הרצחו וגם יירשו?

חיים צח. לע"מ

זו לא מערכה על העוטף. זו מערכה על הארץ כולה, ואם בסופה נגיש לרש"פ את עזה על מגש הכסף של חיי יקירנו נחזור לאותו איום וביתר עוצמה.

יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי תנועת הריבונות
19-10-2023

המערכה בה אנו נמצאים אינה מערכה על עוטף עזה או מלחמה נגד החמאס בלבד. אנו במערכה על מעמדה של ישראל במזרח התיכון ובעולם כולו. 

במלחמת העצמאות קיבלנו את מקומנו ובמלחמת ששת הימים הגענו לגבולנו. במלחמה זו נתן הקב"ה את ארץ ישראל המערבית כולה בידינו, אך לא השכלנו להחיל עליה את ריבונותינו.

מאז אנו בנסיגה מתמדת: יציאה מסיני, יציאה מיריחו, יציאה מחברון, יציאה מגוש קטיף, יציאה מצפון השומרון. נסיגות וויתורים שמאחוריהם אמונה מבולבלת, חסרת היגיון ומנותקת מהמציאות המזרח תיכונית ולפיה ויתורים על חלקי ארץ ישראל יביאו שלום. 

רבים מתוכנו מתקשים להפנים את שאיפת הערבים שסביבנו, ומתוך כך הם מתקשים להפנים מול מי עומדת ישראל, עם מי יש לה עסק. על מנת להתחיל במסע ההתפכחות עלינו להכיר את סעיפיה של האמנה הפלשתינית בה נכתב בבירור:
א.     פלסטין היא מולדת העם הפלסטיני...
ב.     פלסטין בגבולותיה כפי שהיו בתקופת המנדט הבריטי היא יחידה טריטוריאלית אינטגראלית...
ג.      העם הערבי הפלסטיני הוא בעל הזכות החוקית במולדתו....
וכן הלאה.

אולי זו תמימות, אולי זו השאיפה הטבעית של העם היהודי לשלום, אך התוצאה הייתה שהתבוננו אל המציאות בעיניים מערביות, כאלה שלא מסוגלות להאמין שאכן כל תכליתם היא קיעקוע ריבונותינו על ארצנו. מכרנו לעצמנו אשליות לפיהם כל מה ששכנינו הערבים רוצים באמת הוא פרנסה וכלכלה טובה. אטמנו את אזנינו מלשמוע את דבריהם וביטלנו את הדברים בהינף יד 'אלו רק אמירות בערבית שמכוונות אל הבייס שלהם. זה לא אמיתי. הם הופכים יותר ויותר מערביים'. עצמנו את עינינו מלחזות במציאות המתהווה סביבנו ובתוכנו.

נכשלנו בקריאת המפה, נכשלנו בהכרת שכנינו. כעת עלינו להישמר שלא לטעות שוב, בפעם המי יודע כמה, תפקידנו הוא להתפכח ולראות נכוחה את התמיכה הרחבה שמקבלים מבצעי הטבח האכזרי ביישובי עוטף עזה ממעגלים רחבים בעולם הערבי. משום כך לא יהיה די במיטוט חמאס. הבאים אחריהם יחזיקו באותן עמדות, באותן תקוות, באותם יעדים וברגע המתאים מבחינתם גם הם ינהגו באותה דרך רצחנית ואכזרית.

בימים אלה אנו שומעים לצד חיזוק ידיהם של חיילינו קולות מתוכנו המייחלים להעברת השלטון ברצועת עזה לידיה של הרשות הפלשתינית בימים שלאחר המלחמה. האם אכן טחו עיניהם מלראות שמדובר באותה גברת דאעשית בעלת שם מעט שונה? האם מישהו לא מבין את משמעות משכורות העתק שמעבירה אותה רשות למחבלים רוצחים ובני משפחותיהם? האם אנחנו לא מקשיבים לנאומיהם הגלויים לעין כל והתקווה החד משמעית העולה מהם להשמיד את מדינת ישראל ולהקים מדינה משלהם תחתיה? על אלה הם שמים את יהבם המדיני? באלה הם שמים את מבטחם ותולים את עתידם?

על ההנהגה בישראל לדחות בתקיפות ובנחישות את הלחץ האמריקאי ואת האשליה של מספר מנהיגים ישראליים בלתי אחראיים, שמהרשות הפלשתינית תצמח הישועה. ברגע בו חלילה תקבל הרשות הפלשתינית לידיה את השלטון בעזה תתקבל גם הלגיטימציה לקידום רעיון הבלהה של שתי המדינות ובלב המדינה תקום מדינת טרור עם תעודת הכשר בינלאומית. 

זו השעה להזכיר לעצמנו ולעולם: יהודה ושומרון הם חבלי מולדת, עוטפי ומגיני השפלה. 

שוב ושוב עולה הקריאה למלחמה נחושה עד הניצחון, אך מהו ניצחון. ניצחון אינו הקרבה ומסירות נפש שבסופן יוגש השטח לאויבינו ושונאינו מהמוקטעה, על מנת שאלה יחתרו לביצוע אותם מעשים בדיוק. ניצחון הוא החלת ריבונותה של ישראל על השטח כולו.

שליטה ישראלית מלאה על אדמת עזה היא ניצחון. הקמת יישובים פורחים, התיישבות אידיאליסטית כמו זו של תושבי עוטף עזה, בתוככי הרצועה, היא ניצחון. הטמעת ההבנה שרצועת עזה היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל היא ניצחון. הרס בניינים בעזה והפלת שלטון החמאס הם מעשים חשובים בדרך לניצחון, אבל הניצחון עצמו הוא ריבונות ישראל. אם נסתפק בהפלת בניינים הם ייבנו מחדש, אם נחגוג הפלת שלטון נקבל את מחליפיו בקרוב והם לא יהיו טובים יותר. השאיפה ל"שחרור פלשתין" תישאר על כנה ותאיים על חיי כולנו.

רק אבדן האדמה יבהיר לאויב את כוונותינו וירתיע אותו לקראת ההמשך. זה הזמן להשיב את השלטון הישראלי לעזה ולדלל באופן משמעותי את האוכלוסייה ע"י עידוד הגירה. לחוששים מפגיעה של צדיק עם רשע נזכיר כי בסדום הזו לא נמצא ולו צדיק אחד שיגנה את זוועת הטבח של השבת השחורה. דינה של עזה הוא כדינה של סדום. זהו צו המוסר. כך מבדילים בין טוב לרע.

אנו ברגע האמת – או הם או אנחנו. הרגע הזה נקרא בדרכנו הלאומית והפעם בכאב עצום ובמחיר נורא, ואת הרגע הזה אסור לנו לאבד גם הפעם. אנו נחליט להוביל אל היעוד שלנו כעם בארץ אבותיו, להבדיל בין אור לחושך, בין טוב לרע, בין מוסרי לבלתי מוסרי, ננצח, כי כל האמת והצדק בידינו ולצידנו.

מכאן ואילך נצטרך לחיות עם אצבע על ההדק כשקולות הנרצחים היקרים בלבבנו עם עין לציון צופיה, כדי להיות עם חופשי בארצנו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.