לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 65

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה

כתמיד, ירושלים ממשיכה להיות בליבנו, בלב עם ישראל, בליבה של מדינת ישראל ובליבו של הקיום היהודי, ובימים אלה שב ומתמקד בירושלים הפוקוס הציבורי, הפוליטי והמדיני.
 
המיקוד הזה מחדד ומחזק את חשיבותה של צעדת ליל תשעה באב שנקיים יחד אתכם במוצאי השבת הקרובה, ליל תשעה באב, כפי שקיימנו בכל שנה ושנה ב-26 השנים האחרונות.
 
כדרכנו נקיים את הצעדה מיד לאחר קריאה משותפת של מגילת איכה, נצעד בין שערי חומות העיר, נשמע את סיפורה וקורותיה של העיר בנקודות הציון שלאורך תוואי הצעדה ונחתום בעצרת בה יישאו דברים אנשי מעש ורוח ואליה הוזמנו חברי כנסת מכלל המפלגות הציוניות, חברי אופוזיציה וקואליציה, מתוך אמונה שלמה בכוחה של ירושלים לחבר קצוות, עמדות ומגזרים בעם ישראל.
 
נחכה ונשמח לראותכם צועדים יחד איתנו ומביאים עימכם חברים קרובים ומכרים להיות שותפים באירוע המרומם של צעידת ההמונים נושאי דגלי הלאום ומביעים את כיסופיהם לבניינה השלם של בירת ישראל.
 

 
נברך כאן את משטרת ירושלים ואת השר לביטחון פנים, עומר בר לב, על העמדה הברורה שהציגו עם אישורה המלא של הצעדה ללא סייג וללא מגבלה.
 
 
ירושלים רבתי על ליבנו
 
בצעדת ליל תשעה באב נשיק את לוגו קמפיין 'ירושלים רבתי' שילווה את פעילותנו ההסברתית לקידום המיזם בזירות השונות, התקשורתית, ההסברתית והפוליטית:

 

 
ירושלים מעל הפוליטיקה
 
כאמור, ירושלים מעסיקה גם את הזירה הפוליטית. חבר הכנסת ניר ברקת מגיש הצעת חוק שתמנע את האפשרות להקמת קונסוליות זרות של הרש"פ בירושלים. יוזמה חשובה זו מצטרפת להצעת החוק שמעלה חבר הכנסת מיקי זוהר להחלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.
 
את היוזמות קידמנו בברכה זהירה ובתקשורת פרסמנו את התגובה הבאה:
 
מהלכיהם של חברי הכנסת זוהר וברקת חשובים לחיזוק ריבונותה של ישראל בירושלים וביהודה ושומרון ולבלימת הניסיונות הבינלאומיים לכרסום במשילות ישראל בבירתה הנצחית, אך לצד חשיבות המהלכים יש לוודא ולהבטיח שירושלים והריבונות אינן הופכות קלפים במשחקים פוליטיים. מדובר בסוגיות ערכיות שהן ליבת החזון הציונות. יש לקדם אותן לא כניגוח פוליטי ומנגד ראוי לתמוך בהן ללא התחשבנות ונקמנות פוליטיות.
 
תנועתנו מאמינה ביכולתה של המנהיגות בישראל, באופוזיציה ובקואליציה כאחד, לנטרל שיקולי פוליטיקה צרה מסוגיות ערכיות מהותיות ולהצביע באופן ענייני ושקול. חשיבותה של ירושלים חוצה גבולות פוליטיים וכך ראוי שיהיה היחס לו מקבלת בירת ישראל בכנסת ישראל.

 

 
מנהיגי העתיד מבינים את ההווה
 
בימים ראשון ושני האחרונים קיימנו סמינריון ריבונות מיוחד לעשרות בני נוער, חברת תנועת נוער הריבונות, שהגיעו מכל רחבי הארץ, נטשו את המסכים ועיסוקי החופש ובאו להעמיק, ללמוד, לצבור ידע על ארץ ישראל ולאזור כוחות להמשך תנופת המאבק על הריבונות והמשילות בה.
 
את היום הראשון של הסמינריון הקדשנו למצב הריבונות והמשילות בירושלים. הכרנו את הקשיים וההתמודדויות מול ניסיונות הכרסום של גורמים עויינים בריבונותה של ישראל בבירתנו. הרחבנו את ההיכרות עם מיזם 'ירושלים רבתי' אותו אנו מקדמים בשבועות האחרונים בכוחות משותפים, ובו מענה גם לקושי הדמוגרפי בירושלים וגם עם האתגר הריבוני משילותי. למיזם זה השלכות רבות על ריבונותינו ביהודה ושומרון עם הרחבת גבולותיה המוניציפאליים של ירושלים לעבר מבשרת ציון, מעלה אדומים, גוש עציון וגבעת זאב.
 
ביומו השני של הסמינריון התמקדנו באתגר המשילות והריבונות בהר חברון ובנגב לנוכח הנגיסה המתמדת באלה.
 
על הדברים שנאמרו בסמינריון ועל האישים אותם פגשנו תוכלו לקרוא כאן

צפו בתמונות מתוך ימי הסמינריון
 
 
הסיירת יצאה לדרך
 
חברי נוער הריבונות השיקו השבוע את הסיירת הפרלמנטארית של התנועה. נציגים של התנועה ערכו סיור ראשוני בכנסת לקראת משימות רבות שעוד נכונו להם בזירה הזו.
 
חברי הסיירת יעמדו בקשר עם חברי כנסת מסיעות הבית השונות לקידום הריבונות ביהודה ושומרון ולחיזוק המשילות בארץ כולה. הנוער יחזק את ידיהם של מקדמי יוזמות חקיקה ציוניות ויעניק רוח גבית למנהיגות הלאומית בכנסת ישראל ובממשלה.
 
 


יום עיון תשעה באב
 
כאן המקום להזכיר למי שעדיין לא נרשם ולא הצטרף את יום העיון המיוחד שנקיים ביום תשעה באב ובו נתמקד בחורבנה ובקוממיותה של עיר הנצח.
 


 
בבניין ירושלים ננוחם וניבנה
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

16-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.