לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מנהיגי העתיד דורשים ריבונות

מאיר אליפור

בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע

השנה הפוליטית הסוערת שעברה עלינו, חזרת השמאל לאחוז במושכות השלטון והחזרת רעיון שתי המדינות על ידי שרים בכירים בממשלה, לא ריפו את ידיהן של ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, המשוכנעות שאחד מלקחיה המרכזיים של השנה האחרונה חייב להיות התגבשות מחודשת של מחנה הימין סביב עמדותיו הזוכות לרוב משמעותי בעם וראויות לייצוג הולם בכנסת ישראל ובממשלה.
 
כחלק מההיערכות לשורת פעילויות מתוכננות של תנועת הריבונות קיימה התנועה השבוע את סמינריון הקיץ בו השתתפו עשרות בני נוער מכל רחבי הארץ. במשך יומיים עסקו במשמעות חזון הריבונות, דרכי יישומו וקידומו בזירה התקשורתית וברשתות החברתיות. בתנועה רואים בסמינריון המשך ישיר לוועידת הנוער שהתקיימה בראשית החודש הקודם ובה השתתפו כאלף בני נוער במעמד רבנים, פוליטיקאים, אנשי ציבור ותקשורת בכירים.
 
לקראת הבחירות יצאה תנועת נוער הריבונות בקמפיין קריאה למתמודדים בבחירות המקדימות במפלגות הימין השונות להצהיר על מחויבותם לקידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון ולראות בכך את אחד מאתגריה המרכזיים של הממשלה הבאה. בתנועה הבהירו כי כל מועמד שישים את הריבונות במרכז הקמפיין האישי והפוליטי שלו יזכה לרוח גבית ותמיכה מצד חברי התנועה. עד כה נענתה שורת אישים ממפלגות שונות לקריאה וחברי נוער הריבונות החלו במסעות העידוד לחיזוק התמודדותם.
 
מזה שנים רואים בתנועת הריבונות את הנוער נדבך משמעותי ביותר בתנופת חזון הריבונות. קצובר ומטר משוכנעות שמקרב חברי התנועה יצמחו מנהיגי העתיד של ישראל. ניצנים לכך, הן אומרות, ניתן היה לראות בסמינריון שהתקיים לאורך יומיים בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. "נוער שמרצונו מגיע בחופש הגדול מערים וישובים מרוחקים כמו נהריה, כרמיאל, באר שבע ועוד ליומיים של לימוד והעמקה בסוגיות הנוגעות לקשר החי וההיסטורי בין עם ישראל לארצו, הוא נוער שאין לנו כל ספק שיוביל בתוך עשור ואולי פחות את המדינה כולה. ראינו בני נוער חכמים, סקרנים, חדורי אמונה ומוטיבציה לקדם חזון ציוני שיעשה גם צדק היסטורי לעם ישראל, גם יבטא את כיסופי העם לארצו וגם יביא ליציבות ביטחונית ומדינית ובעיקר קץ לרעיונות מסוכנים של חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה".
 
במהלך ימי הסמינריון השתתפו בני הנוער בסדנאות ובהרצאות בתחומים שונים סביב דרכי ההסברה הנכונה בזירות התקשורתיות השונות. בין הדוברים היו העיתונאי אלישע בן קימון, יו"ר 'ישראל שלי' שרה העצני-כהן, יו"ר 'אם תרצו' מתן פלג, יו"ר 'בצלמו' שי גליק, תא"ל במיל הראל כנפו מראשי 'הביטחוניסטים', מנכ"ל קרן 'תקווה' עמיעד כהן ורבים אחרים.
 
את היומיים פתחו בני הנוער בביקור בשדה התעופה הנטוש בעטרות שבצפון ירושלים, שם שמעו סקירה היסטורית על השכונה היהודית ששכנה במקום שנרכש בידי יהודים לפני כמאה שנה, עד שגורשו במהלך מלחמת העצמאות. האתר נמצא כעת בעיצומו של דיון בוועדה המחוזית לקראת הקמת שכונה בת 9,000 יחידות דיור בו. בתנועת הריבונות רואים בבניית השכונה מהלך קריטי לחיזוק הרוב היהודי המתכרסם והולך בבירה. "בניית השכונה בעטרות היא לא רק צדק היסטורי למגורשים והעקורים מהמקום, אלא גם הכרח לעתידה של העיר", אומרות קצובר ומטר המזכירות את מיזם 'ירושלים רבתי' אותו מקדמת תנועתן להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים והכללת גוש עציון, מעלה אדומים, גבעת זאב ועוד תחת עיריית גג אחת, מהלך שיוסיף לבירה כמאתיים אלף תושבים יהודים.
 
בתנועת נוער הריבונות מציינים עוד כי לבד מהעשרה רעיונית ומעשית היו ימי הסמינריון לאירוע העברת שרביט הנהגת התנועה הצעירה מידיו של אליהו פרידמן שריכז את הפעילות בשנה האחרונה לידיה של הוד פישרמן בת ה-16 הנכנסת לנעליו.
 
פרידמן מתקשה לסכם במספר מילים את התקופה כרכז והוא מספר: "בשלוש השנים האחרונות נפלה בחלקי הזכות לפעול בנוער בשלל האגפים. הייתי נוכח בהתקדמות המדהימה של התנועה ושל החזון. בשנים הללו פגשתי בני נוער מדהימים ואיכותיים שחיים את ארץ ישראל בכל שעה ושעה, ושנושא הריבונות בוער בליבם. בשנה האחרונה הייתה לי הזכות להוביל את מטה הנוער, ובמהלכה פעלנו בשלל דרכים, בדוכני הסברה, הפקת והפצת סרטונים, פעילות ברשתות החברתיות ובכנסת, סמינריונים, מפגשים ועוד. כיום אנו מטה הנוער החוץ-פרלמנטארי הגדול והמשפיע בישראל", הוא קובע ומודה לראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר "על ההזדמנות להיות חלק ממשפחת תנועת הריבונות ושותף למהפכה האדירה שהן מחוללות בעם ישראל".
 
הוד פישרמן, תושבת אלוני שילה, הגיעה לתנועה לפני כשנתיים וחצי מתוך סקרנות, וכיום היא נוטלת מפרידמן את שרביט הובלת התנועה. בסיכומו של הסמינריון היא מביעה הערכה רבה לעשרות המשתתפים ש"הקדישו מזמנם כדי להעמיק ובעיקר כדי לתת מעצמנו לקידום הערכים שאנחנו מאמינים בהם, ערכי ארץ ישראל והריבונות, ולהשפיע".
 
"המטרה שלנו כתנועה היא לא לעצור לרגע", היא אומרת במבט קדימה, "נמשיך לפעול בכל הכוח, לא נשכח מי אנחנו ולאן אנחנו שואפים להגיע. תנועת נוער הריבונות היא בית לעוצמות האדירות שיש לבני הנוער ותמשיך להיות גם בית לעשייה של ממש. אני מזמינה עוד ועוד בני נוער מכל מקום בארץ להצטרף ולקחת חלק בפעילות החשובה כל כך".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

05-08-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.
ריבונות - כתב עת מדיני
שולי מועלם: "שאלת הריבונות על ארץ ישראל היא עוגן יסוד בתפיסת העולם של כולנו"
מערכת ריבונות
27-07-2022
לאחר שהבטיחו חברי תנועת נוער הריבונות כי הם יביעו תמיכה בכל מועמד שיתחייב לקדם את חזון הריבונות בכנסת, הגיעה משלחת של חברי התנועה לחכ"ל שולי מועלם והעניקו לה את אות תנועת הריבונות