לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 31

צילום: תנועת הריבונות

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 31 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום וברכה חברים יקרים

אמנם עוד יתכנו הפתעות מכיוונו של בית המשפט האמריקאי, אך ככל הנראה ג'ו ביידן הוא נשיא ארה"ב הבא ועמו נצטרך לפעול אנחנו בשטח וממשלת ישראל בהנהגה לקידום ופיתוח ההתיישבות, ומולו תמשיך ישראל לשמור על האינטרסים הביטחוניים וההיסטוריים שלה. זה יהיה קשה הרבה יותר מאשר בתקופת טראמפ, אך עם זאת עלינו לזכור עקרון יסוד אחד: אנו מדינה ריבונית, עצמאית ומתקדמת, וככזו מה שיקבע את עתידנו הוא לא זהות היושב בבית הלבן אלא מעשי ההנהגה בירושלים. לפני הכול ומעל הכול, חשוב מה יעשו היהודים!

ממשלת ישראל צלחה בעבר ממשלים עוינים, וגם אם התקופה הקרובה לא צפויה להיות קלה כבעידן טראמפ חלו תמורות משמעותיות מאז ימי אובמה וקודמיו. העם בישראל ימני ולאומי הרבה יותר מבעבר, הלבבות בשלים הרבה יותר מבעבר להבנת חשיבות חזון הריבונות והגשמתו, שליחי הציבור בכנסת יודעים היטב שלחזון זה יש רוח גבית מהרחוב הישראלי והם מחויבים לו. כל אלה כמעט ולא היו בתקופת אובמה ובוש אך קיימים בעצמה רבה בעידן הנוכחי.
 
עלינו להמשיך ולחזק את רוחם של המנהיגים, להעניק להם את התחושה הממשית שמאבק הריבונות בשדה המדיני גם מניב פירות בזירה הפוליטית. הם מזהים היטב את רוחו של העם וכשרוח זו איתנה וברורה שליחי הציבור גם יפעלו ברוח זו.
 

להפיץ מעיינות חוצה
 
על מנת לייצר את אותה רוח ציבורית הקוראת לריבונות עלינו להעצים את השיח הפנימי בישראל באופן מכובד ומכבד. נלבן בינינו את משמעות ייעודנו המוסרי בארץ ישראל, את חשיבות ההיאחזות בארצנו וההתיישבות בה, ומתוך כך נצא לפגוש קהלים נוספים ונשמר את שיח הריבונות מעל כל בימה ובכל זירה.


 
במסגרת פעילות הסברתית חשובה זו נצטרך לפעול נמרצות על מנת לתקן את ליקוי המאורות המסתתר בין סעיפיה של תכנית טראמפ. נצטרך להבהיר מחדש וביתר תוקף שהמונח ריבונות מנותק לחלוטין מכל עסקה וכל דיל הכולל בתוכו הסכמה רעיונית או מעשית להקמת מדינה זרה בלב ארצנו. נצטרך לעמול קשה גם בתוך מחנה הימין על מנת להדגיש מהי הריבונות עליה אנו מדברים, הריבונות לה באמת כסף העם היהודי, ריבונות אמת שכל כולה שיבת עם ישראל אל כל מרחבי ארצו ללא הסתייגות וללא התחכמות.
 
זה יהיה קשה, אך אנו נערכים למאבק ההסברתי הצפוי לנו בתקופה הקרובה.
 

מתקרבים לקלפיות
 


לא צריך להיות מומחה פוליטי כדי לחוש בטלטלות העזות הטורפות את ספינת הקואליציה. לצערינו החיבור המאולץ של ממשלת האחדות מניב מחלוקות, מריבות והתקוטטויות קשות בתוך הממשלה פנימה, אין תקציב וההתמודדות עם אתגריה של מדינת ישראל בתקופה קשה ומורכבת זו אינה מתבצעת באופן לו ייחלנו ולו אנו זקוקים.
 
המסקנה העולה מהמציאות הפוליטית המקרטעת היא שככל הנראה אנו שוב בדרכנו למערכת בחירות נוספת, והפעם יעמדו במרכזה סוגית של כלכלה, בריאות והתלכיד החברתי בין המגזרים השונים בישראל. לנושאים אלה חשוב שנדע להוסיף את עניינה של ארץ ישראל והריבונות עליה.
 
בתקופה זו שלפני הבחירות הבאות נדע מי הם הנאמנים באמת לארץ ישראל, נחזק ונגבה אותם ברחוב ובתקשורת. נפעל בשום שכל לקידום חזון הריבונות מתוך שיח הדדי גם עם החלוקים עלינו. נזכור ונפנים שארץ ישראל מחברת בין חלקיו השונים של העם ולא להיפך, חלילה.
 

נסיעה טובה, תודה לשרה מירי רגב!
 


בהזדמנות זו נברך את חברתנו, שרת התחבורה מירי רגב, שכחברת כנסת הקימה את שדולת הריבונות הראשונה בכנסת, על הצגתה השבוע של תכנית האב לתחבורה ביהודה ושומרון. "התכנית, הראשונה מסוגה במרחב יו"ש, נועדה לגבש חזון תחבורתי מקיף למרחב מורכב ורבגוני זה, שיתמוך בפיתוחו הכלכלי והחברתי וישפר את איכות החיים של תושביו", כך נכתב בהודעת משרד התחבורה.
 
חיזוק צירי התחבורה ביהודה ושומרון והרחבתם הם אחד מסממני המימוש המעשי של הריבונות הישראלית והודעה קבל עם ועולם על כוונותינו להמשיך ולהשקיע באזורים אלה כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ולראות בתושבי יהודה ושומרון אזרחים הראויים ליחס ותנאים שווים לתושבי כל אזור אחר בישראל.
 
לאחר הצגת התכנית בפני ראשי ההתיישבות נאחל לשרה רגב לראות גם בהגשמת יעדיה של התכנית ולגזור סרטים רבים של חנוכת צירי תנועה חדשים, מחלפים ומיזמי תשתיות נוספים ביהודה ושומרון.
 

עקרונות לא מחליפים
 


נחזק גם את ידיה של חברתנו, השרה לשעבר איילת שקד, על דבריה הבהירים והברורים בראיון לערוץ 7, שם נשאלה אם בדרך להנהגה עלולה מפלגתה לקרוץ לשמאל ולמרכז על חשבון עקרונות הימין.
 
"אנחנו ממשיכים להציג את אותן עמדות שיש לנו. לא שינינו את העמדות, אנחנו המפלגה היחידה שמתנגדת למדינה פלשתינית ומקדמת את הריבונות", אמרה שקד והבטיחה כי בדרכה להפוך לאלטרנטיבה שלטונית לא תחליף מפלגתה את עקרונותיה.
 

ריבונות עבורי היא...


 
והפעם איתנו חבר הכנסת משה ארבל מש"ס:
 
"הריבונות עבורי היא קיום ההבטחה, תהליך נוסף בבניין הארץ וגאולת ישראל ואינטרס לאומי לביטחון מדינת ישראל".
 

סליחה על השאלהקבלו הצצה לאחד הפרויקטים של נוער הריבונות הנערך למבצע ההסברה הגדול. במסגרת זו הפיקו בני הנוער את הסרטון הבא, כמה שאלות וכמה תשובות על ריבונות, נוער וארץ ישראל: 
מכפילים פי 5, חמסה, חמסה
 
בכוונתנו להרחיב את מעגל מקבלי המידעון השבועי של תנועתנו, ולשם כך נזדקק לעזרתכם.
 
נודה לכם אם תשלחו אלינו מספרי טלפון וכתובות מייל של מכרים, חברים ובני משפחה על מנת שנוסיף גם אותם למאגר מקבלי העדכונים של התנועה.
 
תוכלו לשלוח פרטים לכתובת המייל: ribonut@gmail.com
 

מערת המכפלה - תקומת השדה ותקומת הארץ
 
מדי שנה בשנה קיימנו בשבת זו, שבת פרשת 'חיי שרה', את שבת חברון. מכל רחבי הארץ ואף מהעולם כולו התקבצו עשרות אלפי יהודים להסתופף במשך שבת אחת משותפת תחת אורם המיוחד של האבות והאימהות. בשבתות הללו ביטא עם ישראל את ההבנה שאנו דור הבנים מצווים ומחויבים לממש את האבטחה האלוקית שקבלנו 'לזרעך נתתי את הארץ הזאת'.
 
השנה, מתוך אחריות משפחתית שלנו איש כלפי רעהו, לא נתכנס בחברון אך בליבנו נהיה יחד, וכשנשמע את קריאת הפרשה נשוב וניזכר ברכישה הראשונה שהייתה לאבן היסוד של מימוש זכותנו על ארצנו.
 
נזכור את מורשתו של אברהם אבינו שקם מעל מתו לעשות מעשה ולקנות את השדה ומתוך כך "וַיָּקָם שְׂדֵה עֶפְרוֹן", וכפי שפירש רש"י "תקומה היתה לו שיצא מיד הדיוט ליד מלך". השדה עצמו זוכה לקומה חדשה כאשר הוא נקנה על ידי אברהם, הארץ כולה עולה לקומה חדשה כאשר בניו של אברהם מממשים בה את קניינו, את ריבונותינו.
 

מתחברים לחברון
 
ביום ראשון הקרוב (כ"ח חשון, 15/11) בשעה 19:00  נקיים בע"ה הרצאה נוספת במסגרת הרצאות עוז וגאו"ן וגם היא תועבר בשידור ZOOM. הפעם נשמע מפי ציפי שליסל על פרעות תרפ"ט דרך סיפור משפחתה.
 
ציפי שליסל, תושבת חברון, אם לאחד עשר ילדים, מדריכה במוזיאון לתולדות הישוב היהודי בחברון ומחברת הספר "חברון שוברת שתיקה", תספר לנו את סיפור הצלת סבתה ומשפחתה בפרעות תרפ"ט, סיפור שיפתח לנו צוהר להכרת הקהילה היהודית בחברון, החורבן והשבר הנורא שעברה בפרעות ההן ועל ניסיונות הבניין מחדש. בהרצאתה תחבר אותנו ציפי גם לנקודות השקה אקטואליות.
 
חברינו הרבים שכבר נרשמו להרצאות ותורמים שתרמו לתנועה יקבלו השבוע לינק ישיר לשיחת הזום של ההרצאה אותה אסור לפספס.
 
מי שעדין לא נרשם לסדרת ההרצאות המרתקת שלנו יכול לעשות זאת עכשיו. שלחו אימייל עם הפרטים שלכם ל-ribonut@gmail.com או הירשמו בטלפון אצל רנה מרגוליס: 054-7103240
 
ההרשמה כרוכה בתשלום סמלי לסיוע בהוצאות הרבות. 100 ₪ לכל הרצאות השנה או 20 ₪ להרצאה אחת.
 
נציין כבר כעת כי ההרצאה הבאה תהיה בע"ה ביום א', ו' כסלו ה-22/11 (באנגלית) עם השגריר לשעבר יורם אטינגר שינתח את תוצאות הבחירות, ולאחר מכן ביום ה-13/12 (בעברית) עם עו"ד ניצנה דרשן לייטנר. פרטים ועדכונים נעביר אליכם בהמשך.
 


שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

12-11-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.