לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 13

תנועת הריבונות

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 13 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים

חודש יולי הגיע ואתו מגיעה לשיא גם הדריכות המדינית לקראת מהלכיה של ממשלת ישראל, התיאום עם ארה"ב והתגובות האירופית והערבית. נראה שבשבועות האחרונים, זמן קצר לפני קו הסיום, התחוללה תפנית בהפנמת סכנותיה של תכנית טראמפ ובכירים בליכוד דורשים תשובות ברורות לשאלות שעלו, על ידינו ועל ידי אחרים וטובים, סביב התכנית פרטיה ומשמעויותיה.

לנוכח הדברים התקיימה ישיבה מיוחדת של סיעת הליכוד ובה הציג ראש הממשלה כמה מעקרונות הבסיס עליהם בכוונתו לעמוד מול האמריקאים, ובראשם הקביעה לפיה לא תובא לאישור הממשלה הסכמה להכרה כלשהי במדינה פלשתינית, בין אם מפורזת ובין אם לאו. כמו כן הובהר בישיבה זו כי תנועת הליכוד לא תקבל פגיעה בתנופת ההתיישבות, לא במתווה של הקפאת בנייה ולא במתווה של מובלעות חנק.

כאן המקום להביע תקווה ואמונה שאכן בכוחו של ראש הממשלה לעמוד על עקרונות אלה וקווים אדומים נוספים שהוצבו. זה גם המקום לחזק את ידיהם של חברי הליכוד המעניקים רוח גבית לראש הממשלה באמירות אלה ומנגד מבהירים כי לא יסכימו בשום פנים להכרה במדינה פלשתינית. חברי ליכוד אלה מקבלים את הכוח לאמירות נחרצות מסוג זה מאיתנו, האזרחים. משום כך לכל אחד ואחת מאיתנו משימה חשובה, להביע את עמדתו הנאמנה לארץ ישראל בכל פורום ובכל הזדמנות. לדברים יש כוח משפיע מיידי על נבחרי העם החפצים לוודא שלעמידה אידיאולוגית יש גם תמורה ותמיכה פוליטית.

כיתבו להם, חזקו את ידיהם, הביעו תמיכה ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות, צרו איתם קשר והבהירו להם שהעם עומד לימינם בשמירה האיתנה על ארץ ישראל ושלמותה. כל צעד קטן שכזה מצטבר למסע הסברתי ארוך ומשפיע לעיצוב דמותה של מדינת ישראל.
 
נתניהו, אל תיכנע ללחצי השמאל

ברוח זו יצאנו בימים האחרונים בקמפיין חיזוק לראש הממשלה, וגם זאת תחת הכותרת המובילה: כן לריבונות על ארץ ישראל, לא לפלסטין!
בכרזות שתלו פעילי ומתנדבי התנועה מופיעה פנייה ישירה לראש הממשלה: "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חזק ואמץ'! אל תערוץ ואל תחת כי עמך ה'!".

חשנו צורך מיידי לצאת בקמפיין זה לנוכח המשך השיחות בין הצוותים האמריקאי והישראלי שבמהלכן, אין ספק, בכך, מוצא עצמו ראש הממשלה בלחצים לא מבוטלים. לחצים אלה מצטרפים ללחצים מבית מצידם של בכירי 'כחול לבן', ובראשם השרים גנץ ואשכנזי הדוחקים בו לדחות את קידום הריבונות, למזער את היקפיה ולהימנע מצעדים היסטוריים כל עוד לא הושגה הסכמה אירופית ואף ערבית למהלך.
במציאות שכזו עלינו לעמוד מאחורי ראש הממשלה מתוך אמונה שבכוחו לנצל את ידידותו המיוחדת עם הנשיא האמריקאי ועם בכירי ממשלו ולהביא לישראל תכנית מדינית חפה משיקולים ואינטרסים זרים, תכנית שכל כולה טובתו של העם היהודי וכזו התואמת את החזון הציוני ואת כיסופיו של העם היהודי לריבונות על ארצו כולה. 
ריבונות עבורי היא...

והפעם בפינתנו חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד):
 
"ריבונות עבורי היא צדק ומימוש הרעיון הציוני - הגנה ושמירה על ארצנו ועל עם ישראל, הכרה באדמת המורשת שלנו ושימור ההיסטוריה והתרבות הישראלית לדורי דורות".


 
נוער בתנועה

כזכור לכם, בשבוע שעבר הקמנו וקיימנו במשך שלושה ימים את מאהל הריבונות מול משרד ראש הממשלה. את המאהל הקמנו יחד עם החבורה הנפלאה, החלוצית והאידיאליסטית של נוער הריבונות. בשורות אלה נבקש לספר לכם על המאהל מנקודת מבטו של הנוער שיזם והוביל פעילויות לאורך כל שלושת הימים.

בני הנוער נפגשו לאורך ימי המאהל עם אישי ציבור, חברי כנסת ואנשי רוח לחיזוק הדדי וזכו להתפעלות רבה על המסירות ותחושת השליחות אותן מגלים הנערים והנערות למען קישום יישום ומימוש החזון.

הנערים והנערות קיימו גם פעילויות חברתיות רבות סביב נושא הריבונות, העמיקו ולמדו על הרקע ההיסטורי, המשמעויות של הריבונות, הכורח לקיומו של החזון, ההתמודדות עם אתגריה של הריבונות והאופן הנכון בו יוכלו הם עצמם להמשיך ולהשתלב בעוד ועוד פעילויות הסברתיות ואחרות למען הרעיון.

 
מפגשים על לימונדה

כחלק מיוזמות הנוער במאהל הוצב מתקן לשתיית לימונדה כשעליו השלט המסקרן השואל "איפה אתה רוצה לשתות את הלימונדה שלך בקיץ הבא?". לעוברים והשבים הציעו בני הנוער משקה ולמי ששאל הסבירו את הרעיון שמאחורי השאלה: לימונדה היא משקה קייצי וכל אחד רוצה לשתות אותו מתוך שלווה ורוגע, אלא שאם יתממש חלילה חזון הנשיא האמריקאי ותוקם כאן מדינה פלשתינאית שתאיים בטילים מרום הרי השומרון על אזור המרכז, כבר לא יהיה ניתן לבת בשלווה במרפסת ולשתות את המקשה האהוב והצונן...

יוזמי קמפיין הלימונדה מספרים על התעניינות רבה בקרב האזרחים שהגיעו למאהל, על שיחות שהתפתחו בעקבות רעיון הלימונדה ועל תחושה שהמסרים אכן הועברו, הובנו והוטמעו.

בני הנוער מספרים על התעניינות מפתיעה גם בקרב תומכי שמאל שהגיעו למאהל על מנת לשמוע מבני הנוער על החזון, הרעיון וההתמודדות עם אתגריו. יאיר בוכניק, שבאחרונה קיבל לידיו את מושכות הנהגת תנועת נוער הריבונות, מספר כי מפגשים אלו עם תומכי השמאל התנהלו באופן מכבד וקשוב. "היה נראה שהם באו להקשיב ולא להתעמת".


 
חבר, יש לך חמש דקות לריבונות?

ברוח זו של עשייה הסברתית ותודעתית יצאו חברי נוער הריבונות להצבת כ-25 דוכני הסברה עם ראשית חודש יולי והמהלכים המדיניים הצפויים בו.

בדוכנים שהוקמו מחולקים חומרי הסברה סביב העיקרון המנחה: כן לריבונות, לא לפלסטין!. בני הנוער מקיימים שיחות ומפגשים עם אזרחים מכל רחבי הארץ ופריסת הדוכנים אכן מוכיחה שנכונות הנוער לפעול חובקת כל אזור וכל עיר. דוכנים הוצבו בין השאר בחיפה, אשדוד, תל אביב, ירושלים, צומת שילת, מעלות, רחובות ועוד.

במקביל פשטו נערי ונערות התנועה על אתרים שונים ברחבי הארץ ותלו כרזות ושלטים לקידום תודעת החזון.
 
שבת רכזים

בשבת זו מקיימים רכזי המחוזות של תנועת הריבונות שבת משותפת לגיבוש, החלפת רעיונות ותכניות לעתיד, גיבוש ותיאום הפעילות המשותפת ועוד.

השבת מתקיימת לאחר מפגש זום להכשרת רכזי התנועה. במפגש זה נפרשו תכניות ומיזמים להמשך ומינוף פעילות התנועה. בהצלחה לכולם, רכזים, פעילים ולכלל נוער הריבונות.

שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

03-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.