לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

הקונסוליה – רק תחילת המאבק

מאיר אליפור

ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.

הדיווחים מארה"ב מעודדים ועל פיהם ממשל ביידן החליט לחדול מהפעלת לחץ להקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים. אישים וארגונים רבים ראויים לברכה על פועלם לבלימת המהלך האמריקאי, אך מעל כולם ראוי לשבח עם ישראל האיתן והבריא ברוחו על שידע לעמוד להגנת בירתו הנצחית.
 
יחד עמד עם ישראל וקרא בקול גדול לנשיא האמריקאי 'אל תשלח ידך אל ירושלים', 'אל תפגע בידידה האמתית של ארה"ב', 'אל תיתן פרס לטרור', 'אל תפר את החוק האמריקאי ואל תפגע בחוק הישראלי'. ברכות למאות שעמדו ברחובה של ירושלים, ברכות למאות האלפים שתמכו ועודדו וברכות למיליונים שביטאו את רוחו ההיסטורית של עם ישראל הדבק בירושלים.
 
ואכן הקולות הדהדו והמאבק החל נושא פרות. הצלחת המאבק ניכרה כבר באמירה הנחושה והברורה של ראשי הממשלה, נפתלי בנט ויאיר לפיד, ואיתם שרים מובילים כדוגמת גדעון סער וזאב אלקין, וכעת אליה מצטרפים הדיווחים לפיהם המסר הופנם בוושינגטון והחתירה לקונסוליה צפוי להיפסק.
 
ברגעים אלה של ברכות עלינו לזכור שהמאבק על ירושלים לא תם. האויב עודו רואה בירושלים יעד. את חיצי הטרור המורעלים שלו הוא משלח בראש ובראשונה אליה, את ההסתה נגד העם היהודי ומדינת ישראל הוא ממקד סביבה ואת מאמצי הנגיסה שלו בריבונות ישראל הוא מוביל דווקא בה. בירושלים הם מבקשים לקבוע עובדות בשטח, בירושלים הוא מבקש להוכיח אדנות, בירושלים הוא מבזה ורומס כל סממן אפשרי למשילות ישראלית, כי היא גולת הכותרת של המאבק בין עם ישראל לאויביו.
 
המאבק על ירושלים, ברור לכל בר דעת, אינו מאבק על טריטוריה או שליטה. המאבק על ירושלים הוא מאבק על מהותו ודמותו הלאומית והרוחנית של עם ישראל לדורותיו. החתירה הערבית לריבונות בירושלים מבטאת את השאיפה האיסלאמית ההיסטורית הנמשכת לעקר את עם ישראל ממהותו ומתפקידו ההיסטורי, לסלק אותו מארצו ולעשוק ממנו את בכורתו. משום כך מאבק זה לא צפוי להסתיים במערכה מקומית כזו או אחרת.
 
לא לשווא שבים וקובעים כי מי שניסו לקדם מהלכים מדיניים, החל מימי אוסלו הארורים, דרך ניסיונות קימפ דיויד של אהוד ברק ועד מפגשי אנאפוליס של אהוד אולמרט, כי הגיעו למסקנה אחת ולפיה כל עוד לא תיכנע ישראל ותוותר על "האגן הקדוש", לא יושג הסדר כלשהו. למעשה מתברר שוב ושוב כי יותר משעם ישראל שומר על ירושלים, שומרת ירושלים על עם ישראל מקריעת ארצו והקמת מדינה פלשתינית בליבה.
 
לנוכח מסקנות אלה ניתן לשער ולהעריך בעיניים פקוחות כי המאבק על ירושלים לא יסתיים עם הנסיגה האמריקאית מרעיון הקונסוליה. הערבים ימשיכו לנסות ולדחוק בכל סדק דיפלומטי ומדיני את תביעתם לשליטה על ירושלים. מולם עלינו להמשיך ולהתייצב מתוך אמונה עמוקה בצדקת דרכו של העם היהודי, לשמור על ירושלים באדיקות וללא פשרות.
 
זו השעה להעלות מחדש וביתר שאת בפני מנהיגי ישראל את התביעה להרחיב את גבולה של ירושלים ולהפוך אותה למטרופולין כמקובל בבירות רבות בעולם. יש לחבר לירושלים את הישובים שסביבה, מבשרת ציון, מעלה אדומים, גוש עציון וחלק מיישובי בנימין ולהקים את 'ירושלים רבתי' עליה יוחל חוק ירושלים הריבוני.
 
גם אם מהלך שכזה לא יהיה פשוט לביצוע בהרכבה הממשלה הנוכחית, הוא יהיה אבן בוחן ליכולותיה ומחויבותה של הממשלה להיסטוריה של עם ישראל. סביב ירושלים קיים קונצנזוס היסטורי בין ימין ושמאל, ראשי ממשלות מימין ומשמאל נשבעו לה אמונים, ובשם קונצנזוס זה נקבע חוק ירושלים המעגן את מעמדה המיוחד של עיר הנצח. מהלך 'ירושלים רבתי' יהווה בלם לגלי הטרור המסתערים עלינו שוב ושוב, מהלך זה יחזק את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל רחבת ידיים בעל רוב דמוגרפי יהודי ברור. בנוסף, בכך ניתן יהיה להוביל לתנופת בנייה והתרחבות נוספת של העיר, מה שכמעט ולא ניתן בגבולותיה המוניציפאליים כיום.
 
החלת חוק ירושלים על מרחבים אלה תהיה צעד ראשון, חשוב מאין כמותו, להמשך מבורך בהחלת ריבונות ישראלית גם על יהודה ושומרון.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

19-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.