לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 74

לשכת השרה

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
מפגש שרי מרצ עם יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, שהגיע לאחר ביקור שר הביטחון אצל אבו מאזן, מוכיח לנו שוב כי במקום בו לא נפעל לקידום חזון הימין נגלה איך עגלת המדיניות הישראלית נוטה עוד ועוד שמאלה. במקום בו לא תהיה ריבונות נגלה את רעיונות השמאל מקודמים במרץ ובמרצ.
 
משום כך מצאנו לנכון לפרסם הודעה המחזקת את ידיה של שרת הפנים, איילת שקד, על דבריה במהלך ביקורה באמירויות ולפיהן לא תוקם מדינה פלשתינית, לא תחת ראש הממשלה הנוכחי ולא תחת ראש ממשלת הרוטציה, יאיר לפיד.
 
עם זאת הדגשנו בתגובתנו לדברי השרה את דרישתנו שלא להסתפק באמירות השוללות את רעיונותיו המסוכנים של השמאל, אלא יש לפעול כדי לקדם את חזון הימין, חזון הריבונות:
 
בעת האחרונה אנו עדים לקמפיין עקבי של גורמי השמאל למען חלוקת הארץ והקמת מדינה פלשתינית בליבה, אנו עדים גם למצעד הנדחפים בתור על מנת לחלות את פניו של יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, הרואה בחיילי צה"ל ומפקדיו פושעים הראויים לעמוד לדין בהאג.
 
מול כל אלה חשובים ביותר דבריה של שרת הפנים שקד, אך עם זאת תנועתנו פונה אליה בבקשה: לא די בבלימת רעיונות המדינה פלשתינית. יש לקדם יוזמה ישראלית להחלת הריבונות על יהודה ושומרון וכצעד ראשון להתחיל בירושלים רבתי. רק כך ניתן יהיה לגדוע את התקווה הערבית להקים מדינה על חורבותיה של ישראל. החלת הריבונות היא צעד הכרחי לביטחונה של מדינת ישראל ולהגשמת ייעודו היסטורי של עם ישראל בארצו.
 
לא נותיר את הזירה הפוליטית והמדינית מופקרת לרעיונותיו המופקרים של השמאל.
 
 
קבלת פני הרב
 
במסגרת פתיחת שנת הלימודים בבית המדרש 'חברותא' שבשמורת 'עוז וגאו"ן' קיימנו השבוע קבלת פנים מרגשת לרבו החדש של גוש עציון, הרב יוסף צבי רימון, המלמד בבית המדרש על עולמה של שנת השמיטה.
 
באירוע המרגש (שהפתיע את הרב) השתתפו עשרות הלומדות בבית המדרש.
 


 
רוח אחרת
 
במלאת שנה לפטירתה של חברתנו הלן פרידמן ז"ל, יו"ר AFSI, נקיים בשבוע הקרוב טקס זיכרון להנצחת מורשתה. הלן ז"ל הובילה ברוח ובמעשה עשרות קבוצות של יהודים מארה"ב לביקורים ביהודה ושומרון ולהיכרות מעמיקה עם חשיבות חזון הריבונות וחובת קידומו בכל זירה ובכל עת.
 
הרוח האחרת שהפיחה בכולנו הייתה לנו למופת ולפעמון גדול הקורא את כולנו אל ארץ ישראל. במעמד בני משפחתה, חברים ומוקירי זכרה נעלה את סיפור חייה ומורשתה של הלן ונתחייב להמשיך ולצעוד במסע בו צעדנו יחד, המסע הציוני-יהודי המחבר את עם ישראל אל ארץ ישראל כולה.
 תנחומים
 
כאן המקום להביע תנחומינו לחברתנו היקרה, מראשי המובילים בעוז את רוח ארץ ישראל בכנסת ישראל, חברת הכנסת אורית סטרוק, על פטירת אמה, אסתי כהן ז"ל. מן השמים תנוחמי, אורית.
 
לחצו כאן לקריאת פוסט שפרסמה אורית לזכר אמה המנוחה.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

08-10-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.