לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

לא די בהצהרות. עם ישראל דורש מעשים!

מאיר אליפור

לקראת משמרת המחאה השלישית במאבק על ירושלים - קולנו צריך להגיע לבית הלבן ולוודא שהצהרת רה"מ אינה בתמורה לוויתור אחר. על ירושלים לא עושים דילים.

חברים יקרים
שלום וברכה

ביום רביעי הקרוב נתייצב שוב יחד, מעל 20 ארגונים אוהבי ירושלים וארץ ישראל, בשעה 17:00 ברחוב אגרון למשמרת השלישית במאבקנו נגד פתיחת הקונסוליה האמריקאית לפלשתינים.

בו-זמנית תתקיים משמרת בניו-יורק ע"י חברינו מארגון AFSI.

את המשמרת נקיים כשברקע דבריהם הברורים והצלולים של ראש הממשלה שהכריז כי קונסוליה שכזו לא תקום בירושלים ושל שר החוץ, יאיר לפיד, שתמך בעמדתו זו.

אכן, הכרזותיהם של השניים מעודדות מאוד ומהוות מענה לדרישה הראשונה שנשאנו במשמרות המחאה עד כה – אמירה נחושה של ראש ממשלת ישראל נגד המהלך האמריקאי. אך עדיין לא הגיע המענה לדרישתנו השנייה, זו המופנית כלפי נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, 'הסר את ידיך מירושלים". כל עוד לא נשמעה דרישתנו זו בבית הלבן וכל עוד לא נענה לה הנשיא האמריקאי במפורש, אנו צפויים למסכת לחצים מאסיבית מכיוון הממשל.

גם אם יופעלו מנופי הלחץ על ממשלת ישראל מאחורי הקלעים ובחדרים סגורים, עלינו לזכור כי ממשל ביידן שם לו למטרה להחזיר אל הבמה המדינית את הרעיון המסוכן של שתי המדינות. עלינו לשמור על דריכות והקשבה לכל רחש חשוד מכיוון הבית הלבן. לשם כך אנו מצויים בקשר רציף עם חברי קונגרס שאצבעם מונחת כל העת על הדופק. יחד איתם ואתכם נבלום כל מגמה הרסנית שכזו.

את המשמרת הקרובה נקיים מתוך מגמה אחת חשובה: להוכיח לראש הממשלה ולשרי הממשלה שמאחורי ההכרזה הברורה נגד פתיחת הקונסוליה מתייצב עם ישראל באופן איתן, נחוש ומסור. בעניינה של ירושלים אין מחלוקות פוליטיות והעם כולו, ימין ושמאל, מחזק את ידי ראש הממשלה.

בנוסף עלינו לעמוד על המשמר ולוודא כי הצהרת ראש הממשלה אינה באה בתמורה חלילה להסכמה ישראלית לוויתור במקום אחר על ריבונותה של ישראל בירושלים.

נקודה חשובה שיש להדגיש: התנגדותנו אינה רק לפתיחת קונסוליה אמריקאית בירושלים. גם פתיחת קונסוליה שכזו באחת מערי הרש"פ משמעותה הכנה לשגרירות במדינה פלשתינית עתידית, חלילה. די לרש"פ לקבל שירותים נצרכים בנציגות האמריקאית הקיימת. אין כל צורך בקונסוליה על משמעויותיה המדיניות והסמליות.

ארצות הברית העריכה בעבר והיא מעריכה גם כעת מנהיגים ועמים העומדים על עקרונותיהם ושומרים על האינטרסים הלאומיים שלהם. כך היה בימיהם של בן גוריון, אשכול, בגין ושמיר. כך יהיה גם כעת.

מסר חשוב נוסף שנעביר ביום רביעי הוא: לא די בהצהרות. המבחן הוא במעשים!

את המסר הזה נבטא בסיור מקדים שנקיים ביום רביעי בכמה מהמקומות בהם אנו מצפים לראות מעשים של ממש שיוכיחו את ריבונותה של ישראל בירושלים המאוחדת. נבקר בשכונת שמעון הצדיק ובעטרות, שתי שכונות המשוועות לבנייה יהודית שעל ממשלת ישראל לחולל מתוך זקיפות קומה ציונית.

לסיור המיוחד, אותו נקיים בשיתוף עם תנועת 'אם אשכחך' בראשות חיים סילברשטיין ובהובלתו של המדריך שלום פולאק, נצא בשעה 12:00 ממלון ענבל ובשעה 16:45 נחבור לתחילתה של המשמרת ברחוב אגרון. מספר המקומות מוגבל. הירשמו בהקדם: 050-5500834

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

08-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.