לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית

בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!

תנועת הריבונות מברכת את ראשי ההתיישבות הצעירה על עמידתם האיתנה מול הצעות החיבור לחשמל בתמורה להכרה בבנייה ערבית בלתי חוקית בשטחים הפתוחים של יהודה ושומרון.
 
בתנועה רואים בהתנגדות להצעה הוכחה להבנה עמוקה של אנשי ההתיישבות לתפקידם ההיסטורי בגאולת אדמות ארץ ישראל ובלימת רעיון הקמתה של מדינה פלשתינית בליבה של ארץ ישראל.
 
בתנועה מציינים את דבריו הברורים של אליהו עטייה מראשי הפורום בראיון לערוץ 7 שם הגדיר את הרעיון אותו מקדם שר הביטחון להסדרה ערבית במקביל לחיבור לחשמל כרעיון הזוי המנוגד לאינטרס הישראלי וכזה שההתיישבות תסרב לו. מדובר, אמר עטייה בבנייה ערבית בלתי חוקית "המנוגדת לאינטרס הישראלי ומתבצעת על ידי ממשלות זרות מתוך תפיסה הפוכה למטרות שלנו".
 
"מדובר ברצון מוצהר לקחת אדמות ישראליות ולהעביר אותן ליישות אחרת. להגיד שאם נותנים לנו ניתן גם להם זה אסון בהיבט המערכה על שטחי C. זו בעיה תפיסתית עמוקה שאנחנו לא יכולים לקבל אותה", אמר והדגיש כי שר הביטחון וממשלת ישראל אינם פועלים מטעם האו"ם ומגמת תפקודם אינה לאזן בין שני כוחות הפועלים בשטח. "אנחנו שליחים של מדינת ישראל, כמו שנעשה במשך מעל מאה שנות ציונות. אסור לנצל את מצבנו ואת הצו הזה כדי לאפשר שאיפות לאומיות סותרות".
 
לדבריו מתברר כי "מנסים להנחיל כאן יצירת נזק על הגב שלנו", ואם אכן זו המטרה "אז לא, תודה. אם דרך הצו הזה הממשלה ושר הביטחון מנסים לייצר מהפך תפיסתי ולאשר בניה ערבית מאסיבית פי כמה מההתיישבות הצעירה, נתנגד. בשום פנים ואופן לא להעביר את הצו. אם הם יעבירו את צו וינסחו אותו בצורה ברורה שהוא מתקן את ההפקרה של ההתיישבות הצעירה בלי נזקים אז מצוין, ואם לא אז לא".
 
בדבריו הביע עטייה קושי להבין את הרעיון המשווה בין האינטרס הציוני לאינטרס הפלשתיני "שרוצה לראות את כולנו בים. אם הצו יהיה צו רע אז לא תודה. על הגב שלנו ועל הצורך המוצדק של הסדרת ההתיישבות הצעירה לא יעשו נזקים לעם ישראל".
 
ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מביעות הערכה רבה לדברים הנחושים הנאמרים בשם מאות משפחות ההתיישבות הצעירה המוכיחה נחישות ועמידה איתנה על עקרונות הציונות וההיאחזות באדמת ארץ ישראל גם במחיר חיים תחת תנאים קשים. "דבריהם הברורים של אנשי ההתיישבות הצעירה הם רוחה האמתית של הציונות, הם רוחו הבריאה של עם ישראל מול המבקשים לפגוע בו בכל דרך, בין ביד חזקה ובין בלשון משחדת".
 
"לחלוצי דורנו, תושבי ההתיישבות הצעירה, נאמר בקול גדול המשיכו בדרככם זו כי סופה של דרך זו היא הניצחון. חלוצי חדרה וגדרה חיו לאורך שנים רבות במיעוט מזהיר מול אתגרי טרור ערבי ותנאים קשים אך בעמידתם קבעו את אחיזתנו הריבונית באדמת ארץ ישראל. כעת זוהי שעתכם הגדולה להוביל את נשמתו ורוחו של העם. עלה נעלה וירשנו אותה", דברי קצובר ומטר.
 
 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

27-04-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
התגובה להסכם הגרעין
ד"ר מוטי קידר
29-03-2022
מעבר לסכנה בהפיכתה של איראן לגרעינית, ההסכם מולם יתן רוח גבית לטרור. ישראל צריכה לשים לב היטב להתגברות כוחו של חמאס, השאיפות הפלסטיניות להשתלט על הבקעה ולעשות מהלך נגדי.