לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

המלחמה על ירושלים

מאיר אליפור

לאורך כל ההיסטוריה היהודית הייתה ירושלים גורם מלכד ומאחד עבור העם היהודי.

כאשר מלחמה נפתחת בצפירה עולה ויורדת העם נחרד, מתלכד ומתגייס לאחוז בנשק ולעמוד איתן אל מול פני האויב המסתער.
 
אבל יש מלחמות שנפתחות בקול דממה דקה, מלחמות שזוחלות בלי שהעם מרגיש, ובעוד הוא מורדם ומסומם נקבעות עובדות בשטח מבלי שנרשמה התקוממות, מבלי שהעם יצא להגנת המולדת.
 
בימים אלו אנו בעיצומה של מלחמה על ירושלים. זו מלחמה שקשה לזהות אותה, כי אין בה ירי של טנקים, מטוסים ותותחים, אבל אם נמשיך להירדם ולעצום עין אנחנו עלולים להתעורר כשליבו של העם היהודי, עיר בירתו הנצחית, ירושלים, כבר אינו בידנו, חלילה.
 
כששרים בכירים נפגשים עם יו"ר הרש"פ, כששר הביטחון מקדם שורה ארוכה של מחוות ומענקים לאבו מאזן, כאשר הממשל האמריקאי מחזיר לחיים את רעיון שתי המדינות וקריעתה של הארץ, כאשר ביידן לוחץ לפתיחתה של קונסוליה עבור הרש"פ בליבה של ירושלים כדי להביע את שאיפתו לראות בירושלים בירה פלשתינית, כאשר עוד ועוד שרים בממשלת ישראל מתבטאים נגד ההתיישבות ובעד חלוקת הארץ, אנחנו במלחמה שקטה, זוחלת ומסוכנת.
 
משום כך יצאנו, למעלה מעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים, למפגני מחאה ברחוב אגרון מול הבניין שארה"ב רוצה לפתוח מחדש כקונסוליה לרשות הפלשתינית, מחאות הקוראים לראש הממשלה ולשרים לעמוד בפרץ ולשמור על אחדותה של ירושלים. במשך 12 שנים נדמה היה שאין עוד צורך לצאת להפגנות ולמשמרות מחאה, אך נראה שטעינו.
 
עלינו לצאת לרחוב ובשם המסירות והאהבה לירושלים להיאבק להגנתה, להעיר את העם ולעורר את המנהיגים. לא נאפשר כניעה ישראלית לתכתיב האמריקאי. כל ראשי ממשלות ישראל קבעו שאחדות ירושלים אינה עניין למחלוקת פוליטית, וברוח זו צריכה גם ממשלת ישראל הנוכחית להתבטא בנחישות ובבהירות, גם מול ממשל אמריקאי שמגדיר את עצמו כידידותי.
 
כאן המקום להביע גם הערכה לאותם משרי ממשלת ישראל, ובהם שר המשפטים גדעון סער ושר השיכון זאב אלקין, שהבהירו עמדה ברורה, נחושה, אחראית וציונית כאשר הכריזו על התנגדותם הפומבית לרעיון הקמת הקונסוליה. עמדתם זו צריכה להיות סמן דרך עבור כלל שרי ממשלת ישראל, מימין ומשמאל.
 
לאורך כל ההיסטוריה היהודית הייתה ירושלים גורם מלכד ומאחד עבור העם היהודי. כאשר ביקש הקיסר קליגולה להציב צלם בהיכל הוא הורה לנציבו בסוריה, פובליוס פטרוניוס, לבצע את המשימה, אך נכונותם של היהודים למסור את הנפש למען ירושלים שכנעה את פטרוניוס שהמשימה\מזימה לא תוכל להתבצע, והיא אכן מתבטלת.
 
כך היה גם במלחמת ששת הימים, כאשר העם היהודי בישראל ובתפוצות התלכדו סביב הגשמת חזון חזרתנו לירושלים. כך גם בימים אלה. על אף הקיטוב והשסע בעם התלכדותם של כעשרים ארגונים יחד למאבק על ליבה של ירושלים הוא קריאת כיוון לעם ישראל כולו ולמנהיגות בישראל: ירושלים יש רק אחת והיא אינה נתונה למשא ומתן!

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

04-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.