החלת הריבונות המתינה בדיוק לרגע הזה, נגמרו התירוצים

קובי גדעון לע"מ

לאחר קדנציה של אבדן דרך פוליטית, מדינית וערכית קיבל עם ישראל הזדמנות היסטורית לצאת לדרך חדשה ולתקן.

יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי תנועת הריבונות
13-11-2022

הממשלה הקודמת השיבה למרכז הבמה הבינלאומית את הנהגת הרשות הפלשתינית שבה החל העולם לאבד עניין, ממשלה זו שבה לדבר בקול רם על הרעיון הטראגי של חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה כחזון של שלום והיפרדות, התעלמה מקביעת העובדות הערביות בשטחים הפתוחים של יהודה ושומרון ליצירת רצף טריטוריאלי בדרך להקמתה חלילה של מדינת אויב בארצנו, חנקה את ההתיישבות ומנעה את התפתחותה והתפתחות צירי התנועה אליה (איך אמרה השרה מיכאלי? אין טעם להשקיע כי ממילא זה לא יהיה בריבונותינו...) וללא התנגדות כלשהי שמענו כיצד הביע שר הביטחון הסכמה לחלוקתה של ירושלים כאשר שקבע שיש בשטחה של ירושלים מקום לשתי בירות.
מול כל אלה צריכה ממשלת הימין לפעול בכל דרך לקידום תכניתה המדינית, תכנית הריבונות. לשם כך יצאה תנועתנו ואיתה שורת ארגונים ואנשי ציבור בקריאה לחברי הקואליציה המסתמנת לדרוש ולפעול להכללת תכנית הריבונות בקווי היסוד של הממשלה הבאה.

להחלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון שורה ארוכה של השפעות דרמטיות על המציאות המדינית, הביטחונית והכלכלית, אך קיים גם פן נוסף, משמעותי לא פחות. הריבונות מחזירה את מדיניותה של ישראל לנתיב הציוני והמוסרי. התביעה לריבונות מחזירה לעם ישראל לא רק את זקיפות קומתו, אלא גם את הצידוק המוסרי לנוכחותו בארץ ישראל כולה.

התכניות המדיניות השונות שהוצגו על ידי השמאל תומכיו הסתירו מאחוריהם אמירה חמורה, אומללה ונוראה ולפיה אין משמעות לצדק ההיסטורי, אין ערך להסכמות הבינלאומיות, אין סמכות לקושאן התנ"כי שבידינו, והכל עניין של פשרות, חששות ופחד מאיומי טרור, ובמילים פשוטות יותר, כניעה לפרוטקשן. בשל הכניעה הזו מתכוון השמאל להשאיר את הדורות הבאים ללא תשובה לשאלה באיזו זכות אנחנו כאן, האם רק בשל הכוח? ולאן נעלם הצדק והמוסר?

החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון מעניקה לנו את התוקף והזכות גם על גוש דן, על הנגב והגליל, ולא רק בשל ההבטחה האלוקית המוכרת גם לבני דתות אחרות, אלא גם בשל תוכן החלטת האומות בוועידת סן רמו ונגזרותיה. האם מאחר וגורשנו מארצנו ונגזלה אדמתנו איבדנו את זכויותינו עליה? העם בישראל מצפה למענה ברור ונחרץ לשאלה זו.

על ממשלת ישראל החדשה להפיח רוח ציונית מתחדשת בעם ששיח הנסיגות, הוויתורים וההתקפלויות דכדך אותו והרכין את ראשו. בתוצאות הבחירות האחרונות אמרו המוני בית ישראל אמירה ברורה למנהיגות בישראל. בכוחכם להשיב את הספינה הישראלית אל הנתיב הנכון, זהו ייעודכם.

(המאמר פורסם לראשונה ב'עולם קטן' פרשת וירא)

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.