לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'

גלעד פילבר

סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.

בפאנל מיוחד על ריבונות בירושלים וביהודה ושומרון ביקר אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים, בחריפות את התנהלות ראש הממשלה, בנימין נתניהו.
 
"אנחנו לא עושים מספיק", קבע קינג. "המרחק בין שכונת רמות בירושלים לגבעת זאב שמצפון לירושלים הוא עשרות בודדות של מטרים. כביש מפריד בין השתיים. המרחק בין רמות לגילה הוא כמו מגוש עציון לגילה, אבל העירייה שולחת משאית זבל מרמות לגילה ולא לגבעת זאב. היינו יכולים ליצור מציאות בשטח", אמר קינג. "אם נחכה לכנסת זה לא יקרה. צריך לפעול בשטח. למה שלא יהיה מרתון ירושלים שיתחיל בגוש עציון, יעבור בירושלים ויסתיים בשער בנימין?".
 
בהתייחס למהומות בירושלים ביקר קינג את התנהלות משטרת הבירה: "את המחסומים לא היה צריך להציב אבל משהצבת אתה לא חוזר כי הערבים מפרשים את זה כניצחון שמגביר את המהומות. מדובר בקצינים חלשים שלא מאמינים בזכות שלנו לצעוד בירושלים ולהניף דגל בירושלים. הבעיה שלנו היא לא הערבים אלא אנחנו".
 
לדבריו "התופעה הזו של המחסומים חוזרת על עצמה בכל יום. לי, כסגן ראש עיר, אסור להיכנס לשמונה שכונות בירושלים כי אני יהודי. מי שהחליט את זה הוא ראש הממשלה. זה דבר הזוי", אמר והוסיף כי "מי שמונע בניה בגבעת המטוס ובעטרות זה נתניהו, אבל לא מבקרים אותו כי הוא נחשב ממשלת ימין".
 
ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הוסיף ברוח דבריו של קינג ואמר כי בעוד קינג מדבר על משאית זבל ירושלמים שאינה מפנה זבל בגבעת זאב, "משאית הזבל שאוספת זבל באל-ערוב היא של האו"ם, כך שלמעשה משאית מניו יורק מפנה זבל ולא משאית ישראלית! כעם אנחנו לא מתנהלים כריבון, אנחנו לא אומרים שאנחנו אלה שנפנה אשפה, שנדאג לשתיית מים נקיים, שנדאג אנחנו ולא חמאס או פתח' לחומרי הלימוד וגם שנגזור עונש מוות למחבלים".
 
מנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, השיב לשאלת המנחה עד כמה נושא הריבונות מעסיק את חברי המועצה, אך ברור שעיקר העיסוק בסוגיה אמור להתמקד בממשלת ישראל. לדבריו אלמלא בפעילותן הנמרצת של יהודית קצובר ונדיה מטר היה נושא הריבונות נשאר כחזון רחוק שמרחף מעל אך לא מקודם בפועל. "נדיה ויהודית לקחו את הנושא לידיים, הקימו כנס ריבונות בחברון לפני עשור כשכולם ראו בזה רעיון הזוי, ובתוך עשר שנים נשיא ארה"ב מדבר על זה. אמנם לא אהבנו את התכנית ומה שהיא כללה אבל הנושא נכתב בתכנית של נשיא ארה"ב".
 
בדבריו קרא דילמוני לנוער לפעול בלהט לקידום תודעת הריבונות בכל רחבי הארץ. "אין אופציה לעתיד האזור בלי ריבונות", קבע והוסיף כי הגורם המונע כעת את החלת הריבונות הוא "חוסר האמון שלנו בכך שהארץ הזו שלנו. זו בעיה של אמונה בצדקת הדרך", כלשונו.
 
"רוב העם ימני, רוב הכנסת ימנית", הזכיר אריה קינג. "יש לנו בעיה של משילות בירושלים שנובעת מההנהגה שלנו. יש שני שרי ירושלים ממחנה הימין, ואחד מהם קידם את חלוקת ירושלים. שר קודם לו, שאולי יהיה ראש ממשלה בעוד כמה ימים, מעולם לא דרכה רגלו במזרח ירושלים כדי לקבוע מזוזה בבית יהודי. בכנסת שכחו מי הצביע להם", קבע.
 
הדברים נאמרו במסגרת וועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 66
מערכת ריבונות
22-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 66 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
נאומי עצרת צעדת ליל תשעה באב - וידאו
מערכת ריבונות
19-07-2021
צפו בנאומיהם של אישי הציבור בעצרת הסיום של צעדת ליל תשעה באב תשפ"א, בפני המוני צועדים שהגיעו מכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת סובב החומות - ליל תשעה באב תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
18-07-2021
צפו בהמונים שהתקבצו מכל רחבי הארץ לצעדת ליל תשעה באב סביב חומות ירושלים בקריאה: 'עתידה ירושלים להיעשות מטרופולין'
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב: להפוך את ירושלים למטרופולין
מערכת ריבונות
19-07-2021
בפעם ה-27 צעדו מאות מכל רחבי הארץ סביב חומות ירושלים בליל תשעה באב וקראו לחיזוק ריבונות ישראל בירושלים והרחבתה למטרופולין.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 65
מערכת ריבונות
16-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכה זהירה לח"כים זוהר וברקת
מערכת ריבונות
14-07-2021
תנועת הריבונות מברכת בזהירות על מהלכי החקיקה שמקדמים חברי הכנסת זוהר וברקת להחלת ריבונות ונגד הקמת קונסוליות זרות לרש"פ בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון 'ירושלים רבתי' לנוער בתמונות
מערכת ריבונות
13-07-2021
צפו בעשרות בני הנוער שהגיעו מכל רחבי הארץ להשתתף בסמינריון 'ירושלים רבתי' של תנועת נוער הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
דור המנהיגות הבא מביט למציאות בעיניים
מערכת ריבונות
13-07-2021
עשרות חברי נוער הריבונות קיימו סמינריון בן יומיים ובו נחשפו להיעדר המשילות בירושלים, ביו"ש ובנגב. מהמפגשים עם אישי הציבור יצאו עם תובנות, לקחים משימות להמשך.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 64
מערכת ריבונות
09-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'השנה חשובה הצעדה יותר מבעבר'
מערכת ריבונות
07-07-2021
גם השנה תתקיים צעדת ליל תשעה באב. "קיום הצעדה חשוב השנה יותר מבעבר לנוכח המבקשים, מבית ומחוץ, לקעקע את ריבונותנו בירושלים".