לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

למרות המצור: תנועת הריבונות הצליחה להגיע לחומש

עשרות חברי תנועת ריבונות הגיעו לביקור בשומרון ובמהלכו ביקרו גם בישוב חומש. חברי התנועה הצליחו לעבור את המחסומים המונעים הגעה למקום, ומצומת הכניסה לישוב צעדו ברגל. "חומש חייבת להישאר".

במסגרת סדרת הסיורים שעורכת תנועת הריבונות בכל חלקי הארץ, הגיעו (15.6.22) חברי התנועה לביקור בשומרון, במהלכו בין היתר הצליחו להגיע לישוב חומש ולחזק את תלמידי הישיבה שבמקום. בשל המחסום בכניסה למקום, צעדו משתתפי הסיור, חלקם בני למעלה מגיל 80, רגלית מצומת הכניסה לחומש עד הישוב עצמו. מדובר בחלק מסדרת סיורים של התנועה שבמסגרתה הם ביקרו גם בנגב, בירושלים ובערים המעורבות.

"שמענו את הקריאה של אחינו בחומש לבוא – והגענו" מספרת אחת ממשתתפות הסיור. "תנועת הריבונות הגיעה לחומש ועברנו את כל המחסומים ואנחנו עולים לחומש. היה לנו סיור מדהים ואנחנו מאוד מתרגשים". שרהל'ה, בת 75, שהשתתפה אף היא בסיור של תנועת 'הריבונות', מספרת שזו פעם ראשונה שהיא עולה לחומש אחרי הגירוש. לעומתה, עבור יצחק בן ה-90 זו הפעם השנייה שהוא מבקר מאז הגירוש. 

יו"ר תנועת 'הריבונות', יהודית קצובר, מנתה בתום הביקור את הסיבות להגעה לחומש, מקום שלדבריה נעשה בו העוול הנוראי ביותר. לדבריה של קצובר: "ראשית, עצם הפינוי מחומש, דבר שני שלא מאפשרים לבנות את חומש, דבר שלישי לא מאפשרים כאן את הקיום של הישיבה, עם כל מסירות הנפש שלהם. דבר רביעי, היה פה רצח נוראי ואחרי הרצח עוד חושבים להוריד את חומש ואת הישיבה מלמעלה, והדבר הכי חמור הוא שעושים מזה מסחרה פוליטית כשמדברים על הישארות בקואליציה תמורת ההישארות בחומש".

"זאת ארץ ישראל, איזה מסחרה אפשר לעשות מארץ ישראל? חומש חייבת להישאר. היא העיניים של המדינה, וגם אם היא לא הייתה זה חלק מארץ ישראל. חוק ההתנתקות הוא לא חוקי יש חוקים לא חוקיים, וזה אחד החוקים הלא חוקיים שיש" הוסיפה קצובר.

את הסיור של תנועת 'הריבונות' בשומרון הוביל מנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני. במהלך הביקור אמר דילמוני: "הגענו לכאן היום עם תנועת 'הריבונות' לבקר בחומש ולחזק את הנוכחות הישראלית של המקום הזה. אנחנו נמצאים כאן ממש בלב החלת שבט מנשה, בלב ארץ ישראל, בלב השטח של מדינת ישראל. לא יכול להיות מצב שבו יהודים לא יוכלו לחיות בארץ ישראל, לא יכול להיות מצב שישיבה שנמצאת פה תהיה בסכנת פינוי בגלל כל מיני שאיפות פוליטיות של שר הביטחון או משהו אחר". 

"אנחנו קוראים לבטל את ההנחיות שמורות לא להשאיר פה את הישיבה. אנחנו קוראים להחזיר את הישוב חומש למקומו ולהקים אותו מחדש ובכלל זה את כל צפון השומרון. ככל שנחזק את אחיזתנו בארץ ישראל, כך נמנע מהמחבלים ומהמפגעים להתפתח ולצמוח בעיקר במרחב שנמצא כאן על ידינו, בג'נין. חומש היא חלק מארץ ישראל וכך זה צריך להישאר" הוסיף מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני.

מנכ"ל ישיבת חומש, שמואל וונדי, בירך על הגעתם של תנועת הריבונות ואמר: "שמחנו לארח היום בחומש את תנועת הריבונות, שלמרות המחסומים הצליחו להגיע לחומש. אנשים בני 80 ו-90 שצעדו דרך ארוכה ברגל, העיקר להגיע לחומש. מרגש ממש. אנחנו מזמינים את כולם להמשיך ולהגיע לחומש, ולומר בקול ברור, שחומש תמשיך. לחומש יש רוב בעם ורוב בכנסת, לא ניתן להרוס את חומש".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

15-06-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מה מיוחד במפות האלה של מדינת ישראל?
מערכת ריבונות
30-06-2022
מה מיוחד במפות ישראל שאותן מציג מארק לנגפן, ראש שדולת 'אמריקאים למען ישראל חזקה', במסעות ההסברה שלו? קראו את דבריו של ברוך גורדון.
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכת הרב שמואל אליהו לנוער הריבונות
מערכת ריבונות
23-06-2022
צפו בקבלת הפנים לרב תנועת הריבונות, הרב שמואל אליהו, ובברכתו למאות בני הנוער שהתכנסו לוועידת הנוער הרביעית בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
לא לבחירות נוספות!
יהודית קצובר ונדיה מטר
23-06-2022
אין כל עילה לצאת שוב למערכת בחירות שתניב את אותן תוצאות. זה מכבר הביע העם את רצונו בממשלת ימין. חובת המנהיגות ליישם זאת.
ריבונות - כתב עת מדיני
נוער הריבונות מציג: עלון מס' 16
מערכת ריבונות
16-06-2022
לקראת ועידת נוער הריבונות הרביעית הפיקו בני הנוער עלון נוסף בסדרת עלוני התנועה. קיראו בו על תכניות הריבונות השונות, פעילויות הנוער ועוד.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה הזמן להתאחד תחת דגל הריבונות
מערכת ריבונות
15-06-2022
תנועת הריבונות מחזקת את ידיו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' על כוונתו להעלות לוועדת שרים את הצעת חוק הריבונות על יהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאות בני נוער עומדים על החומה ודורשים ריבונות
מערכת ריבונות
10-06-2022
במעמד אישי ציבור ופוליטיקאים התכנסו מאות בני נוער מכל רחבי הארץ בקריאה לריבונות, משילות והרחבת גבולה של ירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הרמנו טלפון ליהודית קצובר..."
מערכת ריבונות
02-06-2022
קראו את הראיון שהעניקה יהודית קצובר למוסף השבוע של 'ידיעות אחרונות' (27.5.22) על שאלת מעמד הערבים ביום שאחרי הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
הארץ נגזלת מאיתנו כשטכנולוגיה מתקדמת מרדימה אותנו
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-05-2022
לתמונה קשה של אזלת יד ריבונית ואבדן משילות ישראל נחשפנו בסדרת סיורים בנגב, ביו"ש, בירושלים ועוד. בכוחנו ומחובתנו לחולל תפנית ציונית מיידית.
ריבונות - כתב עת מדיני
מדרון תלול של אבדן ריבונות בירושלים
מערכת ריבונות
22-05-2022
מול תכנית סדורה של הרש"פ להשתלטות על מרחב ירושלים אין תכנית ישראלית לעתיד העיר. אפשר וצריך לתת מענה לאיום הדמוגרפי והמדיני על בירת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
עובדות מדאיגות שגילינו בנגב
מערכת ריבונות
20-05-2022
בסיור נוסף של תנועת הריבונות נחשפנו שוב למציאות הקשה והבלתי נסבלת של אבדן המשילות והריבונות הישראלית בנגב. קחו הצצה: