לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 71

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב חברים יקרים
 
בדריכות אנו עוקבים אחר כל התבטאות וכל צעד בביקורו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, בארה"ב. אמנם ההתמקדות המרכזית אמורה להיות בסוגיית הגרעין האיראני, סוגיה שעם ישראל כולו מלוכד סביבה מימין ומשמאל, אך על פי ההערכות והמידע שטופטף עוד טרם הביקור, גם הסוגיה המדינית הנוגעת ליחסיה של ישראל עם הרש"פ, ניצבת בהחלט בסדר היום של הביקור.
 
אך מעל הכול וקודם לכל מוכח שוב, גם מהאירועים האחרונים באפגניסטאן כי בריחה מטרור מניבה תוצאה אחת: הטרור ממשיך לרדוף וביתר שאת. את הלקח הזה חייבים מנהיגי ישראל לצרוב בתודעתם.

 
האמצע המדיני

דבריו של ראש הממשלה ולפיהם הוא לא יחיל ריבונות מחד ומאידך לא יקדם מדינה פלשתינית, נשמעים ככאלה המחפשים לכאורה את האמצע המדיני שיאפשר את המשך קיומה של הממשלה המורכבת בראשה עומד בנט, אך המציאות מלמדת אחרת לחלוטין.
 
המציאות מלמדת, כפי שגם לימדה בעבר, שאין ואקום מדיני. אם ישראל לא תקדם את הריבונות ולא תבהיר עמדות בצורה נחרצת וברורה, יקדם הצד השני את חלוקת הארץ והקמת מדינה פלשתינית בליבה. יעשו את זה הערבים בגלי טרור מתוך תחושת זיהוי החולשה הישראלית, יעשו זאת האירופים בהזרמת כספים להשתלטות ערבית על שטחים, יעשו זאת האמריקאים בדחיקת רגליה של ישראל לכיוונים המסוכנים הללו, ותעשה זאת גם ובעיקר הרש"פ בתכניתה המאורגנת להשתלטות על עוד ועוד שטחים פתוחים ובנייה מאסיבית בהם.
 
על האזהרה הזו ועל האמצע המדיני האמתי פרסמנו השבוע מאמר. לקריאה לחצו כאן
 
 
אתה לא לבד
 
לקראת צאתו של ראש הממשלה לארה"ב שיגרנו לו מכתב, שלאחר מכן פורסמו עיקרי הדברים שבו גם בתקשורת, ובו קראנו לו לעמוד על עמדותיו האידיאולוגיות מול הנשיא האמריקאי ולחציו.
 
הדגשנו במכתבנו שגם אם לרגע נדמה שראש ממשלת ישראל ניצב לבדו מול הלחצים הכבירים המופעלים עליו, הרי שההיסטוריה היהודית כולה ניצבת לימינו ומחזקת את עמדתו. יחד אתו מתייצבת ההיסטוריה היהודית השואפת זה למעלה מאלפיים שנה לריבונות ישראלית בארצנו המובטחת. יחד אתו גם הרוב המוחלט של מצביעי העם היהודי החפצים בריבונות ומתריעים מהקמת קונסוליה אמריקאית לרש"פ בירושלים על משמעותה המדינית החמורה.
 
לחצו כאן וקראו על המכתב לראש הממשלה
 
 
משענת קנה רצוץ
 
בזמן המראתו של ראש הממשלה לארה"ב נאספנו בצומת גוש עציון למפגן הקורא לראש הממשלה לעמוד על שלמות ארץ ישראל ולזכור את לקחי האירועים באפגניסטאן, כמו גם במקומות אחרים: אל לה לישראל להישען על הבטחות והצהרות שברגע האמת צפויות לקרוס ולהותיר אותנו להתמודד לבדנו מול טרור קשה ואכזרי.
 
בין שלטי המפגן ניתן היה לראות את הקריאה לשוב לערכי הריבונות וקידומה, לקידום תכנית ירושלים רבתי ובעיקר אמירת לא נוקב ונחרץ להקמתה מדינה פלשתינית.
  
מנהיגים, לכך נבחרתם!
 
בדאגה רבה ובאכזבה קשה קיבלנו את הדיווחים על התעקשותו של שר הביטחון להרוס את מטעי משק אחיה באופן מיידי ואפילו לא לנסות ולהגיע להסדר מוסכם, כפי שבג"ץ מאפשר.
 
שוב מתברר שהרס ליהודים נעשה בנקל, בעוד בניה מאסיבית של ערבים זוכה להעלמת עין מוחלטת מצידה של ממשלת ישראל. ההרס עליו מתעקש שר הביטחון מצטרף לשורת מעשי הרס שאירעו לאחרונה ברחבי יהודה ושומרון ולשורה ארוכה יותר של מעשי הרס המתוכננים לעתיד הקרוב.
 
נחזק את ידיהם של ראשי שדולת ארץ ישראל, חברי הכנסת אורית סטרוק ויואב קיש, על היחלצותם לפעולה מיידית במגמה למנוע את ההרס באחיה. נקווה שלפעילות זו יחברו עוד עשרות חברי כנסת ושרים כי ארץ ישראל היא מעל ומעבר לכל מחלוקת פוליטית. ארץ ישראל היא מחוץ למשחקי הכוח שבין קואליציה ואופוזיציה.
 
 
גם הנוער מודאג
 
וגם הנוער פעל השבוע סביב ביקורו של ראש הממשלה בארה"ב. בגן הוורדים שמול הכנסת קיימו חברי 'נוער הריבונות', שהגיעו מרחבי הארץ, מפגש שיח והסברה סביב קידום הריבונות והאיתותים המדאיגים מהזירה המדינית.
 
כחלק מאירוע ההסברה והלימוד חילקו בני הנוער עותקים של המכתב אותו שיגרה תנועת הריבונות לראש הממשלה.  
הרהורי אלול בעוז וגאו"ן
 
ביום רביעי הקרוב (כ"ד אלול 1/9) נקיים אירוע לימוד מיוחד לקראת חגי תשרי. רישמו בפניכם והירשמו:
 
17:00-17:45 על התפילה עם הרבנית שני טרגין
18:00-18:45 על השופר עם הרב ליאור לביא
19:00-19:45 שיחת התעוררות עם הרב יעקב פישר
 האירוע פתוח לנשים וגברים. כולכם מוזמנים. תרומה מומלצת: 20 ש"ח להמשך אחזקת השמורה
לפרטים נוספים ולהרשמה: רנה מרגוליס 054-7103240


 
בברכת "כי תבוא אל הארץ אשר ה' אלוהיך נותן לך נחלה וירשת וישבת בה" (מתוך הפרשה)
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

27-08-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.
ריבונות - כתב עת מדיני
ארבעים שנה ללא חפירה ארכיאולוגית רצינית ביו"ש
מערכת ריבונות
10-08-2021
קראו את הפוסט המדאיג והעצוב שפרסם נתנאל אלינסון על הסיבה שבגינה אנחנו נוטשים אתרי מורשת ביהודה ושומרון, לא חופרים בהם ולא חוקרים אותם.