לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 73

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה, חורף טוב ובריא
 
 
החגים מאחורינו ועם ישראל חוזר אל שגרת ימי העשייה, היצירה והבנייה האישית, הקהילתית והלאומית.
 
על אף ניסיון הדמים הקשה והכואב של שנות אוסלו, ממשיך השמאל גם בהזדמנות זו להציב את עמדתו בפתרון מדיני הגיוני. הוא מנצל גם את ההזדמנות שנקרתה לו על מנת לבקר את ראש הממשלה בחריפות על שלא כלל בנאומו את הסוגיה הפלשתינית.
 
בכך מוכיח לנו שוב השמאל הישראלי כי כל עוד לא נמשיך ונפעל במלוא הכוח והעצמה לקידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון, יפעל הוא במרץ ובקדחתנות על מנת להביא עלינו את אסון חלוקת הארץ והקמת מדינה ערבית בליבה.
 
עלינו לשוב ולפעול בכל דרך, בשדה הפוליטי וברחוב הישראלי, על מנת להעצים את תודעת הריבונות, לחזק את ידיהם של תומכי הריבונות בממשלה ומחוצה לה על מנת שיציבו את אמונתם המדינית ללא מורא על השולחן הציבורי, ואכן, כפי שתוכלו לראות בשורות הבאות, אנו בתנועת הריבונות נערכים להרחבה והעצמה של פעילות ההסברה שלנו, גם אם נדמה שההרכב הקואליציוני הקיים מסיג אותנו מעט אחור. עלינו לשוב ולזכור כי העם ברובו המוחלט תומך בעמדות המחנה הלאומי הקורא לריבונות וחיזוק הקשר בין עם ישראל לארצו.
 
 
אין ואקום. כשאין ריבונות ההשתלטות הערבית גוברת
 
עדות נוספת ומדאיגה לכך שכאשר אנו לא מחילים ריבונות הוואקום מתמלא בהשתלטות מעשית ומדינית ערבית, קיבלנו עם החתימה על יישום העברתם של 100 מיליון אירו מגרמניה לרש"פ לטובת ביצוע פרויקטים שונים גם בשטחי C.
 
העברת סכום זה הוא חלק מהתכנית הכוללת של ארצות האיחוד האירופי לסיוע לערביי הרש"פ להשתלט על עוד ועוד חלקים ביהודה ושומרון. כזכור, תנועת 'עד כאן' חשפה כי בין מדינות האיחוד האירופי נעשתה חלוקה בה כל מדינה קיבלה "לאחריותה" שטח משטחי יהודה ושומרון ובו היא אמורה לסייע להנהגת הרש"פ לקבוע עובדות בשטח תוך התעלמות מוחלטת ממדינת ישראל, ממשלתה ורשויותיה. סכום זה של 100 מיליון אירו הועבר על ידי ממשלת גרמניה לביצוע פרויקטים בשטח שעליו "אחראית" ממשלת גרמניה לקביעת עובדות ערביות בשטח.
 
שוב מתברר כי כאשר ישראל אינה מחילה את ריבונותה ביהודה ושומרון מתחזקת השליטה הערבית על השטח. תכנית פיאד להשתלטות על שטחי C מקבלת גושפנקה מדינית בינלאומית וכעת גם תמיכה רשמית כלכלית הנוגסת עוד ועוד בריבונותה של ישראל.
 
בתגובה למהלך הגרמני-ערבי פרסמנו באתר ריבונות את התיחסותנו ובה ביקורת על "עצימת העיניים בה נוקטות ממשלות ישראל האחרונות מול הפעילות הערבית העקבית להשתלטות על עוד ועוד קרקעות ברחבי יהודה ושומרון כחלק מתכנית פיאד לקביעת עובדות מדיניות ומעשיות בשטח, ולמעשה הקמתה של מדינה פלשתינית בפועל ללא הסכם וללא הסכמה ישראלית".
 
לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן
 
 
חוויה ארצישראלית
 
במהלך ימי חול המועד קיימנו פעילות ענפה לאורחים, מבוגרים וצעירים, בשמורת 'עוז וגאו"ן', כאשר מוקד הפעילות היה הקשר החי לארץ ישראל, עברה ועתידה. אלפים השתתפו מדי יום בפעילויות התוססות והמגוונות.
 
במסגרת זו קיימו חברי נוער הריבונות אירוע מיוחד שכלל סדנאות שונות ברחבי השמורה, ובהן משחקים, הפעלות, יצירות מקוריות ועוד, וגם אלה התנקזו כולם לרעיון חיזוק תודעת הריבונות והקשר לארץ ישראל, נופיה, ישוביה ואתריה.
 
על פעילותם זו, כמו על עוד פעילויות רבות אחרות ברחובות ישראל וברשתות החברתיות, ראוי נוער הריבונות להערכה רבה. העתיד עם נוער שכזה נראה צלול, ברור, בטוח ומבטיח.
 
 
שמחת התורה ושמחת הארץ
 
אירועי חג הסוכות ושמחת תורה נחתמו בהקפות שניות שקיימנו בשמורת 'עוז וגאון' בניצוחו של הרב יוסף צבי רימון, הרב האזורי החדש של גוש עציון. יחד איתנו חגגו ראש מועצת הגוש, חברינו שלמה נאמן, אנשי כוחות הביטחון, מתיישבים ואורחים רבים.
 
האירוע אורגן על ידי 'הפינה החמה' בראשות רותי גיליס, המועצה הדתית ומתנ"ס גוש עציון.
 


 
חוזרים למשימות
 
עם תום תקופת החגים והשיבה לשגרת ימי הפעילות אנו נערכים בתנועה, כמו גם בתנועת נוער הריבונות, לחידוש הפעילות ההסברתית בתנופה מחודשת, הן לחיזוק וקידום חזון הריבונות, הסברת חשיבותו והטמעתו בהנהגה ובציבור, והן בקידום תכנית 'ירושלים רבתי' להרחבת גבולותיה של בירת ישראל והקמת מטרופולין בעל משמעות מרכזית בחייה של מדינת ישראל.
 
כזכור, על פי התכנית יורחב שטחה של ירושלים מצפון עם הכללתם של כמה מישובי בנימין בתחומה, מדרום עם הכללת גוש עציון בתחומה, ממזרח עם הרחבתה של העיר עד מעלה אדומים, כולל, וממערב בהוספת מבשרת ציון למטרופולין הבירה.
 
תכנית זו, שזכתה בעבר לתמיכה מכלל המפלגות הציוניות, תפיח רוח חדשה בעם ישראל, תבהיר לנו ולסובבינו את מהות היותה של ירושלים ליבו הפועם של עם ישראל ותקבע את הקשר הבלתי ניתן לניתוק בין מדינת ישראל לארץ ישראל ותמנע הקמת מדינה פלשתינית.
 
בחודשים הקרובים נפעל ברחובות ישראל ומול הנהגת המדינה להפצת וקידום הרעיון הזוכה כבר כעת לתמיכת רבים מחברי הכנסת.
 
 
חברותא
 
בשבוע הקרוב נתחיל בע"ה שנת שיעורים וסדנאות חדשה בבית המדרש 'חברותא' שב'עוז וגאו"ן'. לעדכונכם מצורף קישור לחוברת הלימוד והפעילויות הכוללות בין השאר סדנת ציור בימי ראשון עם אביטל שרנסקי, סדנת נגרות בימי שני, שיעורי תנ"ך בימי שלישי וביום רביעי חידוש: סיורים עם התנ"ך ביד. 
 
לעיון בחוברת לחצו כאן
 
 
בברכת "ברצונו נטלה מהם ונתנה לנו" (רש"י על הפרשה)
שבת שלום
 
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-09-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.