לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

ללא ריבונות - מתגבר מאבק ההשתלטות הערבית על שטחי C

דורית שכטר

ראשי מועצות יו"ש התכנסו לדיון בהול לנוכח החרפה מדאיגה במאמצי הרש"פ להשתלט על שטחים פתוחים וקביעת עובדות ערביות בשטח.

ראשי הרשויות ועובדי מחלקות הקרקעות ביו"ש התכנסו השבוע למפגש חירום שיזמה המועצה האזורית גוש עציון בנושא השמירה על אדמות המדינה בשטחי C. זאת לנוכח החרפה בהשתלטות הערבית על השטחים הפתוחים ברחבי יהודה ושומרון.
 
בין משתתפי הכנס: יו"ר מועצת יש"ע, וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחייאני, מארח הכנס, ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, ראש מועצת בית-אל, שי אלון, ראש מועצת קדומים, חננאל דוראני, ואנשי הקרקעות במועצות של יהודה ובשומרון.
 
במפגש, שהוגדר מפגש סגור, דנו ראשי המועצות בהתפתחויות חמורות ביותר בנושא אדמות הלאום ביו"ש ויצאו באמירה ברורה וחד משמעית: "המאבק הזה הוא להיות או לחדול, זו מערכה קיומית של כלל עם ישראל, כולנו מחויבים לפעול יחד כדי לעצור השתלטות עוינת על אדמותינו, וחשוב מכך על עתיד ההתיישבות".
 
ראשי הרשויות קיבלו שורת החלטות אופרטיביות וביניהן הקמת מערך משותף לכלל המועצות והקמת חזית אחידה אל מול גורמי צה"ל, המנהל האזרחי וכמובן מול מערכת פוליטית במערכה על אדמות המדינה.
 
בראיון לערוץ 7 פירט ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, מי שיזם את מפגש ראשי הראשויות, על המציאות שהובילה להתכנסות הדחופה: "אנחנו חשופים לפעילות הזו כבר שנים ארוכות. זו פעולה מתמדת של הרש"פ לגזילת אדמות המדינה במרחבי ההתיישבות ושטחי C. אנחנו נמצאים במעקב מתמיד ומדובר בהצטברות של פעולה הרבה יותר תקיפה שלהם בתקופה האחרונה, יש הרבה יותר הפרות הרבה יותר פלישות, פעילות הרבה יותר מאסיבי גם בכלים, אם בעבר פרצו דרכי עפר עכשיו הם סוללים דרכי אספלט באדמות מדינה, בשטחי C. ההפקרות החריפה מאוד ואנחנו עדים לזה".
 
לדבריו "יכול להיות שמאן דהו בצד השני רואה וחושב שהממשלה החדשה לא תעשה שום פעולה ולכן הם מרשים לעצמם להחריף את הצעדים נגדנו. לכן התכנסנו כדי לבחון צעדים ולדרוש מהממשלה מהלכים ולקחת את השלטון לידיים".
 
נאמן הוסיף וציין כי עוד בטרם יימצאו הפקחים שייכנסו לפעילות בהתאם לתקנים שאושרו בממשלה, יש לפעול מהיום להיום: "הבקשה פשוטה, יש לנו צבא. תנו פקודה למח"טים להיכנס בגזלנים האלה שרוצים לשנות את גבולות המדינה. זה לא פלאחים שרוצים להתפרנס, אלא פעולה מלחמתית של האויב ואפשר לראות את זה במפות במדויק. אין זמן ל-14 יום של הגשת מועמדות. בינתיים תשלחו חיילים לעצור את זה ובהמשך תחליטו אם להקים יחידות מיוחדות במג"ב או מסגרת אחרת, אבל לא ניתן לשתוק יותר. חייבים קודם להקפיא את המצב ואחר כך לפעול הלאה".
 
דוגמא לאופן בו ניתן לזהות את המגמתיות של ההשתלטות הפלשתינית על השטח הוא מוצא בגזרת המועצה שלו: "ידוע שכל ממשלות ישראל קבעו שגוש עציון יישאר תמיד בידי ישראל וכך גם שורטטו המפות של הסכמי אוסלו הארורים. השאירו את הכפרים הערבים כמובלעות ואיפשרו דרכים להתיישבות לאזור בית שמש. כעת מה שהצד הערבי עושה זה מאות פלישות, בנייה בלתי חוקית, הכשרת שדות ועוד באותם מעברים שהשארנו לחיבור לבית שמש. אפשר לראות דרך מפת הפלישות שהמטרה שלהם היא לנתק אותנו אחד מהשני ואת כל הגוש מאזור בית שמש. אני יכול להראות את זה בכל בית כביש או טרקטור שלהם".
 
בתנועת הריבונות רואים את עליית המדרגה בפעילות ההשתלטות הערבית על שטחי C כהוכחה נוספת למשמעות ההיסוס הישראלי בהחלת ריבונות על יהודה ושומרון. "הערבים אינם שומרים על סטטוס קוו ואינם מקפיאים את המצב. להחלטה הישראלית שלא להחיל ריבונות על יהודה ושומרון יש משמעות מיידית באבדן קרקעות הלאום לטובת האויב הערבי שאינו מרפה מהמאבק לסילוקנו מארץ ישראל. על ממשלת ישראל להבהיר את נחישותה ומשימתה הציונית על ידי החלת ריבונות שתוביל להחזרת המשילות והאחריות המדינית והשלטונית ליהודה ושומרון ותהווה בלם מול החתירה הערבית להקמת מדינה פלשתינית על חורבותיה של ישראל".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

11-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.