לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'ביידן, הסר ידך מירושלים!'

מאיר אליפור

המחאה נגד פתיחת קונסוליה לרש"פ בירושלים מתרחבת. שורת אישים וארגונים קוראים לנשיא ארה"ב לחדול מהלחץ להכנעת ממשלת ישראל.

המחאה נגד כוונת הממשל האמריקאי להקים קונסוליה עבור הרש"פ בירושלים הולכת ומתרחבת. מול הבניין אותו מבקשת ארה"ב להפוך לקונסוליה התכנסו למפגן שני נציגיהם של למעלה מעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים וקראו לנשיא ארה"ב להסיר את ידיו מירושלים.

באירוע השתתפו כמאתיים מפגינים והוא התקיים תוך דגש על הצפי וההערכות לפיהן מיד לאחר אישור תקציב המדינה יופעל ביתר שאת מכבש לחצים מדיני מצידה של ארה"ב על ממשלת ישראל לאישור המהלך.

הדוברים היו ציר ישראל לשעבר בוושינגטון יורם אטינגר, נציג ארגון ציוני אמריקה דן אילוז וחברי מועצת עיריית ירושלים יהונתן יוסף ויוסף שפייזר, חברת מועצת ירושלים לשעבר מינה פנטון, לורנס איזק נציגת חרות קנדה, אליהו פרידמן יו"ר נוער ריבונות וראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מארגנות המחאה.

בדבריו התייחס יורם אטינגר לפגיעה בחוק האמריקאי שתיווצר מהקמת הקונסוליה, לבד מהפגיעה בהרתעה האמריקאית כלפי הטרור שיופנה גם כלפיה. "הקמת קונסוליה אמריקנית בירושלים, שתהיה דה פקטו שגרירות אמריקאית לרשות הפלשתינית, תהווה ביטוי נוסף לתפיסת העולם המוטעית של מחלקת המדינה", אמר אטינגר.

"מחלקת המדינה טועה בשיטתיות בכל נושאי המזרח התיכון והיא תהווה הפרה של החוק האמריקאי מ-1975. היא גם תהווה סטירת לחי למורשת האבות המייסדים האמריקאים ששאבו השראה מדוד המלך וירושלים, שכמו וושינגטון הבירה גם היא, ירושלים, לא שייכת לאף אחד מן השבטים, וחמור ביותר הקמת הקונסוליה תוסיף שמן למדורת הטרור הפלשתינית ותצייר את ארה"ב כמי שנרתעת מאיומי טרור ולחצים של הערבים והטרור האיסלאמי".

דן אילוז, מנהל הפעילות של ארגון ציוני אמריקה בישראל, הזכיר את הכרת נשיא ארה"ב הקודם, דונלד טראמפ, בירושלים כבירת ישראל והדגיש כי מדובר היה בהכרה במציאות בת אלפי שנים. "אנחנו קוראים מכאן, מעיר הנצח, לנשיא ג'ו ביידן, יש רק ירושלים אחת. אל תפגע בריבונות ישראל בירושלים", אמר וקרא גם לממשלת ישראל לעמוד בלחצים מבית ומחוץ ולא לאפשר את מהלך הקונסוליה.

חבר מועצת עיריית ירושלים יונתן יוסף הזכיר בדבריו כי התנ"ך המבטיח לעם ישראל את ירושלים הוא הספר הנצחי עליו הושבע גם הנשיא ביידן ופגיעה באמור בו היא פגיעה באמונה בה מאמין רוב האנושות. "כל מי שפוגע בארץ ישראל ישלם את המחיר", הכריז.

יוסף שפייזר הדגיש את חשיבות האמירה הברורה מכלל גווני הציבור הישראלי אודות הקשר הנצחי לירושלים המאוחדת שלא תחולק עוד. "אם חס ושלום תעבור ההחלטה על הקונסוליה אהיה כאן כדי לעמוד מול הבולדוזרים והפועלים שיגעו להכשיר את המבנה".

נעמי כהאן, נציגת תנועת 'רגבים', נשאה גם היא דברים על הפגיעה בחוק הישראלי ובחוק האמריקאי שעלולה להיגרם מהעברת החלטה שכזו. עוד הזכירה את הערך האמריקאי של שמירה על החוק, על רצון העם ועל ההסכמים שנחתמו. כמו כן אמרה, עלינו להזכיר לראש הממשלה והשרים את תפקידם לשמור על האינטרס הלאומי של עם ישראל.

עוד נשאו דברים תום ניסני מנכ"ל תנועת 'בידנו', הרב ברוך אפרתי ורחל סילבצקי, יו"ר 'אמונה' בעבר. ראשי ומובילי המחאה סיכמו את האירוע בקריאה לממשל ביידן "לשמור על ריבונות ישראל ועל הריבונות בירושלים בפרט. אנו מבקשים מראש הממשלה לצאת באמירה ברורה שירושלים המאוחדת לא תחולק גם לא בלחץ ידידים. ירושלים היא מעבר לפוליטיקה. העם מאוחד סביבה, קואליציה ואופוזיציה, ירושלים  חייבת להיות מעל כל השיקולים הפוליטיים. אנחנו מחזקים את השרים גדעון סער וזאב אלקין על עמידתם האיתנה למניעת פתיחתה של קונסוליה לפלשתינים בירושלים וקוראים לשאר שרי הממשלה להצטרף לעמדתם הנחושה".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

05-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.