לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'ביידן, הסר ידך מירושלים!'

מאיר אליפור

המחאה נגד פתיחת קונסוליה לרש"פ בירושלים מתרחבת. שורת אישים וארגונים קוראים לנשיא ארה"ב לחדול מהלחץ להכנעת ממשלת ישראל.

המחאה נגד כוונת הממשל האמריקאי להקים קונסוליה עבור הרש"פ בירושלים הולכת ומתרחבת. מול הבניין אותו מבקשת ארה"ב להפוך לקונסוליה התכנסו למפגן שני נציגיהם של למעלה מעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים וקראו לנשיא ארה"ב להסיר את ידיו מירושלים.

באירוע השתתפו כמאתיים מפגינים והוא התקיים תוך דגש על הצפי וההערכות לפיהן מיד לאחר אישור תקציב המדינה יופעל ביתר שאת מכבש לחצים מדיני מצידה של ארה"ב על ממשלת ישראל לאישור המהלך.

הדוברים היו ציר ישראל לשעבר בוושינגטון יורם אטינגר, נציג ארגון ציוני אמריקה דן אילוז וחברי מועצת עיריית ירושלים יהונתן יוסף ויוסף שפייזר, חברת מועצת ירושלים לשעבר מינה פנטון, לורנס איזק נציגת חרות קנדה, אליהו פרידמן יו"ר נוער ריבונות וראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מארגנות המחאה.

בדבריו התייחס יורם אטינגר לפגיעה בחוק האמריקאי שתיווצר מהקמת הקונסוליה, לבד מהפגיעה בהרתעה האמריקאית כלפי הטרור שיופנה גם כלפיה. "הקמת קונסוליה אמריקנית בירושלים, שתהיה דה פקטו שגרירות אמריקאית לרשות הפלשתינית, תהווה ביטוי נוסף לתפיסת העולם המוטעית של מחלקת המדינה", אמר אטינגר.

"מחלקת המדינה טועה בשיטתיות בכל נושאי המזרח התיכון והיא תהווה הפרה של החוק האמריקאי מ-1975. היא גם תהווה סטירת לחי למורשת האבות המייסדים האמריקאים ששאבו השראה מדוד המלך וירושלים, שכמו וושינגטון הבירה גם היא, ירושלים, לא שייכת לאף אחד מן השבטים, וחמור ביותר הקמת הקונסוליה תוסיף שמן למדורת הטרור הפלשתינית ותצייר את ארה"ב כמי שנרתעת מאיומי טרור ולחצים של הערבים והטרור האיסלאמי".

דן אילוז, מנהל הפעילות של ארגון ציוני אמריקה בישראל, הזכיר את הכרת נשיא ארה"ב הקודם, דונלד טראמפ, בירושלים כבירת ישראל והדגיש כי מדובר היה בהכרה במציאות בת אלפי שנים. "אנחנו קוראים מכאן, מעיר הנצח, לנשיא ג'ו ביידן, יש רק ירושלים אחת. אל תפגע בריבונות ישראל בירושלים", אמר וקרא גם לממשלת ישראל לעמוד בלחצים מבית ומחוץ ולא לאפשר את מהלך הקונסוליה.

חבר מועצת עיריית ירושלים יונתן יוסף הזכיר בדבריו כי התנ"ך המבטיח לעם ישראל את ירושלים הוא הספר הנצחי עליו הושבע גם הנשיא ביידן ופגיעה באמור בו היא פגיעה באמונה בה מאמין רוב האנושות. "כל מי שפוגע בארץ ישראל ישלם את המחיר", הכריז.

יוסף שפייזר הדגיש את חשיבות האמירה הברורה מכלל גווני הציבור הישראלי אודות הקשר הנצחי לירושלים המאוחדת שלא תחולק עוד. "אם חס ושלום תעבור ההחלטה על הקונסוליה אהיה כאן כדי לעמוד מול הבולדוזרים והפועלים שיגעו להכשיר את המבנה".

נעמי כהאן, נציגת תנועת 'רגבים', נשאה גם היא דברים על הפגיעה בחוק הישראלי ובחוק האמריקאי שעלולה להיגרם מהעברת החלטה שכזו. עוד הזכירה את הערך האמריקאי של שמירה על החוק, על רצון העם ועל ההסכמים שנחתמו. כמו כן אמרה, עלינו להזכיר לראש הממשלה והשרים את תפקידם לשמור על האינטרס הלאומי של עם ישראל.

עוד נשאו דברים תום ניסני מנכ"ל תנועת 'בידנו', הרב ברוך אפרתי ורחל סילבצקי, יו"ר 'אמונה' בעבר. ראשי ומובילי המחאה סיכמו את האירוע בקריאה לממשל ביידן "לשמור על ריבונות ישראל ועל הריבונות בירושלים בפרט. אנו מבקשים מראש הממשלה לצאת באמירה ברורה שירושלים המאוחדת לא תחולק גם לא בלחץ ידידים. ירושלים היא מעבר לפוליטיקה. העם מאוחד סביבה, קואליציה ואופוזיציה, ירושלים  חייבת להיות מעל כל השיקולים הפוליטיים. אנחנו מחזקים את השרים גדעון סער וזאב אלקין על עמידתם האיתנה למניעת פתיחתה של קונסוליה לפלשתינים בירושלים וקוראים לשאר שרי הממשלה להצטרף לעמדתם הנחושה".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

05-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.