קריאה לח"כים: הריבונות לקווי יסוד הממשלה

לקראת המו"מ הקואליציוני קוראת שורת ארגונים ואנשי ציבור למפלגות הימין לכלול את החלת הריבונות ביו"ש בקווי היסוד של הממשלה, ובכך להגשים את רצון הרוב בישראל.

מערכת ריבונות
07-11-2022

בהובלת תנועת הריבונות שיגרה קבוצת ארגונים, מנהיגים ואנשי התיישבות מכתב לחברי הכנסת של הקואליציה המסתמנת ובו קריאה לכלול בקווי היסוד של הממשלה הבאה את החלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.

לאחר דברי הברכה על ההישג לו זכה מחנה הימין בבחירות האחרונות, קוראים החתומים על המכתב לחברי הכנסת: "אנו פונים אליכם בימים אלה של ראשית המו"מ להרכבת הקואליציה הבאה כדי להגשים את חלומו היסטורי של עם ישראל להחלת ריבונות ישראל על ארצו. דירשו ופעלו לכלול את החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון בקווי היסוד של הממשלה הבאה".

מנסחי המכתב ומובילי היזמה, יהודית קצובר ונדיה מטר העומדות בראש תנועת הריבונות, מזכירות כי "החלת הריבונות הפכה במערכות הבחירות האחרונות להבטחה חוזרת ונשמעת מפי מנהיגי הימין. מנהיגי המחנה הבינו שהעם בישראל חפץ להגשים את חזון וחלום הריבונות הישראלית על הארץ כולה, ומתוך כך הפכו את החלת הריבונות לחלק בלתי נפרד ממצעם האידיאולוגי. העם אמר את דברו והביע תמיכה במובילי חזון הריבונות. כעת הגיע שעת פירעון ההבטחה. ממשלת ימין הולכת ומוקמת, ועל מנת שאכן יקבל העם את רצונו ומבוקשו על המנהיגים לכלול בקווי היסוד של הממשלה את חזון החלת הריבונות ביהודה ושומרון".

השתיים מדגישות ומוסיפות כי "אל לה למנהיגות המדינית והפוליטית להסתפק בהכללת הריבונות בקווי היסוד בלבד. נעמוד על המשמר על מנת לוודא שאכן נעשים צעדים של ממש להגשמת החזון ולמימוש רצון העם. העם בישראל מצפה למנהיגות מובילה שתהווה מנוף של ממש להגשמת החזון הציוני".

עוד מציינות קצובר ומטר כי "בניגוד להצעות שהועלו בעבר על חברי הכנסת של מחנה הימין לוודא שמהלכי הריבונות מקודמים ללא הסכמה ישראלית להקמתה של מדינה פלשתינית בארץ ישראל".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
ראשי תנועת הריבונות מול השאלות הקשות
מערכת ריבונות
12-06-2024
צפו בראיון שהעניקו יהודית קצובר ונדיה מטר לערוץ TOV. דינה דיין לא מוותרת על השאלות הקשות של חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכינות וקבוצות מכל הארץ מדברות ריבונות
מערכת ריבונות
04-06-2024
חזון הריבונות מעורר עניין בקרב קבוצות מכל רחבי הארץ ומכל גוון ותפיסת עולם. קבלו הצצה לכמה מהמפגשים האחרונים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהמחתרת לריבונות ישראל. סיור ליום ירושלים
מערכת ריבונות
04-06-2024
פעילים מתנועת הריבונות קיימו סיור מיוחד ליום ירושלים, פגשו ושמעו את סיפורו של עזרא יכין, סיפורה של המחתרת וסיפור ההיאחזות היהודית בצפון הבירה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לימין צו 9
מערכת ריבונות
13-05-2024
פעילים מטעם תנועת הריבונות חברו לאנשי תנועת 'צו 9' בחסימת מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה. ריבונות ועצמאות 76.
ריבונות - כתב עת מדיני
כל יום שחולף בלי שהשגנו את הדבר הבא מחליש את ישראל
מערכת ריבונות
06-05-2024
החלת ריבונות על יהודה ושומרון וכיבוש רצועת עזה יסירו מעל צווארנו את החרב הפלסטינית, אך לשם כך צריך קודם לנפות את האחראים למחדל. מאמרו של פרופ' אריה אלדד במעריב.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות: דברי טראמפ - רוח גבית לריבונות. הגיעה שעת המעשה
מערכת ריבונות
02-05-2024
תנועת הריבונות מברכת על דברי נשיא ארה"ב לשעבר הרואה ברעיון שתי המדינות מהלך בלתי ישים, ומביעה תקווה לקידום האלטרנטיבה המתבקשת, ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: צעדי הרש"פ מחייבים - ריבונות
מערכת ריבונות
30-04-2024
בתנועת הריבונות מחזקים את קריאת שר האוצר לראש הממשלה להגיב בתוקף לצעדיה של הרש"פ, להביא לקריסתה ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון.