קריאה לח"כים: הריבונות לקווי יסוד הממשלה

לקראת המו"מ הקואליציוני קוראת שורת ארגונים ואנשי ציבור למפלגות הימין לכלול את החלת הריבונות ביו"ש בקווי היסוד של הממשלה, ובכך להגשים את רצון הרוב בישראל.

מערכת ריבונות
07-11-2022

בהובלת תנועת הריבונות שיגרה קבוצת ארגונים, מנהיגים ואנשי התיישבות מכתב לחברי הכנסת של הקואליציה המסתמנת ובו קריאה לכלול בקווי היסוד של הממשלה הבאה את החלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.

לאחר דברי הברכה על ההישג לו זכה מחנה הימין בבחירות האחרונות, קוראים החתומים על המכתב לחברי הכנסת: "אנו פונים אליכם בימים אלה של ראשית המו"מ להרכבת הקואליציה הבאה כדי להגשים את חלומו היסטורי של עם ישראל להחלת ריבונות ישראל על ארצו. דירשו ופעלו לכלול את החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון בקווי היסוד של הממשלה הבאה".

מנסחי המכתב ומובילי היזמה, יהודית קצובר ונדיה מטר העומדות בראש תנועת הריבונות, מזכירות כי "החלת הריבונות הפכה במערכות הבחירות האחרונות להבטחה חוזרת ונשמעת מפי מנהיגי הימין. מנהיגי המחנה הבינו שהעם בישראל חפץ להגשים את חזון וחלום הריבונות הישראלית על הארץ כולה, ומתוך כך הפכו את החלת הריבונות לחלק בלתי נפרד ממצעם האידיאולוגי. העם אמר את דברו והביע תמיכה במובילי חזון הריבונות. כעת הגיע שעת פירעון ההבטחה. ממשלת ימין הולכת ומוקמת, ועל מנת שאכן יקבל העם את רצונו ומבוקשו על המנהיגים לכלול בקווי היסוד של הממשלה את חזון החלת הריבונות ביהודה ושומרון".

השתיים מדגישות ומוסיפות כי "אל לה למנהיגות המדינית והפוליטית להסתפק בהכללת הריבונות בקווי היסוד בלבד. נעמוד על המשמר על מנת לוודא שאכן נעשים צעדים של ממש להגשמת החזון ולמימוש רצון העם. העם בישראל מצפה למנהיגות מובילה שתהווה מנוף של ממש להגשמת החזון הציוני".

עוד מציינות קצובר ומטר כי "בניגוד להצעות שהועלו בעבר על חברי הכנסת של מחנה הימין לוודא שמהלכי הריבונות מקודמים ללא הסכמה ישראלית להקמתה של מדינה פלשתינית בארץ ישראל".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.