לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

הארץ נגזלת מאיתנו כשטכנולוגיה מתקדמת מרדימה אותנו

לתמונה קשה של אזלת יד ריבונית ואבדן משילות ישראל נחשפנו בסדרת סיורים בנגב, ביו"ש, בירושלים ועוד. בכוחנו ומחובתנו לחולל תפנית ציונית מיידית.

בימים אלה השלימה תנועת הריבונות חמישה סיורי ריבונות למעצבי דעת קהל ובהם נחשפה בפני המשתתפים מציאות עגומה קשה וכואבת של אבדן משילות וריבונות ישראלית לאורכה ולרוחבה של הארץ.
 
בסיורים, שבכל אחד מהם השתתפו עשרות, הגענו לנגב, לבקעת הירדן, ליהודה ושומרון, לירושלים וללוד, ומכולם עלתה תמונה מדאיגה של אזלת יד שלטונית ולאומנות ערבית גואה המחייבות התעוררות מיידית של ההנהגה בישראל.
 
לסיורים הללו יצאנו מתוך עיניים פקוחות ובחירה ברורה לראות את החצר האחורית של אבדן המשילות והריבונות, חצר ההולכת ומתעצמת תחת עיניה העצומות של ממשלות ישראל בעשורים האחרונים. אין בהתמקדות זו על נקודות הכשל והתורפה כדי לערער על הישגיה המרשימים של ישראל, לפריחתה ופיתוחה, אך עם זאת עלינו להישמר שמא נקודות האור הרבות בנס הקמתה ושגשוגה של ישראל ישכיחו מאיתנו את החולשות ההולכות ופושות בנו.
 
פיתוח טכנולוגי אדיר, הייטק המוביל את העולם כולו, רפואה מתקדמת, חקלאות מרשימה, הישגים אדירים בתחום התפלת המים, כלכלה, עולם הרוח והתורה, מעמד בינלאומי יציב, תגליות הגז ועוד. כל אלה מעוררים בנו תחושת עצמה ישראלית, שליטה, חוזק וריבונות, ועלינו לברך ולהודות על כל אחד ואחד מהם. עם זאת יש בהם כדי לטשטש אותנו ולהשכיח את האיום הזוחל מתחת לפני הקרקע בעוד ארץ ישראל על חלקיה השונים נשמטת מתחת רגלינו בתכניות סדורות של האויב הערבי ובגיבוי בינלאומי עתיר ממון.
 
בנגב, בגליל, בערים המעורבות, ביהודה ושומרון, בבקעת הירדן ובירושלים בירתנו אנחנו מאבדים את ריבונותנו בהזנחה פושעת של ממשלות ישראל לאורך עשרות שנים. החלפנו את הדבקות בלאומיות הישראלית בשיח הכלכלי חברתי, ומנגד עלה השיח הלאומי והתחזק לאין ערוך ושיעור אצל הערבים. בעוד בישראל התכנסנו אל תפנוקי החיים המערביים התחזקה בערבים הנכונות לשלם מחירים בעבור מאבקם על הארץ, וכך צעד אחר צעד נושלנו בפועל מארצנו.
 
ההשתלטות הבדואית על עשרות אלפי דונמים בנגב התקבלה אצלנו בעצימת עין, תכנית הרש"פ לבנות ולהיאחז בעוד ועוד קרקעות פתוחות ביהודה ושומרון לא זכתה למענה ישראלי כלשהו, הרמת הראש האלימה והטרוריסטית בערים המעורבות נתקלו ביד משטרתית קשה כלפי היהודים ומערכת משפט סלחנית ומשחררת כלפי הערבים, רכישת אדמות בגליל בידי אילי הון מוסלמיים מהעולם זכו ליחס אדיש ומתעלם, התעצמות השפעתם של כוחות ערביים מהארץ ומחו"ל על כל פסע בירושלים נענו בחשש ישראלי להניף את דגל ישראל על בירתנו הנצחית.
 
אזרחי ישראל קנו להם שם של מי שיודעים היטב להתלכד ולהתאחד בשעת צרה ומלחמה. ראינו זאת בכאב ובדמע לאחר הטבח במלון פארק, לאחר שרשרת פיגועים רצחנית ואכזרית, לאחר חטיפת שלושת הנערים, לאחר קרבנות כואבים יצאנו כאחד למערכה וניצחנו. עלינו להתלכד, להתחזק ולעמוד על משמרתה של הציונות גם בימים שוטפים של שגרה, עלינו להפנים את נחיצותה של מערכה להכרעת המאבק מבלי להסתפק בהרתעה והרחקת האיום ל"סבב הבא".
 
הטכנולוגיה הישראלית המפותחת מעניקה לנו תחושה מתעתעת של ביטחון שתמיד נצליח, תמיד ננצח, אך מבלי לשוב אל שורש תחושת צדקת הדרך והשייכות העמוקה לארץ זה לא יקרה. חובתנו לחבר ולהתחבר למורשת התנ"ך ולנופי התנ"ך. טכנולוגיה עוצמתית תציב אותנו חלילה במקום הרע של גלית מול דוד, ארה"ב מול וייטנם.
 
עלינו ללמוד מחדש את ההיסטוריה של ארץ ישראל, את ערכי הציונות בשמם עלו לכאן הורינו, את חזון הנביאים המהווה אור לעינינו. עלינו לטייל ולסייר בארץ לאורכה ולרוחבה מבלי לדלג על אתר או שביל, להיכנס בביטחון לכפרי הערבים, לבקר בסמטאותיה של ירושלים העתיקה, להתייצב באמונה בערים המעורבות, לבנות בנגב ובגליל ערים של ממש ולא להתכנס למצפים זערוריים.
 
דברי טעם נשא שר הביטחון, בני גנץ, כאשר הזהיר מהפיכתה של מדינת ישראל למדינה המשתרעת בטווח שבין חדרה לגדרה, אך בידיו לא רק להתריע אלא גם לעשות ולשנות את המצב, להביט למציאות נכוחה ולבנות חזון מעשי למדינה היהודית.
 
על מדינאי ישראל ומנהיגיה להפיח רוח ציונית ויהודית לחוק הלאום ולא להותיר אותו כמילה מתה על ספר החוקים של מדינת ישראל. יש בנו היכולת והכלים לצקת לעשייתנו הלאומית תוכן ורוח של גאווה לאומית על הזכות להשתייך לעם היהודי ולארץ ישראל הנפלאה שלו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

30-05-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מה מיוחד במפות האלה של מדינת ישראל?
מערכת ריבונות
30-06-2022
מה מיוחד במפות ישראל שאותן מציג מארק לנגפן, ראש שדולת 'אמריקאים למען ישראל חזקה', במסעות ההסברה שלו? קראו את דבריו של ברוך גורדון.
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכת הרב שמואל אליהו לנוער הריבונות
מערכת ריבונות
23-06-2022
צפו בקבלת הפנים לרב תנועת הריבונות, הרב שמואל אליהו, ובברכתו למאות בני הנוער שהתכנסו לוועידת הנוער הרביעית בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
לא לבחירות נוספות!
יהודית קצובר ונדיה מטר
23-06-2022
אין כל עילה לצאת שוב למערכת בחירות שתניב את אותן תוצאות. זה מכבר הביע העם את רצונו בממשלת ימין. חובת המנהיגות ליישם זאת.
ריבונות - כתב עת מדיני
נוער הריבונות מציג: עלון מס' 16
מערכת ריבונות
16-06-2022
לקראת ועידת נוער הריבונות הרביעית הפיקו בני הנוער עלון נוסף בסדרת עלוני התנועה. קיראו בו על תכניות הריבונות השונות, פעילויות הנוער ועוד.
ריבונות - כתב עת מדיני
למרות המצור: תנועת הריבונות הצליחה להגיע לחומש
מערכת ריבונות
15-06-2022
עשרות חברי תנועת ריבונות הגיעו לביקור בשומרון ובמהלכו ביקרו גם בישוב חומש. חברי התנועה הצליחו לעבור את המחסומים המונעים הגעה למקום, ומצומת הכניסה לישוב צעדו ברגל. "חומש חייבת להישאר".
ריבונות - כתב עת מדיני
זה הזמן להתאחד תחת דגל הריבונות
מערכת ריבונות
15-06-2022
תנועת הריבונות מחזקת את ידיו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' על כוונתו להעלות לוועדת שרים את הצעת חוק הריבונות על יהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאות בני נוער עומדים על החומה ודורשים ריבונות
מערכת ריבונות
10-06-2022
במעמד אישי ציבור ופוליטיקאים התכנסו מאות בני נוער מכל רחבי הארץ בקריאה לריבונות, משילות והרחבת גבולה של ירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הרמנו טלפון ליהודית קצובר..."
מערכת ריבונות
02-06-2022
קראו את הראיון שהעניקה יהודית קצובר למוסף השבוע של 'ידיעות אחרונות' (27.5.22) על שאלת מעמד הערבים ביום שאחרי הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מדרון תלול של אבדן ריבונות בירושלים
מערכת ריבונות
22-05-2022
מול תכנית סדורה של הרש"פ להשתלטות על מרחב ירושלים אין תכנית ישראלית לעתיד העיר. אפשר וצריך לתת מענה לאיום הדמוגרפי והמדיני על בירת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
עובדות מדאיגות שגילינו בנגב
מערכת ריבונות
20-05-2022
בסיור נוסף של תנועת הריבונות נחשפנו שוב למציאות הקשה והבלתי נסבלת של אבדן המשילות והריבונות הישראלית בנגב. קחו הצצה: