לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

משבר מנהיגות משילות וריבונות

התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.

 
חותמת פרלמנטרית לאבדן המשילות
 
האירועים סביב העברתו של חוק החשמל בכנסת הותירו את כולנו במידה לא מבוטלת של בלבול ותחושת חוסר אונים.
 
החוק המחיש לכולנו עד כמה תלותה של ממשלת ישראל במפלגה ערבית גורמת לאיבוד הריבונות היהודית של הממשלה. מאז הקמת ממשלה זו, אנחנו תלויים בתכתיבים שיכולים להרוס את כל אשר נבנה כאן בעמל רב כדי להקים בארץ ישראל את מדינת הלאום של העם היהודי, מדינה בה היהודים אמורים להחליט על גורלם.
 
כן, הערבים בישראל הם אזרחים, אבל ההזדהות הלאומית של נציגיהם בכנסת היא עם האויב, עם הרשות הפלשתינית והחמאס, שמטרתם פירוק המדינה היהודית. כל עוד ישראל היא מדינה יהודית לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל תיכנע לתכתיב ערבי-בדואי. איך בכלל התדרדרנו למצב הזה?
 
לא חוסר החיבור של ההתיישבות הצעירה היא הבעיה. גם אם יחברו אותם לחשמל בסופו של מהלך, זה מביש. חיבור שכזה צריך היה להיעשות מלכתחילה, ולא כפיצוי לחיבור של הבנייה הבדואית. לא ניתן ולא נכון להשוות בין השניים. ההתיישבות הצעירה היא כולה מעשה ציוני שנועד לחזק את אחיזתנו בארץ ישראל, ועל הממשלה לדאוג להתפתחותה. הרי אלו מטרות הציונות, להקים ישובים יהודים, להביא עליה ולדאוג לביטחון. כל מי שמזדהה עם המטרות האלה יכול להיות שותף במדינה היהודית, אך מטרת המפלגות הערביות הפוכה לחלוטין. יעדן הוא למנוע את אחיזתנו בארץ ישראל. האם לשם כך קמה הממשלה? ממשלה שכזו חמורה עשרות מונים מבחירות חמישיות ומהיעדר תקציב. הרי מה הטעם להעברת תקציב אם אנחנו מאבדים את הכיוון?
 
 
מנהיגות במשבר
 
ישיבת המליאה שהביאה לאישור חוק החשמל הייתה כרוכה באותו עימות מביש, בין ראש הממשלה לחברי האופוזיציה. נקודה נוספת הייתה הפגיעה  בכבודה של חברתנו, יו"ר שדולת ארץ ישראל הנאמנה לערכיה, חברת הכנסת אורית סטרוק, בביטוי הלא הולם שהטיח בה ראש הממשלה.
 
התחושה הגוברת היא שרגעים מבישים אלו במליאת הכנסת הן עדות נוספת לאבדן דרך ואבדן שליטה מנהיגותית. נטישת הערכים מביאה לתסכול, לתחושות אשמה ולהתפרצות.
 
המנהיגות הישראלית זקוקה למנהיג עם אידיאולוגיה עמידה שבכוחו לעמוד בלחץ פנימי וחיצוני, מנהיג שמסוגל לעמוד איתן מול אתגרים מורכבים באחת המדינות המורכבות בעולם, אם לא המורכבת שבהן.
 
אי אפשר להמשיך עם ממשלת סטטוס קוו של "נתינה" לכל צד ממרכיבי הממשלה, פעם מימין ופעם משמאל. אומרים לא לקונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים, שזה מצוין, אומרים כן להכפלת רמת הגולן, גם זה מצוין, אך מצד שני מוותרים על הנגב ועל הגליל ע"י עידוד בנייה בדואית בלתי חוקית, כניעה לחאק-אל-ערב וזניחת יהודה ושומרון מאחור, והחמור מכל: תלות באצבעות רע"ם. חייבים להתעשת! אסור ש"הנתינה" לימין תשתיק אותנו. אסור שזה יצדיק מעשים אנטי-ציוניים כמו פינוי חומש או עקירת כרם של 2000 עצים בחוות ערוגות בגוש עציון. חייבים להקים ממשלה שמטרותיה ברורות, ממשלה עם ערכים ציוניים כפי שרוב העם הצביע.
 
 
מה מלמדות ההשתלחויות?
 
ההשתלחות הקשה של סגן השר, חבר הכנסת יאיר גולן, בחלוצי חומש והגדרתם בביטוי 'תת אדם' זכתה לגינויים נרחבים, אך לא די בכך. התבטאות זו מגיעה זמן קצר לאחר התבטאותו של השר לביטחון פנים, עומר בר לב, על "אלימות המתנחלים", התבטאות שהגיעה זמן קצר אחרי דיון מיוחד שהתקיים בכנסת ונשא על נס את מה שהוגדר גם שם כ'אלימות המתנחלים'.
 
ההשתלחויות הללו מצטרפות לכל המקרים שתיארנו לעיל של הנהגה שיורדת מערכי הציונות ועולה לפסים מסוכנים של מדינת כל אזרחיה.
 
 
להתעורר
 
כל הנקודות הנ"ל חייבות לעורר אותנו ואת המנהיגות הימנית לחשבון נפש ולפעולה דחופה בזירה הפוליטית שתעצור את התלות במפלגות הערביות כדי למנוע התדרדרות.
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

06-01-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.