מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה

מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.

מערכת ריבונות
05-04-2024

תנועת הריבונות יוצאת בימים אלה בקמפיין חוצות רחב היקף תחת הכותרת 'מקדימים תרופה למכה – ריבונות בבקעה'.

בתנועה מסבירים את עיתוי הקמפיין: מדינת ישראל עסוקה בדרום ובצפון אך מתברר שאיום גדול רובץ ממזרח כפי שתואר במאמר מקיף באתר ממרי: "התוכנית הגדולה של איראן: הפלת המשטר בירדן, תקיפת ישראל ממזרח תוך סיכול פרויקט הנורמליזציה המערבי-סוני". (ממרי 3/4/24)

המאמר מנתח את צעדיה הצבאיים והטרוריסטיים של איראן במרחב המזרח התיכון, ומתוך כל אלה עולה תובנה דרמטית אחת - איראן מעסיקה את צה"ל בגבול הצפון וברצועת עזה ובמקביל נערכת היטב לביצוע תכניתה המשמעותית באמת, מיטוט השלטון הירדני והשתלטות על עבר הירדן המזרחי בדרך למתקפה מטווח אפס על מדינת ישראל.

המאמר המדובר מפרט את המהלכים אותם ביצעה איראן באחרונה על ידי שליחיה וגרורותיה על מנת לקדם מגמה זו, בין השאר על ידי הזרמת אמצעי לחימה משמעותיים לכוחות תומכיה ביהודה ושומרון לקראת יום פקודה, וגם אמל"ח זה עובר ומגיע דרך גבולה המזרחי של ישראל.

בתנועת הריבונות קובעים כי החלת הריבונות על בקעת הירדן, מהלך הנמצא בקונצנזוס רחב בישראל, הפך לצורך קיומי, ומתוקף כך שינוי כל המערך האסטרטגי, המודיעיני והצבאי בגבולה המזרחי של ישראל.

עוד מדגישות ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, כי הנדבך הביטחוני מתווסף לנדבך המשמעותי והחשוב ביותר והוא זכותו ההיסטורית הבלעדית של העם היהודי על כל מרחבי ארצו.

קמפיין התנועה כולל הפצת הסיסמא ברחבי הארץ בשלטים ומדבקות, מפגשים עם אזרחים, אנשי ציבור, חברי כנסת ושרים, פעילות משותפת עם השדולה להחלת הריבונות על בקעת הירדן על מנת לקרוא לממשלת ישראל לשוב לעשייה ציונית נחושה המהווה צדק היסטורי ומענה נחרץ לאויב, להחיל ריבונות ישראל על בקעת הירדן.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לימין צו 9
מערכת ריבונות
13-05-2024
פעילים מטעם תנועת הריבונות חברו לאנשי תנועת 'צו 9' בחסימת מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה. ריבונות ועצמאות 76.
ריבונות - כתב עת מדיני
כל יום שחולף בלי שהשגנו את הדבר הבא מחליש את ישראל
מערכת ריבונות
06-05-2024
החלת ריבונות על יהודה ושומרון וכיבוש רצועת עזה יסירו מעל צווארנו את החרב הפלסטינית, אך לשם כך צריך קודם לנפות את האחראים למחדל. מאמרו של פרופ' אריה אלדד במעריב.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות: דברי טראמפ - רוח גבית לריבונות. הגיעה שעת המעשה
מערכת ריבונות
02-05-2024
תנועת הריבונות מברכת על דברי נשיא ארה"ב לשעבר הרואה ברעיון שתי המדינות מהלך בלתי ישים, ומביעה תקווה לקידום האלטרנטיבה המתבקשת, ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: צעדי הרש"פ מחייבים - ריבונות
מערכת ריבונות
30-04-2024
בתנועת הריבונות מחזקים את קריאת שר האוצר לראש הממשלה להגיב בתוקף לצעדיה של הרש"פ, להביא לקריסתה ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
כך (בערך) זה נראה ללא ריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
21-04-2024
צפו בסרטון נוסף שהפיקה תנועת הריבונות, והפעם ה"ראיון" עם המבריח האיראני שגילה גבול ארוך נטול ריבונות בדרכו לחבריו ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
פסח – בקעת הירדן - ריבונות
מערכת ריבונות
19-04-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לתומכיה בארץ ובעולם על רקע קמפיין הקריאה לריבונות בבקעת הירדן ולכבוד חג הפסח.
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.