תנועת הריבונות בסיור נוסף. הפעם באזור חאן אל אחמר

מאיר אליפור

שוב יצאו פעילי תנועת הריבונות להיכרות מהשטח עם אבדן הריבונות והמשילות מול התרחבות הבנייה הערבית המתוכננת היטב ליצירת חגורת חנק ממזרח לבירת ישראל.

מערכת ריבונות
12-01-2023

כמה עשרות מפעילי תנועת הריבונות קיימו סיור מיוחד (רביעי 11.1.23) באזור חאן אל אחמר במגמה להתוודע למציאות הקשה של אבדן המשילות והריבונות ממזרח לירושלים.
 
כידוע חאן אל אחמר הוא המאחז הערבי הבלתי חוקי המוכר והמפורסם מכולם, אך הוא דוגמא לחאן אל אחמרים רבים נוספים המשובצים בשטח ולמעשה מהווים חגורת חנק המונעת את התרחבותה של בירת ישראל מזרחה.
 
לסיור שהתקיים בהדרכתה של נעמי קאהן מתנועת רגבים הצטרף אל"מ במיל' משה פלד, ממשחררי ירושלים, חבר הנהלת תנועת הריבונות שבנקודת התצפית בהר הצופים סיפר מחוויותיו האישיות.
 
משתתפי הסיור נחשפו למאבקי הקרקעות המתעצמים בשנים האחרונות מול המאמץ הערבי המתוכנן וממומן בידי הרש"פ ומדינות אירופה ליצירת רצף טריטוריאלי ערבי שיכשיר את הקרקע להקמתה של מדינה פלשתינית המתפרשת מאזור ג'נין שבצפון ועד דרום הר חברון, על ידי בניה ערבית מתוזמרת היטב בשטחי E1 שבין ירושלים למעלה אדומים. מנגד מנסה ישראל לפעול לבלימת מגמה זו על אף לחץ אמריקאי לא מבוטל.
 
בתנועת הריבונות הדגישו בהקשר זה את חשיבות קידומה ויישומה של תכנית 'ירושלים רבתי' שתרחיב את גבולה המוניציפאלי של ירושלים גם מזרחה לעבר מעלה אדומים ובכך תיבלם המגמה הערבית לצד הפשרת קרקעות לבנייתן של שכונות יהודיות נוספות בבירת ישראל. ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, ציינו את מחוייבותה של התנועה להעניק גיבוי ציבורי נרחב לכל פעולה שתבצע ממשלת ישראל על מנת להגשים את רצון העם להרחבתה של ירושלים והפיכתה למטרופולין שיכריע גם את המצוקה הדמוגרפית הקיימת בה כיום.
 
בנקודת תצפית נוספת סמוך לישוב אדם נחשפו משתתפי הסיור לשיטת המאבק ההומאנית שמנהלת הרש"פ על ידי בניית בתי ספר ומוסדות חינוך. מוסדות אלה, הנבנים בנקודות אסטרטגיות חשובות, מצטיירים בתקשורת העולמית כביטוי התמים ביותר לצורך אזרחי אנושי בסיסי. ככאלה קיים קושי הסברתי לפנות אותם, אך הם מהווים בסיס להתיישבות ערבית רחבה סביבם. לשיבוצם של מוסדות חינוך אלה על פני השטח יש תפקיד משמעותי בהגשמת ויישום תכנית פיאד להקמת מדינה פלשתינית בפועל מבלי להזדקק לאישורים והסכמות בינלאומיות.
 
הסיור כולו הסתיים בתחושה קשה של משתתפיו לנוכח המציאות המשתקפת בשטח. לחברי התנועה ברור כי המענה ההכרחי הוא צעדים משמעותיים להחלת ריבונות ישראל על השטח כולו, והצעד הראשון והנכון לכך הוא ריבונות בבקעת הירדן, אזור גדול בעל נוכחות ערבית דלילה ביותר המקבע את גבולה המזרחי של ישראל, מבטל את היתכנות קיומה בעתיד של מדינה פלשתינית וזוכה לקונצנזוס רחב בחברה הישראלית.

צילומים: מאיר אליפור

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.