ריבונות. מהצהרות למעשים ולחקיקה

מעיין טואף / לע״מ

במהלכי החלת הריבונות, באופן מעשי ובאופן חוקתי, יש לא רק צדק היסטורי והגשמת חזון, אלא גם מענה נכון ויעיל לטרור.

יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי תנועת הריבונות
27-06-2024

לאורך עשרות שנים שמענו שוב ושוב את הטיעון לפיו לא זו העת ולא זה העיתוי לקידומה של הריבונות. מנגד היה ברור שהמתנה לעיתוי מתאים לא תניב תוצאות בפועל. תמיד יהיו סיבות ותירוצים לדחיית המהלך, על אף שהוכח בהיסטוריה שלמרות ש"העיתוי לא התאים" להחלת ריבונות ברמת הגולן ובירושלים ידעה מנהיגות ישראלית נחושה להוביל מהלך ריבונות קריטי לעתיד ישראל. את זאת עשתה מנהיגות (בליכוד ובמערך, מימין ומשמאל)  זקופת גב אידיאולוגי וכזו המשוכנעת בצדקת דרכו של העם היהודי, על אף לחצים בינלאומיים ואיומים מיריבים ומידידים בעולם. מנהיגות חלוצית וערכית שכזו דרושה גם כיום לקידום הריבונות ביהודה ושומרון, והעיתוי הנוכחי יכול להיות הטוב מזה עשרות שנים. 

הצבת הריבונות כיעד מדיני זוכה בימים אלה להסכמה רחבה בהרבה מכפי שהייתה בעבר. העם בישראל התפכח מחלומות הדו-קיום והשלום לאחר שהתברר עד כמה נחוש האויב בחתירתו להשמדתה של ישראל במגוון דרכים, גם האכזריות והמפלצתיות ביותר. העם בישראל מבין היום, כפי שלא הבין בעבר, עד כמה מסוכן רעיון המדינה הפלשתינית לקיומו הפיזי, והוא נכון לכרות אוזן לחזון הריבונות ודרכי יישומו.

מזרחנים ומומחים, גם כאלה שאינם מזוהים בהכרח עם הימין, סבורים גם הם שהמקום הכואב ביותר עבור האויב הוא האדמה, ובה יש להגיב למעשי התוקפנות האכזריים שלו. חיי אנשיו של האויב אינם נחשבים בעיניו, היחס הבינלאומי אליו לא מטריד אותו, וככל שכבדה יד המערב עליו הוא מתחזק בתחושה שהוא שליח האל. לעומת זאת, כאבו יגבר ככל שתילקח ממנו אותה אדמה שבשגיונותיו הוא סבור שהיא שייכת לו. 

משום כך במהלכי החלת הריבונות, באופן מעשי ובאופן חוקתי, יש לא רק צדק היסטורי והגשמת חזון, אלא גם מענה נכון ויעיל לטרור. עובדה זו מצטרפת להיגיון הפשוט בו לאחר שבבוקר שמחת תורה ננגסה באכזריות ריבונותנו על ישובים, בסיסי צה"ל ושטחי ענק בארץ ישראל, עלינו כעת לתת תשובת משקל ולפרוס את ריבונות ישראל על ארץ ישראל. 

הכרזתו של השר בצלאל סמוטריץ' בדבר כוונתו לקדם בחקיקה, ולא רק בפועל, את החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון מגיעה בעיתוי נכון ומדויק. הכרזה זו מגלמת בתוכה את הצדק ההיסטורי המתבקש והנדרש עם חזרת עם ישראל לארצו, היא מהווה ביטוי להגשמת החלום הציוני של ריבונות ישראל על ארץ ישראל, ובנוסף היא גם מענה הכרחי לרצחנותם של סינוו'אר וחבורת המפלצות שמעולם לא הסתירה את שאיפתה להביא להשמדתה של ישראל בכל דרך.

מתוך דאגה לעתיד העם והארץ ומתוך מבט היסטורי עמוק ושורשי, תפקידנו אנו, אזרחי ישראל, לחזק בכל דרך את ידי המדינאים והפוליטיקאים המקדמים חזון של ריבונות בזירות השונות.  בעיקר עלינו לקרוא בקול גדול לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כמי שמחויב להבטחת קיומה ועתידה של מדינת ישראל, לקדם  את חזון הריבונות בחוק ובשטח ומהלך היסטורי זה יירשם לזכותו בתולדות עמנו.

(המאמר פורסם בעיתון 'בשבע'. ער"ש שלח)

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הצלחה מרשימה לוועידת 'ניצחון = ריבונות'
מערכת ריבונות
05-07-2024
תחת הכותרת 'ניצחון = ריבונות' התקיימה בגוש עציון ועידת נוער הריבונות ה-6. דור המנהיגות הבא עסק במשמעות הניצחון, ריבונות ורוח העם.
ריבונות - כתב עת מדיני
הזורעים בדמעה ברינה יקצורו. גם באדוריים
מערכת ריבונות
30-06-2024
בתנועת הריבונות מברכים את מאות הפעילים שלאורך תקופה ארוכה הקדישו מזמנם לקביעת עובדות בשטח אדוריים שבגוש עציון, ובימים אלה מתבשרים על הסדרת המקום לישוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
ניצחון = ריבונות
מערכת ריבונות
27-06-2024
נערכים לכנס הקיץ של נוער ריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות לסמוטריץ': מחזקים את ידיך בדרך העולה לריבונות
מערכת ריבונות
24-06-2024
תנועת הריבונות מקבלת בברכה את דבריו של השר בצלאל סמוטריץ בדבר קידום החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
ראשי תנועת הריבונות מול השאלות הקשות
מערכת ריבונות
12-06-2024
צפו בראיון שהעניקו יהודית קצובר ונדיה מטר לערוץ TOV. דינה דיין לא מוותרת על השאלות הקשות של חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכינות וקבוצות מכל הארץ מדברות ריבונות
מערכת ריבונות
04-06-2024
חזון הריבונות מעורר עניין בקרב קבוצות מכל רחבי הארץ ומכל גוון ותפיסת עולם. קבלו הצצה לכמה מהמפגשים האחרונים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהמחתרת לריבונות ישראל. סיור ליום ירושלים
מערכת ריבונות
04-06-2024
פעילים מתנועת הריבונות קיימו סיור מיוחד ליום ירושלים, פגשו ושמעו את סיפורו של עזרא יכין, סיפורה של המחתרת וסיפור ההיאחזות היהודית בצפון הבירה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.