הארץ נגזלת מאיתנו כשטכנולוגיה מתקדמת מרדימה אותנו

לתמונה קשה של אזלת יד ריבונית ואבדן משילות ישראל נחשפנו בסדרת סיורים בנגב, ביו"ש, בירושלים ועוד. בכוחנו ומחובתנו לחולל תפנית ציונית מיידית.

יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי תנועת הריבונות
30-05-2022

בימים אלה השלימה תנועת הריבונות חמישה סיורי ריבונות למעצבי דעת קהל ובהם נחשפה בפני המשתתפים מציאות עגומה קשה וכואבת של אבדן משילות וריבונות ישראלית לאורכה ולרוחבה של הארץ.
 
בסיורים, שבכל אחד מהם השתתפו עשרות, הגענו לנגב, לבקעת הירדן, ליהודה ושומרון, לירושלים וללוד, ומכולם עלתה תמונה מדאיגה של אזלת יד שלטונית ולאומנות ערבית גואה המחייבות התעוררות מיידית של ההנהגה בישראל.
 
לסיורים הללו יצאנו מתוך עיניים פקוחות ובחירה ברורה לראות את החצר האחורית של אבדן המשילות והריבונות, חצר ההולכת ומתעצמת תחת עיניה העצומות של ממשלות ישראל בעשורים האחרונים. אין בהתמקדות זו על נקודות הכשל והתורפה כדי לערער על הישגיה המרשימים של ישראל, לפריחתה ופיתוחה, אך עם זאת עלינו להישמר שמא נקודות האור הרבות בנס הקמתה ושגשוגה של ישראל ישכיחו מאיתנו את החולשות ההולכות ופושות בנו.
 
פיתוח טכנולוגי אדיר, הייטק המוביל את העולם כולו, רפואה מתקדמת, חקלאות מרשימה, הישגים אדירים בתחום התפלת המים, כלכלה, עולם הרוח והתורה, מעמד בינלאומי יציב, תגליות הגז ועוד. כל אלה מעוררים בנו תחושת עצמה ישראלית, שליטה, חוזק וריבונות, ועלינו לברך ולהודות על כל אחד ואחד מהם. עם זאת יש בהם כדי לטשטש אותנו ולהשכיח את האיום הזוחל מתחת לפני הקרקע בעוד ארץ ישראל על חלקיה השונים נשמטת מתחת רגלינו בתכניות סדורות של האויב הערבי ובגיבוי בינלאומי עתיר ממון.
 
בנגב, בגליל, בערים המעורבות, ביהודה ושומרון, בבקעת הירדן ובירושלים בירתנו אנחנו מאבדים את ריבונותנו בהזנחה פושעת של ממשלות ישראל לאורך עשרות שנים. החלפנו את הדבקות בלאומיות הישראלית בשיח הכלכלי חברתי, ומנגד עלה השיח הלאומי והתחזק לאין ערוך ושיעור אצל הערבים. בעוד בישראל התכנסנו אל תפנוקי החיים המערביים התחזקה בערבים הנכונות לשלם מחירים בעבור מאבקם על הארץ, וכך צעד אחר צעד נושלנו בפועל מארצנו.
 
ההשתלטות הבדואית על עשרות אלפי דונמים בנגב התקבלה אצלנו בעצימת עין, תכנית הרש"פ לבנות ולהיאחז בעוד ועוד קרקעות פתוחות ביהודה ושומרון לא זכתה למענה ישראלי כלשהו, הרמת הראש האלימה והטרוריסטית בערים המעורבות נתקלו ביד משטרתית קשה כלפי היהודים ומערכת משפט סלחנית ומשחררת כלפי הערבים, רכישת אדמות בגליל בידי אילי הון מוסלמיים מהעולם זכו ליחס אדיש ומתעלם, התעצמות השפעתם של כוחות ערביים מהארץ ומחו"ל על כל פסע בירושלים נענו בחשש ישראלי להניף את דגל ישראל על בירתנו הנצחית.
 
אזרחי ישראל קנו להם שם של מי שיודעים היטב להתלכד ולהתאחד בשעת צרה ומלחמה. ראינו זאת בכאב ובדמע לאחר הטבח במלון פארק, לאחר שרשרת פיגועים רצחנית ואכזרית, לאחר חטיפת שלושת הנערים, לאחר קרבנות כואבים יצאנו כאחד למערכה וניצחנו. עלינו להתלכד, להתחזק ולעמוד על משמרתה של הציונות גם בימים שוטפים של שגרה, עלינו להפנים את נחיצותה של מערכה להכרעת המאבק מבלי להסתפק בהרתעה והרחקת האיום ל"סבב הבא".
 
הטכנולוגיה הישראלית המפותחת מעניקה לנו תחושה מתעתעת של ביטחון שתמיד נצליח, תמיד ננצח, אך מבלי לשוב אל שורש תחושת צדקת הדרך והשייכות העמוקה לארץ זה לא יקרה. חובתנו לחבר ולהתחבר למורשת התנ"ך ולנופי התנ"ך. טכנולוגיה עוצמתית תציב אותנו חלילה במקום הרע של גלית מול דוד, ארה"ב מול וייטנם.
 
עלינו ללמוד מחדש את ההיסטוריה של ארץ ישראל, את ערכי הציונות בשמם עלו לכאן הורינו, את חזון הנביאים המהווה אור לעינינו. עלינו לטייל ולסייר בארץ לאורכה ולרוחבה מבלי לדלג על אתר או שביל, להיכנס בביטחון לכפרי הערבים, לבקר בסמטאותיה של ירושלים העתיקה, להתייצב באמונה בערים המעורבות, לבנות בנגב ובגליל ערים של ממש ולא להתכנס למצפים זערוריים.
 
דברי טעם נשא שר הביטחון, בני גנץ, כאשר הזהיר מהפיכתה של מדינת ישראל למדינה המשתרעת בטווח שבין חדרה לגדרה, אך בידיו לא רק להתריע אלא גם לעשות ולשנות את המצב, להביט למציאות נכוחה ולבנות חזון מעשי למדינה היהודית.
 
על מדינאי ישראל ומנהיגיה להפיח רוח ציונית ויהודית לחוק הלאום ולא להותיר אותו כמילה מתה על ספר החוקים של מדינת ישראל. יש בנו היכולת והכלים לצקת לעשייתנו הלאומית תוכן ורוח של גאווה לאומית על הזכות להשתייך לעם היהודי ולארץ ישראל הנפלאה שלו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.