מידעון ריבונות מס' 20

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 20 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

מערכת ריבונות
20-08-2020

חברים יקרים
 
אנו בעיצומה של טלטלה מורכבת ולא פשוטה בה מעורבים דיווחים סותרים, אינטרסים פוליטיים ומדיניים, הכחשות, שמועות והצהרות. בין כל אלה עלינו לנווט ולהמשיך להוות תמרור אדום זוהר למרחקים שיתריע בפני ההנהגה בישראל מכל תכנית שעלולה חלילה להוביל לקריעתה של הארץ ולהקמת מדינה זרה בליבה.
 
נראה כי עלינו להיחלץ למאבק ציבורי נגד סכנת אוסלו ג' מתקרבת. בולטים ומטרידים ביותר דבריו של יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר, ולפיהם ישראל הציעה "הצעה נדיבה", כהגדרתו, להקמת מדינה פלשתינית וכי "הכדור נמצא במגרש הפלשתיני כרגע". קושנר בדבריו לא עיגל פינות ולא ניסה לטייח כשקבע שהריבונות הוסרה מעל השולחן המדיני. זאת בעוד בלהט הדהירה לחתימה על הסכם שלום עם מדינה שמעולם לא נלחמה נגד ישראל, נראה שהסוסים המדיניים של ראש הממשלה מעלים ענן אבק שנועד לסמא את עיניו של מחנה הימין, לטשטש ולהסתיר סעיפים או הסכמות להקמת מדינה פלשתינית?
 
עד כה הקפיד קושנר לשמור על רמת גבוהה של אמינות ודיוק בהתבטאויותיו המדיניות ובדיוק משום כך הדברים מדאיגים ביותר. לעומת זאת הבכירים בישראל שמנסים לעדן את הדברים ולתאר אותם כדחייה בלבד חשודים באינטרסים פוליטיים ובמגמות זרות.  
 
ניסיונה המדיני ארוך השנים של ישראל יכול בהחלט ללמד שכאשר האמריקאים סבורים שהכדור בידי הפלשתינים הם יודעים להפעיל מנופי לחץ שיהפכו לכדור שנורה אל ליבה של הציונות.
 
לא נאפשר זאת. נעמוד איתן בכל דרך כדי לבלום מגמות מדיניות מעין אלה. נעמוד יחד עם מנהיגים ופוליטיקאים בימין התובעים מראש הממשלה לחשוף את כל פרטיו של ההסכם. נתגייס כולנו יחד, אזרחים, אנשי רוח ומעשה, לצד פוליטיקאים, חברי כנסת ומדינאים, נישא את קולה של ארץ ישראל ברמה וניאבק בתכניות אסוניות מעין אלה, גם אם הדבר יחייב מאבק מחודש על הנהגת מחנה הימין. פנייתו של ראש הממשלה שמאלה צפויה לעלות לו במחיר אבדן בסיס תומכיו במחנה הלאומי.
 

ארץ ישראל לא בהמתנה
 
כינוס חשוב ורב רושם התקיים השבוע בכנסת בצל הדיווחים על ההתקרבות המדינית בין ישראל לאיחוד האמירויות ולמדינות המפרץ הפרסי.
 
שדולת ארץ ישראל, בהנהגתם של חברי הכנסת חיים כץ ובצלאל סמוטריץ', התכנסה לישיבה ראשונה של חידוש פעילותה המבורכת, הרואה לנגד עיניה את חזון הריבונות כיעד מדיני ופוליטי בר יישום.


 
בכינוס השתתפו עשרות חברי כנסת ושרים, ובהם גם יו"ר הכנסת, שחתמו על התחייבות אישית לפעול לקידום מטרות השדולה בכנסת וכן במסגרת פעילות משרדם על מנת לחזק את המשילות והריבונות של מדינת ישראל בכל מרחבי ארץ ישראל.
 
יו״ר השדולה ויו״ר מרכז הליכוד ח״כ חיים כץ, הכריז בכנס: ״הגיע הזמן לריבונות. ניזום את הבנייה, הפיתוח וההשקעה בהתיישבות". שותפו להנהגת השדולה, יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ, הוסיף: ״שמים את הפוליטיקה בצד ומאחדים כוחות למען הריבונות וארץ ישראל".
 
יו"ר הכנסת, חבר הכנסת יריב לוין, אמר בין השאר כי "ריבונות היא זכותה של עם ישראל ובלתי ניתן לערעור, ומימוש הזאת היא חובתינו. לא עניין של בחירה". עוד הבהיר כי אמנם תפקידו הוא תפקיד ממלכתי, אך בסוגיה זו של הריבונות הוא אינו מהאו"ם ובכוונתו להירתם ולסייע לקידום הריבונות.

תנועת הריבונות מברכת את מנהלת שדולת ארץ ישראל, חברתנו המסורה אורית סטרוק, על ארגון הכנס, על הובלת השדולה לאורך שנים וההישגים הרבים אותם קצרה בזירה הפוליטית והתודעתית. בכישרונה מצליחה אורית לגבש הסכמות נדירות מכל קצות משכן הכנסת סביב חזון הריבונות ונראה כי עם ישראל יזדקק בתקופה הקרובה למלוא כוחה, מרצה ויכולותיה. עלי והצליחי!
 
קראו בהרחבה על הישיבה החשובה

 
ריבונות עבורי היא...


 
והפעם עימנו שגרירנו עד לא מכבר לאו"ם, השר לשעבר דני דנון:
 
"הריבונות עבורי היא הגשמת החזון הלאומי של חזרת העם היהודי לארצו. כיהודי, כישראלי, כציוני וכאיש המחנה הלאומי, יהודה ושומרון הם הלב הפועם של מדינת ישראל".
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.
ריבונות - כתב עת מדיני
מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה
מערכת ריבונות
05-04-2024
מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.
ריבונות - כתב עת מדיני
במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו
מערכת ריבונות
15-03-2024
ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה כן העיתוי הנכון
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-03-2024
ההכרה באסון המדינה הפלשתינית ברורה כיום גם בשמאל, אך שאלת העיתוי להחלת הריבונות עדיין מרתיעה רבים. האמת הפוכה. כעת הזדמנות ליזום שינוי כללי משחק.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכניתו המדינית של השגריר פרידמן: ריבונות ישראלית על יהודה שומרון ובקעת הירדן
מערכת ריבונות
03-03-2024
בראיון שהעניק ל-JNS פורס שריר ארה"ב לשעבר, דיויד פרידמן, את פרטי תכניתו המדינית ליציבת אזורית וביטחון כאשר גולת הכותרת שבה היא החלת ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*