לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'

גלעד פילבר

סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.

בפאנל מיוחד על ריבונות בירושלים וביהודה ושומרון ביקר אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים, בחריפות את התנהלות ראש הממשלה, בנימין נתניהו.
 
"אנחנו לא עושים מספיק", קבע קינג. "המרחק בין שכונת רמות בירושלים לגבעת זאב שמצפון לירושלים הוא עשרות בודדות של מטרים. כביש מפריד בין השתיים. המרחק בין רמות לגילה הוא כמו מגוש עציון לגילה, אבל העירייה שולחת משאית זבל מרמות לגילה ולא לגבעת זאב. היינו יכולים ליצור מציאות בשטח", אמר קינג. "אם נחכה לכנסת זה לא יקרה. צריך לפעול בשטח. למה שלא יהיה מרתון ירושלים שיתחיל בגוש עציון, יעבור בירושלים ויסתיים בשער בנימין?".
 
בהתייחס למהומות בירושלים ביקר קינג את התנהלות משטרת הבירה: "את המחסומים לא היה צריך להציב אבל משהצבת אתה לא חוזר כי הערבים מפרשים את זה כניצחון שמגביר את המהומות. מדובר בקצינים חלשים שלא מאמינים בזכות שלנו לצעוד בירושלים ולהניף דגל בירושלים. הבעיה שלנו היא לא הערבים אלא אנחנו".
 
לדבריו "התופעה הזו של המחסומים חוזרת על עצמה בכל יום. לי, כסגן ראש עיר, אסור להיכנס לשמונה שכונות בירושלים כי אני יהודי. מי שהחליט את זה הוא ראש הממשלה. זה דבר הזוי", אמר והוסיף כי "מי שמונע בניה בגבעת המטוס ובעטרות זה נתניהו, אבל לא מבקרים אותו כי הוא נחשב ממשלת ימין".
 
ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הוסיף ברוח דבריו של קינג ואמר כי בעוד קינג מדבר על משאית זבל ירושלמים שאינה מפנה זבל בגבעת זאב, "משאית הזבל שאוספת זבל באל-ערוב היא של האו"ם, כך שלמעשה משאית מניו יורק מפנה זבל ולא משאית ישראלית! כעם אנחנו לא מתנהלים כריבון, אנחנו לא אומרים שאנחנו אלה שנפנה אשפה, שנדאג לשתיית מים נקיים, שנדאג אנחנו ולא חמאס או פתח' לחומרי הלימוד וגם שנגזור עונש מוות למחבלים".
 
מנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, השיב לשאלת המנחה עד כמה נושא הריבונות מעסיק את חברי המועצה, אך ברור שעיקר העיסוק בסוגיה אמור להתמקד בממשלת ישראל. לדבריו אלמלא בפעילותן הנמרצת של יהודית קצובר ונדיה מטר היה נושא הריבונות נשאר כחזון רחוק שמרחף מעל אך לא מקודם בפועל. "נדיה ויהודית לקחו את הנושא לידיים, הקימו כנס ריבונות בחברון לפני עשור כשכולם ראו בזה רעיון הזוי, ובתוך עשר שנים נשיא ארה"ב מדבר על זה. אמנם לא אהבנו את התכנית ומה שהיא כללה אבל הנושא נכתב בתכנית של נשיא ארה"ב".
 
בדבריו קרא דילמוני לנוער לפעול בלהט לקידום תודעת הריבונות בכל רחבי הארץ. "אין אופציה לעתיד האזור בלי ריבונות", קבע והוסיף כי הגורם המונע כעת את החלת הריבונות הוא "חוסר האמון שלנו בכך שהארץ הזו שלנו. זו בעיה של אמונה בצדקת הדרך", כלשונו.
 
"רוב העם ימני, רוב הכנסת ימנית", הזכיר אריה קינג. "יש לנו בעיה של משילות בירושלים שנובעת מההנהגה שלנו. יש שני שרי ירושלים ממחנה הימין, ואחד מהם קידם את חלוקת ירושלים. שר קודם לו, שאולי יהיה ראש ממשלה בעוד כמה ימים, מעולם לא דרכה רגלו במזרח ירושלים כדי לקבוע מזוזה בבית יהודי. בכנסת שכחו מי הצביע להם", קבע.
 
הדברים נאמרו במסגרת וועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.