עת מדיני
'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'
מערכת ריבונות
10-06-2021
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיירת 'מדור לדור' למען נוער ריבונות יוצאת לדרך
מערכת ריבונות
10-06-2021
אם גם אתם רוצים לחזור אל רוח הנעורים החלוצית והאידיאליסטית, אם גם אתם רוצים להעניק לדור הבא של מנהיגי ישראל מהניסיון והידע שצברתם לאורך השנים, מקומכם איתנו בסיירת.