לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 20

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 20 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
 
אנו בעיצומה של טלטלה מורכבת ולא פשוטה בה מעורבים דיווחים סותרים, אינטרסים פוליטיים ומדיניים, הכחשות, שמועות והצהרות. בין כל אלה עלינו לנווט ולהמשיך להוות תמרור אדום זוהר למרחקים שיתריע בפני ההנהגה בישראל מכל תכנית שעלולה חלילה להוביל לקריעתה של הארץ ולהקמת מדינה זרה בליבה.
 
נראה כי עלינו להיחלץ למאבק ציבורי נגד סכנת אוסלו ג' מתקרבת. בולטים ומטרידים ביותר דבריו של יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר, ולפיהם ישראל הציעה "הצעה נדיבה", כהגדרתו, להקמת מדינה פלשתינית וכי "הכדור נמצא במגרש הפלשתיני כרגע". קושנר בדבריו לא עיגל פינות ולא ניסה לטייח כשקבע שהריבונות הוסרה מעל השולחן המדיני. זאת בעוד בלהט הדהירה לחתימה על הסכם שלום עם מדינה שמעולם לא נלחמה נגד ישראל, נראה שהסוסים המדיניים של ראש הממשלה מעלים ענן אבק שנועד לסמא את עיניו של מחנה הימין, לטשטש ולהסתיר סעיפים או הסכמות להקמת מדינה פלשתינית?
 
עד כה הקפיד קושנר לשמור על רמת גבוהה של אמינות ודיוק בהתבטאויותיו המדיניות ובדיוק משום כך הדברים מדאיגים ביותר. לעומת זאת הבכירים בישראל שמנסים לעדן את הדברים ולתאר אותם כדחייה בלבד חשודים באינטרסים פוליטיים ובמגמות זרות.  
 
ניסיונה המדיני ארוך השנים של ישראל יכול בהחלט ללמד שכאשר האמריקאים סבורים שהכדור בידי הפלשתינים הם יודעים להפעיל מנופי לחץ שיהפכו לכדור שנורה אל ליבה של הציונות.
 
לא נאפשר זאת. נעמוד איתן בכל דרך כדי לבלום מגמות מדיניות מעין אלה. נעמוד יחד עם מנהיגים ופוליטיקאים בימין התובעים מראש הממשלה לחשוף את כל פרטיו של ההסכם. נתגייס כולנו יחד, אזרחים, אנשי רוח ומעשה, לצד פוליטיקאים, חברי כנסת ומדינאים, נישא את קולה של ארץ ישראל ברמה וניאבק בתכניות אסוניות מעין אלה, גם אם הדבר יחייב מאבק מחודש על הנהגת מחנה הימין. פנייתו של ראש הממשלה שמאלה צפויה לעלות לו במחיר אבדן בסיס תומכיו במחנה הלאומי.
 

ארץ ישראל לא בהמתנה
 
כינוס חשוב ורב רושם התקיים השבוע בכנסת בצל הדיווחים על ההתקרבות המדינית בין ישראל לאיחוד האמירויות ולמדינות המפרץ הפרסי.
 
שדולת ארץ ישראל, בהנהגתם של חברי הכנסת חיים כץ ובצלאל סמוטריץ', התכנסה לישיבה ראשונה של חידוש פעילותה המבורכת, הרואה לנגד עיניה את חזון הריבונות כיעד מדיני ופוליטי בר יישום.


 
בכינוס השתתפו עשרות חברי כנסת ושרים, ובהם גם יו"ר הכנסת, שחתמו על התחייבות אישית לפעול לקידום מטרות השדולה בכנסת וכן במסגרת פעילות משרדם על מנת לחזק את המשילות והריבונות של מדינת ישראל בכל מרחבי ארץ ישראל.
 
יו״ר השדולה ויו״ר מרכז הליכוד ח״כ חיים כץ, הכריז בכנס: ״הגיע הזמן לריבונות. ניזום את הבנייה, הפיתוח וההשקעה בהתיישבות". שותפו להנהגת השדולה, יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ, הוסיף: ״שמים את הפוליטיקה בצד ומאחדים כוחות למען הריבונות וארץ ישראל".
 
יו"ר הכנסת, חבר הכנסת יריב לוין, אמר בין השאר כי "ריבונות היא זכותה של עם ישראל ובלתי ניתן לערעור, ומימוש הזאת היא חובתינו. לא עניין של בחירה". עוד הבהיר כי אמנם תפקידו הוא תפקיד ממלכתי, אך בסוגיה זו של הריבונות הוא אינו מהאו"ם ובכוונתו להירתם ולסייע לקידום הריבונות.

תנועת הריבונות מברכת את מנהלת שדולת ארץ ישראל, חברתנו המסורה אורית סטרוק, על ארגון הכנס, על הובלת השדולה לאורך שנים וההישגים הרבים אותם קצרה בזירה הפוליטית והתודעתית. בכישרונה מצליחה אורית לגבש הסכמות נדירות מכל קצות משכן הכנסת סביב חזון הריבונות ונראה כי עם ישראל יזדקק בתקופה הקרובה למלוא כוחה, מרצה ויכולותיה. עלי והצליחי!
 
קראו בהרחבה על הישיבה החשובה

 
ריבונות עבורי היא...


 
והפעם עימנו שגרירנו עד לא מכבר לאו"ם, השר לשעבר דני דנון:
 
"הריבונות עבורי היא הגשמת החזון הלאומי של חזרת העם היהודי לארצו. כיהודי, כישראלי, כציוני וכאיש המחנה הלאומי, יהודה ושומרון הם הלב הפועם של מדינת ישראל".
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

20-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.