לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 75

מאיר אליפור

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 75 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה וחודש טוב
 
נפתח בדברי ברכה לאחינו יוצאי אתיופיה שציינו השבוע את חג הסיגד המסמל את הכיסופים והמיית ליבו של עם ישראל כולו לארץ ישראל ולירושלים.
 
נתבשם כולנו ברוח הנפלאה שהביאו איתם העולים מאתיופיה כאשר לימדו אותנו מהי הקרבה של ממש למען ארץ ישראל, בצעידה המתישה במדבריות, בפרידה מבני משפחה שנספו בדרכים, בהתמודדות עם שודדים צמאי דם ורכוש, בתקווה האדירה שנשאו בלב ובפה להגיע לירושלים.
 
הלוואי ונדע כולנו ללמוד את השיעור הגדול שהנחילו לנו באהבת ארץ ישראל.
 
בליבו של מאבק
 
אנו בעיצומו של המאבק המתחדש על ירושלים. במאבק הזה אין טנקים, מטוסים וטילים. זהו מאבק שקט שלעיתים השקט בו מסמא ומבלבל את כולנו, אנחנו מורדמים והאויב עושה עוד ועוד צעדים לקביעת עובדות בשטח.
 
כזה הוא המאבק הנוכחי על ליבה של ירושלים. הציבור הישראלי עדיין אינו ער דיו למתרחש בזירה המדינית והרכבה של הממשלה מקשה על קברניטיה להציג עמדה אחידה וברורה, והתוצאה היא מכבש לחצים מדיני שמפעילה ארה"ב לפתיחתה של קונסוליה עבור הרש"פ בירושלים.
 
המשמעות המיידית של מהלך כזה, אם חלילה יתגשם, היא הכרה בירושלים כמיועדת לחלוקה והפיכת מחציתה לבירת המדינה הפלשתינית, אליה חותר הממשל האמריקאי. אחרי הקונסוליה האמריקאית יתייצבו בזו אחר זו מדינות אירופה על מנת להקים קונסוליות דומות ומדינת ישראל תגלה עובדות מדיניות כואבות בשטח המכרסמות ונוגסות בריבונותה על בירתה.
 
על מנת לבלום את התהליך המסוכן הזה התלכדנו, למעלה מעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים, לשורת מפגני מחאה מול המבנה בו מעוניין הממשל האמריקאי לפתוח את הקונסוליה, ובהם אנו קוראים בקול גדול ומאוחד: ירושלים אינה נתונה למשא ומתן. ירושלים אינה ניתנת לחלוקה.
 
לראש הממשלה אנו קוראים יחד להתייצב מאחורי העמדה המסורתית של כל ראשי הממשלה הקודמים, מימין ומשמאל, ולפיה אחדות ירושלים אינה נתונה לדיון מדיני כלשהו.
 
אנו קוראים לכם להצטרף ולצרף רבים ממכריכם וקרוביכם אל המפגנים המתקיימים בכל יום רביעי מול הבניין ברחוב אגרון בירושלים. הדי המחאה מגיעים עד וושינגטון ואחדות הארגונים הנושאים קריאה אחת מוכיחה שוב את כוחה של ירושלים לאחד את עם ישראל סביבה.
 
 
לנאומי משמרת המחאה הראשונה לחצו כאן
המחאה עושה גלים בתקשורת הישראלית והבינלאומית – לחצו כאן
לחצו כאן וצפו בגלריית הצילומים מהמפגן הראשון
לסיכום אירועי מפגן המחאה השני לחצו כאן

לצפייה בסרטוני הנאומים במפגן המחאה השני לחצו כאן
 
ברכות לנחשוני השרים
 
כאן המקום לברך את השרים סער ואלקין על נקיטת עמדה ברורה נגד פתיחת הקונסוליה מתוך הבנת ההשלכות המדיניות החמורות של מהלך שכזה.
 
תנועתנו קוראת לראש הממשלה והשרים האחרים להצטרף לעמדה זו. ירושלים אינה נתונה במחלוקת פוליטית ועליה להיות בסיס ההסכמה המשותפת של כלל שרי ממשלת ישראל.
 
כעת, לאחר שתקציב המדינה עבר, צפוי הלחץ האמריקאי להתעצם ומנגד על שרי הממשלה להתייצב כחומה בצורה להגנה על בירתו של העם היהודי, איתנים מול הלחץ.
 

מאכזב
 
במידה לא מבוטלת של אכזבה נציין את החלטת הממשלה שלא לכלול בתקציב המדינה את הסדרת הישובים הצעירים.
 
הסדרת ישובים אלה היא דרישה הומניטארית הכרחית, מעבר להיותה המינימום אותו חייב עם ישראל לחלוצים הצעירים שאינם נרתעים מקשיי הדרך ויוצאים למסע הציוני בהרי יהודה ושומרון.
 
רוחם של צעירים אלה פיעמה בעם ישראל והניעה אותו לאורך 120 שנות ציונות, בייבוש הביצות, ביישובי חומה ומגדל, בהקמת המושבות, בחיזוק הפריפריה, בהתיישבות בנגב ובגליל. הם עושים זאת ללא חשמל וללא מים מוסדרים, ללא כבישי גישה תקינים וללא תנאי מחיה הכרחיים אחרים. הם עושים זאת עם רוח גדולה שעל מדינת ישראל להוקיר ולהעריך, אך לפי שעה הכבוד והיקר הראוי להם אינו מגיע.
 
קריאתנו, קריאתה של הציונות לדורותיה, אל שרי הממשלה היא להתעלות משיקולי פוליטיקה צרה ולהסדיר את תנאי חייהם של גיבורי וחלוצי הדור.
 

על הכוונת האיראנית
 
נדווח לכם כי אתר תנועת הריבונות הותקף על ידי האקרים, ככל הנראה איראניים, שהצליחו לפגוע באופן ממוקד בכתבות העוסקות במאבקנו לבלימת רעיון הקונסוליה האמריקאית לרש"פ.
 
בחירתם של ההאקרים להתמקד בכתבות ודיווחים אלה מלמדת אותנו שאנחנו צועדים בדרך הנכונה. אם האיראנים רואים בנו מטרה לחיצי מאבק הסייבר שלהם מסתבר שצעדינו ומאבקנו מחלחלים הרבה מעבר למעגלים הצפויים, ושוב מתברר שירושלים היא מוקד תשומת לב בינלאומית.
 
שבת שלום
חודש טוב
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

05-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.