לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

הקונסוליה – רק תחילת המאבק

מאיר אליפור

ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.

הדיווחים מארה"ב מעודדים ועל פיהם ממשל ביידן החליט לחדול מהפעלת לחץ להקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים. אישים וארגונים רבים ראויים לברכה על פועלם לבלימת המהלך האמריקאי, אך מעל כולם ראוי לשבח עם ישראל האיתן והבריא ברוחו על שידע לעמוד להגנת בירתו הנצחית.
 
יחד עמד עם ישראל וקרא בקול גדול לנשיא האמריקאי 'אל תשלח ידך אל ירושלים', 'אל תפגע בידידה האמתית של ארה"ב', 'אל תיתן פרס לטרור', 'אל תפר את החוק האמריקאי ואל תפגע בחוק הישראלי'. ברכות למאות שעמדו ברחובה של ירושלים, ברכות למאות האלפים שתמכו ועודדו וברכות למיליונים שביטאו את רוחו ההיסטורית של עם ישראל הדבק בירושלים.
 
ואכן הקולות הדהדו והמאבק החל נושא פרות. הצלחת המאבק ניכרה כבר באמירה הנחושה והברורה של ראשי הממשלה, נפתלי בנט ויאיר לפיד, ואיתם שרים מובילים כדוגמת גדעון סער וזאב אלקין, וכעת אליה מצטרפים הדיווחים לפיהם המסר הופנם בוושינגטון והחתירה לקונסוליה צפוי להיפסק.
 
ברגעים אלה של ברכות עלינו לזכור שהמאבק על ירושלים לא תם. האויב עודו רואה בירושלים יעד. את חיצי הטרור המורעלים שלו הוא משלח בראש ובראשונה אליה, את ההסתה נגד העם היהודי ומדינת ישראל הוא ממקד סביבה ואת מאמצי הנגיסה שלו בריבונות ישראל הוא מוביל דווקא בה. בירושלים הם מבקשים לקבוע עובדות בשטח, בירושלים הוא מבקש להוכיח אדנות, בירושלים הוא מבזה ורומס כל סממן אפשרי למשילות ישראלית, כי היא גולת הכותרת של המאבק בין עם ישראל לאויביו.
 
המאבק על ירושלים, ברור לכל בר דעת, אינו מאבק על טריטוריה או שליטה. המאבק על ירושלים הוא מאבק על מהותו ודמותו הלאומית והרוחנית של עם ישראל לדורותיו. החתירה הערבית לריבונות בירושלים מבטאת את השאיפה האיסלאמית ההיסטורית הנמשכת לעקר את עם ישראל ממהותו ומתפקידו ההיסטורי, לסלק אותו מארצו ולעשוק ממנו את בכורתו. משום כך מאבק זה לא צפוי להסתיים במערכה מקומית כזו או אחרת.
 
לא לשווא שבים וקובעים כי מי שניסו לקדם מהלכים מדיניים, החל מימי אוסלו הארורים, דרך ניסיונות קימפ דיויד של אהוד ברק ועד מפגשי אנאפוליס של אהוד אולמרט, כי הגיעו למסקנה אחת ולפיה כל עוד לא תיכנע ישראל ותוותר על "האגן הקדוש", לא יושג הסדר כלשהו. למעשה מתברר שוב ושוב כי יותר משעם ישראל שומר על ירושלים, שומרת ירושלים על עם ישראל מקריעת ארצו והקמת מדינה פלשתינית בליבה.
 
לנוכח מסקנות אלה ניתן לשער ולהעריך בעיניים פקוחות כי המאבק על ירושלים לא יסתיים עם הנסיגה האמריקאית מרעיון הקונסוליה. הערבים ימשיכו לנסות ולדחוק בכל סדק דיפלומטי ומדיני את תביעתם לשליטה על ירושלים. מולם עלינו להמשיך ולהתייצב מתוך אמונה עמוקה בצדקת דרכו של העם היהודי, לשמור על ירושלים באדיקות וללא פשרות.
 
זו השעה להעלות מחדש וביתר שאת בפני מנהיגי ישראל את התביעה להרחיב את גבולה של ירושלים ולהפוך אותה למטרופולין כמקובל בבירות רבות בעולם. יש לחבר לירושלים את הישובים שסביבה, מבשרת ציון, מעלה אדומים, גוש עציון וחלק מיישובי בנימין ולהקים את 'ירושלים רבתי' עליה יוחל חוק ירושלים הריבוני.
 
גם אם מהלך שכזה לא יהיה פשוט לביצוע בהרכבה הממשלה הנוכחית, הוא יהיה אבן בוחן ליכולותיה ומחויבותה של הממשלה להיסטוריה של עם ישראל. סביב ירושלים קיים קונצנזוס היסטורי בין ימין ושמאל, ראשי ממשלות מימין ומשמאל נשבעו לה אמונים, ובשם קונצנזוס זה נקבע חוק ירושלים המעגן את מעמדה המיוחד של עיר הנצח. מהלך 'ירושלים רבתי' יהווה בלם לגלי הטרור המסתערים עלינו שוב ושוב, מהלך זה יחזק את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל רחבת ידיים בעל רוב דמוגרפי יהודי ברור. בנוסף, בכך ניתן יהיה להוביל לתנופת בנייה והתרחבות נוספת של העיר, מה שכמעט ולא ניתן בגבולותיה המוניציפאליים כיום.
 
החלת חוק ירושלים על מרחבים אלה תהיה צעד ראשון, חשוב מאין כמותו, להמשך מבורך בהחלת ריבונות ישראלית גם על יהודה ושומרון.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

19-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.