לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 16

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 16 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום חברים יקרים
 
הימים ימים קשים, ימי משבר כלכלי שיש המנצלים אותו להעמקת הקרע בעם, זעקה אמיתית הבוקעת מליבם של ציבור קשה יום מנוצלת למופעי אנרכיה ושנאה. זו השעה לטעת אמונה ותקווה בעתידה של מדינת ישראל ובעתידו של עם ישראל.
 
זו השעה לשוב אל ערכי הציונות שליכדו את עם ישראל לאורך כל שנותיו, ערכי ערבות הדדית, אכפתיות, נתינה וחסד. זו העת לשוב אל ערכי הציונות היסודיים של כמיהה לריבונות של עם הנצח בארץ הנצח ומתוך ערכים אלה להקרין את הטוב המוטמע בעם ישראל אל העולם כולו, להיות ממלכת כהנים וגוי קדוש המפיץ אור לגויים כולם.
 
מנהיגות שלא מתבלבלת
 
משבר הקורונה דוחק מעל סדר היום הישראלי את סוגיית הריבונות. גוברים הקולות הטוענים כי לעת הזו נכון לעסוק רק באפיקי המאבק בקורונה, אך מדינאים בעלי שיעור קומה לא נתנו למשברים גדולים כקטנים להסית אותם מהיעד אליו הם חותרים.
 
קשיים פוליטיים, כלכליים, חברתיים ומדיניים לא היו מכשול בפני לוי אשכול המנוח או בפני מנחם בגין המנוח כאשר הביאו להחלת הריבונות הישראלית על ירושלים ועל רמת הגולן. ברוח זו גוברות בתוך תנועת הליכוד ובקרב חברי הכנסת של המפלגה הקריאות לראש הממשלה להתחזק ולנהל את המערכה המדינית לצד זו הכלכלית-חברתית.
 
כתנועה ציבורית בעלת מעגלים רחבים של תומכים בכל רחבי הארץ נמשיך לחזק את נושאי הקריאה הזו ובהם השר זאב אלקין, חברת הכנסת שרן השכל, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, חברת הכנסת מיכל שיר, השרה ציפי חוטובלי, חבר הכנסת אריאל קלנר ובכירים נוספים בליכוד שהתבטאו ברוח זו. דבריהם הפומביים הקוראים לריבונות גם ובעיקר בעת הזו מוכיחים מנהיגות שרוחות הזמן, משברים ומעקשים אינם מסיתים אותה מדרכה ומעקרונותיה החותרים אל היעד.
 
להקשיב לאמריקאים
 
ג'ייסון גרינבלט, שליחו לשעבר למזרח התיכון של נשיא ארה"ב, פרס בראיון לגלי צה"ל את עיקרי המשנה העומדת מאחורי תכנית המאה. מהדברים עולה שוב אישוש לחשש הגובר ולפיו התכנית כוללת את כל סעיפיה וסכנותיה, כולל את פרק הקמת המדינה הפלשתינית בלב ארץ ישראל.
 
גרינבלט מגדיר זאת 'הרמת מדינה ריאלית' ומדגיש כי אם אכן יתקדמו הצדדים במו"מ על פי מתווה טראמפ הרי שהיעד הוא הקמתה של מדינה פלשתינית העומדת בקריטריונים הנפרסים על פני כמה עמודים בתכנית. הדברים תלויים אלה באלה, הוא אומר בצורה ישירה וברורה.
 
לנוכח דברים אלה עלינו לשוב להזכיר ולהזהיר: הליכה במתווה טראמפ אינה אלא ציפוי מתוק של ריבונות שקרית וחלקית המכסה על רעל הסכנה הקיומית שמסתתר בהקמתה של מדינת טרור בלב ארצנו. לא נוכל להסכים בשום פנים למתווה כזה. העיקרון 'כן לריבונות, לא לפלשתין' צריך להמשיך ולהנחות אותנו בכל שיח על סוגיית הריבונות. נתמוך ונקדם מתווה של ריבונות רק אם יעמוד תחת הכותרת העקרונית הזו. על מולדת לא עושים עסקים ומסחר, לא באופן עקרוני-תיאורטי, ובוודאי שלא באופן מעשי-מדיני.
 
לבד מאמירה עקרונית זו נמשיך לקדם במרץ את שלבי הריבונות הציונית שאינה כרוכה במחירים מסוכנים לעתידה של ישראל, נמשיך לפעול להרחבת הקונצנזוס הישראלי סביב הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון בדרך אל הריבונות המלאה.
 
למהלך הריבונות בבקעת הירדן מתנגדים בודדים בלבד במשכן הכנסת. החל מ'ימינה' דרך הליכוד, הסיעות החרדיות, 'כחול לבן', 'דרך ארץ', תל"מ, מרבית סיעת 'יש עתיד' וחלק ממפלגת העבודה, כל אלה מסכימים לכורח הריבונות בבקעת הירדן. בשם קונצנזוס זה נפעל לצעד ראשון של ריבונות שתלכד את העם סביב החזרה לערכי היסוד של הציונות, שיבת עם ישראל לארצו היחידה.
 
ריבונות - זכות הקיום של הממשלה
 
נזכיר כאן את דבריה הברורים והחדים של חברת הכנסת שרן השכל מהליכוד בדבר יעדיה האמתיים והמהותיים של הקואליציה הנוכחית לנוכח רוחות חוסר היציבות המנשבות מהזירה הפוליטית:
 
באירוע אינטרנטי של ה-ZOA העריכה חברת הכנסת השכל כי הקואליציה לא תחזיק מעמד אלא תתפרק במידה ולא תוחל הריבונות. בדברים שאמרה בפני משתתפי הכנס האינטרנטי קבעה כי דבריה אינם מבטאים רק את עמדתה, אלא את עמדתם של חברי כנסת נוספים מהליכוד. לדבריה, הקואליציה הקיימת איננה טבעית ואחת הסיבות היחידות שהסכימו חברי הכנסת בליכוד לתמוך בה הייתה הצורך לנצל את ההזדמנות להחלת הריבונות לפני הבחירות בארצות הברית בחודש נובמבר.
 
בביקור שקיימה יחד עם חברת הכנסת מיכל שיר בחברון ובמערת המכפלה אמרה השכל בראיון לאתר 'כיפה': "זו בהחלט ממשלה שעבורי היא מאוד קשה. יש לנו פערים אידאולוגיים אדירים. זכות הקיום של הממשלה הזו היא הריבונות. אם לא תוחל הריבונות כמו שאנחנו רוצים איזה הישג אנחנו מביאים לבוחרים שלנו?".
 
בביקור זה ציטטה השכל גם את דבריו של ראש הממשלה עצמו ובדברים שהובאו בערוץ 7 קבעה: ''כפי שאמר ראש הממשלה, החלת ריבונות היא חלק מההסכמים הקואליציוניים, בלי החלת ריבונות אין זכות קיום לממשלה הזו''.
 
גם בראיון לערוץ 20 אמרה חברת הכנסת השכל דברים ברוח זו וקבעה כי אם בשבועות הקרובים לא תוחל הריבונות לא יהיה מנוס מהליכה לבחירות. לדבריה הנכונות לשבת בממשלה אחת עם מי שמחזיקים בדעות מנוגדות כל כך לעמדות הליכוד הגיעה רק כדי לקדם את המהלך ההיסטורי של החלת הריבונות. "אם בשבועות הקרובים לא תהיה ריבונות נצטרך ללכת לריבונות. יש מהלכים שאנחנו צריכים לעשות".
 

 

ריבונות עבורי היא...
 


והפעם בפינתנו סגן שר הבריאות, חברת הכנסת יואב קיש (הליכוד):
 
"ריבונות עבורי היא צו השעה"
 
היסטוריה ואקטואליה נושקות
 
השבוע צוין מלאת 80 שנה לפטירתו של מנהיג התנועה הרוויזיוניסטית, זאב ז'בוטינסקי. נצטט בהזדמנות זו מתוך מאמרו של ראש ההנהגה העולמית של תנועת בית"ר, נריה מאיר, כפי שפורסם באתר ערוץ 7:
 
"בעת הזו, בה נפתח צוהר מדיני יוצא דופן, היה קובע ז'בוטינסקי כי צריך לבצע ריבונות מיידית ומלאה על כל שטחי יהודה ושומרון. לצד זאת, היה פועל בשעה קשה זו לעודד את אחינו שבתפוצות לשוב הביתה לישראל, ולו בשל העובדה כי הגלות מחסלת את אחינו באופן ממשי בימים אלו".
 
נקווה ונאמין כי בכוחה של תנועת הליכוד, ממשיכת דרכה של התנועה הרוויזיוניסטית, ובכוחם של מנהיגיה הנושאים את דגלו של זאב ז'בוטינסקי, יהיה להציב קיר ברזל ריבוני מול שאיפות אויבינו לסלקנו מארצנו ולהקים מדינה על חורבותנו.
 
לקריאת המאמר המלא

 
ואף על פי כן ממשיכים לצעוד
 
תחת מגבלות הקורונה הקפדניות נקיים גם השנה, זו השנה ה-26, את צעדת ליל תשעה באב. נניף את דגלנו הריבוני גם במזרחה של ירושלים, אזור שלדאבונינו עדיין אינו זוכה לנוכחות יהודית.
 
במרוצת שנותיה של הצעדה, המחדשת מסורת יהודית עתיקה, צעדנו באלפינו כשאנו נושאים את דגל הלאום בגאון וללא מורא. השנה יעשו זאת רק חמישים נציגים מטעמנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, אך כולנו, כל אחד ואחת מאיתנו, ממקומות שונים ברחבי הארץ ומחוצה לה, נעקוב דרך השידור החי בעמוד הפייסבוק של תנועתנו ובאתר ערוץ 7 אחרי הצעדה, ההדרכה ההיסטורית שתלווה את הצועדים ואחר דבריהם של הנואמים בעצרת הסיום.
 
בליל זכר החורבן נניף את דגלנו ונישא יחד אתכם את בשורת הריבונות המתהווה בירושלים המאוחדת.
 


שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

23-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.