לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

המלחמה על ירושלים

מאיר אליפור

לאורך כל ההיסטוריה היהודית הייתה ירושלים גורם מלכד ומאחד עבור העם היהודי.

כאשר מלחמה נפתחת בצפירה עולה ויורדת העם נחרד, מתלכד ומתגייס לאחוז בנשק ולעמוד איתן אל מול פני האויב המסתער.
 
אבל יש מלחמות שנפתחות בקול דממה דקה, מלחמות שזוחלות בלי שהעם מרגיש, ובעוד הוא מורדם ומסומם נקבעות עובדות בשטח מבלי שנרשמה התקוממות, מבלי שהעם יצא להגנת המולדת.
 
בימים אלו אנו בעיצומה של מלחמה על ירושלים. זו מלחמה שקשה לזהות אותה, כי אין בה ירי של טנקים, מטוסים ותותחים, אבל אם נמשיך להירדם ולעצום עין אנחנו עלולים להתעורר כשליבו של העם היהודי, עיר בירתו הנצחית, ירושלים, כבר אינו בידנו, חלילה.
 
כששרים בכירים נפגשים עם יו"ר הרש"פ, כששר הביטחון מקדם שורה ארוכה של מחוות ומענקים לאבו מאזן, כאשר הממשל האמריקאי מחזיר לחיים את רעיון שתי המדינות וקריעתה של הארץ, כאשר ביידן לוחץ לפתיחתה של קונסוליה עבור הרש"פ בליבה של ירושלים כדי להביע את שאיפתו לראות בירושלים בירה פלשתינית, כאשר עוד ועוד שרים בממשלת ישראל מתבטאים נגד ההתיישבות ובעד חלוקת הארץ, אנחנו במלחמה שקטה, זוחלת ומסוכנת.
 
משום כך יצאנו, למעלה מעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים, למפגני מחאה ברחוב אגרון מול הבניין שארה"ב רוצה לפתוח מחדש כקונסוליה לרשות הפלשתינית, מחאות הקוראים לראש הממשלה ולשרים לעמוד בפרץ ולשמור על אחדותה של ירושלים. במשך 12 שנים נדמה היה שאין עוד צורך לצאת להפגנות ולמשמרות מחאה, אך נראה שטעינו.
 
עלינו לצאת לרחוב ובשם המסירות והאהבה לירושלים להיאבק להגנתה, להעיר את העם ולעורר את המנהיגים. לא נאפשר כניעה ישראלית לתכתיב האמריקאי. כל ראשי ממשלות ישראל קבעו שאחדות ירושלים אינה עניין למחלוקת פוליטית, וברוח זו צריכה גם ממשלת ישראל הנוכחית להתבטא בנחישות ובבהירות, גם מול ממשל אמריקאי שמגדיר את עצמו כידידותי.
 
כאן המקום להביע גם הערכה לאותם משרי ממשלת ישראל, ובהם שר המשפטים גדעון סער ושר השיכון זאב אלקין, שהבהירו עמדה ברורה, נחושה, אחראית וציונית כאשר הכריזו על התנגדותם הפומבית לרעיון הקמת הקונסוליה. עמדתם זו צריכה להיות סמן דרך עבור כלל שרי ממשלת ישראל, מימין ומשמאל.
 
לאורך כל ההיסטוריה היהודית הייתה ירושלים גורם מלכד ומאחד עבור העם היהודי. כאשר ביקש הקיסר קליגולה להציב צלם בהיכל הוא הורה לנציבו בסוריה, פובליוס פטרוניוס, לבצע את המשימה, אך נכונותם של היהודים למסור את הנפש למען ירושלים שכנעה את פטרוניוס שהמשימה\מזימה לא תוכל להתבצע, והיא אכן מתבטלת.
 
כך היה גם במלחמת ששת הימים, כאשר העם היהודי בישראל ובתפוצות התלכדו סביב הגשמת חזון חזרתנו לירושלים. כך גם בימים אלה. על אף הקיטוב והשסע בעם התלכדותם של כעשרים ארגונים יחד למאבק על ליבה של ירושלים הוא קריאת כיוון לעם ישראל כולו ולמנהיגות בישראל: ירושלים יש רק אחת והיא אינה נתונה למשא ומתן!

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

04-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.