לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

חזון הריבונות מושרש מדור לדור

בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.

פרק מיוחד ומרגש בסמינריון חנוכה של נוער הריבונות הוקדש להרצאות TED שנשאו בוגרי התנועה בפני עשרות בני הנוער שהגיעו מכל רחבי הארץ לשמורת 'עוז וגאו"ן' שם התקיים הסמינריון בהשתתפות אנשי ציבור ומעשה ופוליטיקאים.
 
באחת ההרצאות נפרסה בפני בני הנוער דרך פעילותה של התקשורת בעידן הנוכחי. זאת כחלק מההבנה שעל מנת לקדם את רעיונות התנועה ואת חזון הריבונות יש לפעול היטב גם בזירה התקשורתית.
 
בהרצאה הקצרה למדו בני הנוער על העדפות חדשותיות, משמעות הספינים בהטמעת התודעה הציבורית, דרך הפעולה ארוכת הטווח והמתמידה מול אמצי התקשורת והתוצאות הנובעות ממנה ועוד ועוד.
 
בהרצאה נוספת עלתה שאלת היחס של החברה מסביב לנוער הריבונות שמקדם סוגיה משמעותית אך כזו שאינה בהכרח מובנת לחברה, למשפחה לסביבה. האם יחס שאינו אוהד לפעילות עלול לשחוק את פעילי התנועה? ואם כן, כיצד ניתן להתגבר על השחיקה? רמז: להבנת משמעות וחשיבות המטרה יש כוח דרמטי במניעת שחיקה שכזו.
 
הרצאה נוספת, זו של מי שכיהן כיו"ר נוער הריבונות עד לא מכבר, איתמר יום טוב, עסקה בדרכי שכנוע נכונות. שאלות כמו איך לגרום לזולת להקשיב לרעיון חדש, איך לשכנע נכון, איך לגשת למתנגדים מובהקים לרעיון ועוד עלו ואיתם גם עקרונות מנחים מניסיונו האישי של איתמר: להכיר את העובדות והנתונים לעומק, להכיר את תכניות הריבונות השונות וההבדלים שביניהן, לדעת מה הנושאים החשובים לבן השיח שלנו ודרכם לקדם ולהסביר את הרעיון, לשלב חוויות אישיות, לעניין ולהלהיב בצורת הדיבור, לדבר קצר וקולע ברוח דור הטיקטוק... ועוד ועוד.
 
בהרצאתו הדגיש שמואל נעמן, גם הוא יו"ר עבר של התנועה, את המשמעות ארוכת הטווח של פעילות הנוער לשינוי תודעה ציבורית עד שהדברים באים לידי ביטוי גם בפעילותו המעשית של הפוליטיקאי שבקצה הדרך.
 
נעמן הדגיש שמדובר בעבודה קשה איטית ולעיתים מתישה, אך בעלת הישגים עמוקים ומשמעותיים. "הכוח של הנוער הוא בהשקעה לאורך זמן. פוליטיקאים הולכים ופוליטיקאים באים, אבל רעיון נשאר. ניצנים יכולים לצוץ לפעמים רק אחרי כמה שנים", אמר ולא התעלם מכך שלעיתים נראה שהמציאות הפוליטית נסוגה לאחור, ובימים שכאלה יש להתחזק ולהפנים את משמעות העבודה הקשה והארוכה בדרך למימושו של החזון.
 
סמינריון הנוער הסתיים בהתכנסות סביב הדלקת נר שלישי של חנוכה בניצוחו והובלתו של הרב יוסף צבי רימון, רבו של גוש עציון.
 
ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מסכמות בסיפוק רב את הסמינריון שכינס אליו מרצים מגוונים ומעוררי עניין במיוחד, אך בעיקר את בני הנוער שגילו עניין ומעורבות במהלך היום כולו. "נוער הריבונות מרשים ומרגש אותנו בכל פעם מחדש. הנוער מודע היטב לחשיבות משימת הריבונות כמשימתו הציונית של הדור הנוכחי, והדברים שנאמרו בסמינריון היוו חלק משמעותי בפאזל התודעתי שהנוער מגבש לעצמו בטרם הוא יוצא למשימות הסברה ופעילות תנועתית ברחבי הארץ".
 
קצובר ומטר מדגישות במיוחד את הרושם הרב שהותירו דבריהם של המרצים הצעירים בהרצאות ה-TED. "דבריהם של הבוגרים הוכיחו עד כמה הוטמע בהם חזון הריבונות וחשיבותו. עצם השתתפותם באירוע מיוזמתם ובהובלתם מוכיח את האיכפתיות שהם מגלים להשארת הרעיון והחזון במוקד השיח הישראלי על ידי הדור הבא של פעילי נוער הריבונות. מנהיגי דור העתיד של מדינת ישראל מתעצבים כאן בתנועת הריבונות, וניתן לזהות זאת גם בתכנים, גם במסירות, גם בדרכי ההבעה וגם בניצוץ שבעיניים".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

01-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.