הבלתי משוחדים - מה ראינו בסיור הריבונות

מאיר אליפור

בפניכם דבריה של הרבנית רבקה שמעון שסיכמה במילותיה את שראינו בסיור תנועת הריבונות באזור חאן אל אחמר תחת הכותרת 'הבלתי משוחדים'.

מערכת ריבונות
15-01-2023

"והזדים מהרה תעקר ותשבר ותמגר ותכלם ותשפילם ותכניעם במהרה בימינו."

נראה לי, שמעולם לא התפללתי את ברכת המינים בתפילת עמידה של מנחה, כמו שהתפללתי השבוע בתום סיור תנועת הריבונות, כשקבוצתנו עומדת בנקודת תצפית בעיר מעלה אדומים, המשקיפה לכביש המוביל מים המלח, בואכה ירושלים הבירה ושכונתי, שכונת פסגת זאב.

ביום יום אני רואה ממרפסת ביתי איך מעבר לגדר ההפרדה נבנים מגדלים ובתים בצורה פיראטית, מסוכנת, אין דין ואין דיין. " המערב הפרוע". כך מכנים ערביי בית חנינא את ערביי א-זעים, ענתא או בשמם הכולל, שועפט.

עד כמה מודע מינהל קהילתי פסגת זאב לכך שאנו קרובים מאד ל"חצר האחורית של מדינת ישראל''? אינני יודעת. זה הכינוי ששמענו בסיור מפי נציג תנועת רגבים, כשהוא מצביע, ליד הישוב כוכב יעקב, על המחצבות שמשחיתות את הנוף, בניהול מערכות הון-שלטון של משפחת טאריפי.

בתמונות שצילם מאיר אליפור, ניתן לראות איך לתוך המחצבות מוערמות ערמות אשפה, מוזרמים מי שופכין מאל בירה ורמאללה ומזהמים את אפיקי הנחלים של שמורת טבע עין פרת, עין פואר. מעניין מה עושים שמורת הטבע נחל פרת - רשות הטבע והגנים כדי למנוע את התופעה? 360,000 ש"ח, שילם האזרח הישראלי מכיסו, ללא יודעין, כדי לקבור את ערימת האשפה הקודמת! שהסריחה את הסביבה! לא, לא הפושעים שילמו, אלא אנחנו. הקרבנות.

זו רק טעימה קטנה מהעובדות שהרשות הפלשתינאית קובעת בשטח. משנת 2009, בשיטתיות,בגניבה, הם מביאים קודם מכלית מים צהובה, קטנה ומגניבה. כמה משפחות בדואיות מסתובבות ליד המכלית. במהרה יקימו בית ספר, מאד הומאני, אפילו מצמיגים המכוסים בבוץ מעורבב עם שמן שטוגן בו פלאפל. מאד אקולוגי.

נעמי קאהן שליוותה את הסיור שלנו, תיארה את מה שקורה סביב הסיפור של חאן אל אחמר, "סרט פשע של ממש".

ואני נזכרתי בסרט 'הבלתי משוחדים' בכיכובם של שון קונרי וקווין קוסטנר, על תקופת היובש בארצות הברית. סרט מאפיה. איך הושיבו מאחורי סורג ובריח את הארכי מאפיונר פושע אל-קאפונה. צריך ללכת בעקבות הכסף. זה המסר. מי מרוויח? מי מפסיד? מה מסתתר מאחורי הקלעים? האם כל השנים בכוונת מכוון מתעלמות ממשלות ישראל מכך שקובעים לנו הערבים עובדות בשטח? מי מרוויח, מי מפסיד?
המפסידים הגדולים הם אנחנו, אזרחי ישראל.

מעוז אסתר מפונה בעקביות על ידי ממשלת ישראל. לא מזמן הושמד כרם ליד הישוב יצהר - ישוב קהילתי תורני בשומרון, אבל חאן אל אחמר, שהיה מועמד לפינוי והסדרה, על עומדו עומד ומתפיח שרשרת של מאהלים כמוהו, במימון ממשלת שוויץ, האיחוד האירופי, גורמים באיטליה, ועוד פעילי שמאל.

אז אם אנחנו חיים בסרט, שמחתי שוב להיות בסיור שמארגנות נשים תותחיות בדמותן של נדיה מטר ויהודית קצובר, ולשמוע על פעילותו של אברהם בנימין, עוד נציג של תנועת רגבים, תנועה שמייצרת עוד חברים בלתי משוחדים הפועלים ללא לאות לאתר בניה לא חוקית של הרשות הפלשתינאית באדמות מדינת ישראל.

הצטרפנו לחווית אקסטרים בנסיעה בטרקטורונים לנקודת תצפית טובה על החאן. מומלץ!!! חוויתי, אבל מטריד, מעצבן ומתסכל.

מקווים מאד שהממשלה החדשה תשכיל להשליט ריבונות על שטחי יהודה ושומרון ונממש את זכותנו המלאה על הארץ. נקיים את מה שאנו שרים בהתלהבות בהמנון, להיות עם חופשי בארצנו.

לישועתך קיוויתי ה'.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.
ריבונות - כתב עת מדיני
מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה
מערכת ריבונות
05-04-2024
מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.
ריבונות - כתב עת מדיני
במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו
מערכת ריבונות
15-03-2024
ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה כן העיתוי הנכון
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-03-2024
ההכרה באסון המדינה הפלשתינית ברורה כיום גם בשמאל, אך שאלת העיתוי להחלת הריבונות עדיין מרתיעה רבים. האמת הפוכה. כעת הזדמנות ליזום שינוי כללי משחק.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכניתו המדינית של השגריר פרידמן: ריבונות ישראלית על יהודה שומרון ובקעת הירדן
מערכת ריבונות
03-03-2024
בראיון שהעניק ל-JNS פורס שריר ארה"ב לשעבר, דיויד פרידמן, את פרטי תכניתו המדינית ליציבת אזורית וביטחון כאשר גולת הכותרת שבה היא החלת ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*