לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 33

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 33 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלומות
 
ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסעודיה הניב אחריו פרשנויות וניתוחי רבים על התמורות המתחוללות במזרח התיכון. אנו כאן נתייחס רק לאחת מהן המבוססת על דברים שאמר הפרשן הבכיר והוותיק אהוד יערי בעקבות שיחה עם בכיר מאוד ברמאללה.
 
יערי מצטט את הבכיר שאמר לו כי לנוכח הפניית העורף של העולם הערבי אליהם, גוברת בהנהגת הרש"פ הנכונות להסכים להצעה מדינית שתעניק להם עשרה אחוזים פחות ממה שהציע אהוד ברק. יערי גם מעריך כי קצב התקדמות המגעים בין ישראל לסעודיה תלוי מאוד בנכונות הישראלית ללכת לקראת הפלשתינים, שכן גם אם המנהיגות בסעודיה סולדת מהרש"פ וממנהיגיה, העם בסעודיה זקוק למהלך שכזה על מנת שלבבותיו יוכשרו לקבל את ישראל כשותפה ובת ברית.
 
שתי הנקודות הללו, הציטוט מהבכיר הפלשתיני לצד הפרשנות של אהוד יערי, מעוררים חשש כבד מאפשרות בה ההתלהבות סביב קידום מהלכי השלום האזוריים תוביל את ראש הממשלה נתניהו למהלך מדיני ברוח תכנית טראמפ, כלומר עסקה כזו או אחרת שתכלול את הקמתה של מדינה פלשתינית.
 
השבוע התפרסם גם דיווח על הצגת מועמדותו של נתניהו לפרס נובל לשלום. בעקבות נתון זה, בצירוף ההערכות שהבחירות הבאות מתקרבות, אנו עלולים בהחלט לצפות בנתניהו דוהר להשלמת מהלכים מדיניים מסוכנים ברוח נאום בר אילן, דהיינו תכנית המאה של דונלד טראמפ, גם אם טראמפ עצמו כבר אינו נשיא ארה"ב.
 
אל מול כל אלה נדרש מאיתנו, אוהביה ונאמניה של ארץ ישראל, לחזור ולקרוא בקול גדול: לא נאפשר בשום פנים ואופן את הקמתה של מדינה זרה בלב מולדתנו. לא נבגוד בחזון הציוני ובכיסופי הדורות של עם ישראל להחיל את ריבונותו על כל מרחבי ארצו. קריאתנו ברורה ונחרצת: ריבונות ללא כל זיקה להקמתה של מדינה פלשתינית בארצנו, ואם לשם כך נצטרך לצאת אל הרחובות ימצאו אותנו שם, ואם לשם כך נצטרך לשכנע ולהסביר מבית לבית נעשה זאת באמונה ובתוקף. שוב ושוב הצביע עם ישראל למען מפלגות שהתחייבו לחזון הריבונות. הלבבות בעם כשירים לכך. כעת אנו בשלב המעשה ובוודאי לא נקבל נסיגה לאחור אל חלום הבלהות של קריעת הארץ לשתי מדינות.
 

לא מסתפקים במועט
 
דברי שבח רבים הורעפו השבוע על הממשלה סביב ההחלטה להסדיר את ההתיישבות הצעירה. הברכות ודברי השבח במקומם, אך לצד הציפייה והדרישה שהדברים לא יסתכמו בהצהרות וכותרות אלא גם במעשים, עלינו להזכיר: הסדרת ההתיישבות אינה חלופה להגשמת החזון הגדול והשלם של ריבונות מדינת ישראל על כל מרחבי ארץ ישראל.
 
קיים חשש לא מבוטל שדווקא במחנה הימין יראו בהסדרת ההתיישבות המהווה מענה לצרכיהם ההומניטאריים של המתיישבים פתרון ראוי ומספק, אך לא כך הם הדברים. הסדרת ההתיישבות חשובה על מנת לקבוע ובהקדם האפשרי כי מדובר בהתיישבות חוקית שתלך ותתפתח בסיועם של משרדי הממשלה. עם זאת, אל לנו להסתנוור מהמענה המקומי ולשכוח את התביעה הצודקת והכוללת. הקרקע עליה הוקמו הישובים, חדשים כוותיקים, היא אדמת ארץ ישראל ולה ריבון אחד ויחיד, העם היהודי ומדינתו.
 
אמנם אחד מיתרונותיה הרבים של הריבונות הוא ייצוב ההתיישבות וחיזוקה, אבל לא לשם כך נועדה החלת הריבונות. לא לפתרון בעיה מקומית כזו או אחרת נועדה הריבונות. לא כמענה לטרור ולא כחיזוק להתיישבות, אלא כדי להבהיר לעולם כולו, ובעיקר לנו עצמנו, כי הארץ הזו שייכת לעם ישראל לבדו.
 
מתוך כך נמשיך ונדרוש משרי הממשלה, מחברי הכנסת ומשלוחי הציבור של העם היהודי להמשיך ולהתקדם להגשמת החזון מבלי להסתפק בנתחים קטנים מהחלום הגדול.

 
ריבונות תשמור על ההיסטוריה
 


נברך את חברתנו, חברת הכנסת מיכל שיר מהליכוד, על מאמציה הנמשכים לחיזוק ההתיישבות הצעירה והעלאת הדרישה לריבונות בכל עת ובכל הזדמנות.
 
בשבוע האחרון פנתה חברת הכנסת שיר לשר במשרד הביטחון בשאילתה בה ביקשה לברר מה עושה משרד הביטחון על מנת למנוע את ההשתלטות הערבית על קבר יהושע בן נון בהר עיבל. תשובתו המדאיגה של השר ביטון על היעדר יכולת פעולה ממשית לשמירה על אתרי המורשת היהודית ביהודה ושומרון, הובילה את חברת הכנסת שיר להזכיר לשר כי החלת הריבונות תפתור את הסוגיה.
 
לחצו כאן כדי לקרוא כתבה על השיח החשוב והמדאיג של חברת הכנסת שיר והשר ביטון
 

הריבונות עבורי היא...
 


והפעם עם חברת הכנסת אסנת מארק (הליכוד):
 
"הריבונות עבורי היא הצדק הטבעי והמתבקש לעם היהודי על ארצו. מימוש הבטחת הקדוש ברוך הוא לאבותינו".
 

הזדמנות אחרונה להצטרף לקמפיין
 
ההיערכות לקמפיין ההסברה של הנוער בעיצומה. ההתרמה לקראת האירוע לקראת סיומה. בשם נוער הריבונות ובשם חברי תנועת הריבונות, מבוגרים כצעירים, אנו מודים לכל התורמים שהתגייסו עד כה למאמץ. בתרומתכם אתם מחזקים את רוחו של הנוער החש את הרוח הגבית לפעילותו, ובכך אתם גם מטפחים יחד איתנו את דור העתיד של ההנהגה בישראל.
 
עדיין ניתן להצטרף לישורת האחרונה של ההתרמה לקראת הקמפיין שיכלול פעילות הסברה נרחבת ברשתות החברתיות, הפקדת סרטונים, הפצת חומרי הסברה, קיום מפגשים ודיונים בין בני נוער בכל הארץ, הקמת דוכני הסברה ועוד.
 
להצטרפות לתרומה ולחיזוק לחצו כאן
 
 
מתפללים למענה
 
תנועתנו מצרפת את תפילתה לתפילותיהם של רבבות אוהבי ארץ ישראל לשלומה והחלמתה של חברתנו היקרה הצלמת מירי צחי שדרך עדשת מצלמתה חיזקה בנו את האהבה ואת הקשר החי לנופיה של ארץ ישראל, ליוותה את מפעל ההתיישבות והנציחה רגעי עצב ושמחה, רגעי שגשוג וקושי.
 
נתפלל יחד שזכות אהבת ארץ ישראל תעמוד לה בימים הקשים העוברים עליה. שמה לתפילה: מרים בת גרסיה.
 

ההרצאה הקרובה ב'עוז וגאון' עם פרופ' אריה אלדדמי שכבר רשום, יקבל לינק ביום א'. מי שעדיין לא נרשם, אנו קוראים לכם להירשם לסדרת ההרצאות המרתקות שלנו.

ההרשמה כרוכה בתרומה של 100 ₪ לכל עונת ההרצאות, לכיסוי ההוצאות. מי שיירשם יקבל בלינק גם את 2 ההרצאות בעברית שכבר היו. 
להרשמה: https://secure.cardcom.solutions/e/x0Dm   (נא לוודא לבחור בסעיף של הרצאות). פרטים אודות ההרשמה: ribonut@gmail.com. 
או ליצור קשר עם רנה מרגוליס 054-7103240 או שירה שרייר

שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

27-11-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הריבונות - קונצנזוס שיתגשם. בכירי 'תקווה חדשה' בעוז וגאו"ן
מערכת ריבונות
01-03-2021
זאב אלקין, צבי האוזר ודני דיין ביקרו בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. אלקין: הריבונות הופכת לקונצנזוס שיתגשם. האוזר: למה עדיין רק חצי מיליון מתיישבים ביו"ש? דיין: מרגיש ב'תקווה חדשה' את רוח מפלגת התחיה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 46
מערכת ריבונות
25-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 46 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
שר המורשת ב'עוז וגאו"ן': זהו הסיפור של כולנו
מערכת ריבונות
24-02-2021
בביקורו בשמורת 'עוז וגאו"ן' הביע שר המורשת וירושלים תמיכה ברעיון הקמתו של מרכז המספר ומתעד את סיפור ההתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 45
מערכת ריבונות
19-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 45 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
​אין ריבונות, אין אכיפה והמחיר: הרס הנוף והבריאות
מערכת ריבונות
17-02-2021
עשרות מחצבות פיראטיות פזורות ברחבי יהודה ושומרון ללא פיקוח בקרה ואכיפה. כדי להימנע מעימות עם בכירי הרש"פ ישראל ממשיכה לעצום עין. הנוף ואתרי המורשת נהרסים ואיתם הבריאות של מאות אלפים.
ריבונות - כתב עת מדיני
80 מנדטים מצביעים ימין
יהודית קצובר ונדיה מטר
12-02-2021
הסקרים השונים מובילים למסקנה אחת ברורה: כשמונים מנדטים מצביע למפלגות ימין. כדי ליישם את רצונו הדמוקרטי של העם על מנהיגי הימין לפעול בכל דרך להקמת ממשלת ימין משותפת ורחבה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 44
מערכת ריבונות
11-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 44 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'הסכמי אוסלו הובילו אותנו להחלטה בהאג'
מערכת ריבונות
10-02-2021
בפאנל מיוחד שהפגיש נשים מנהיגות לשיח על ריבונות ועתידה המדיני של ישראל קבעה פרופ' איינהורן: אוסלו הביא עלינו את בית הדין בהאג. יש לסגת ממנו כמו מי שמגלה שנקלע לשדה מוקשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 43
מערכת ריבונות
05-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 43 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ההיסטוריה היהודית נבזזת ונרמסת
מערכת ריבונות
04-02-2021
הפקרת הריבונות ביהודה ושומרון גוררת רמיסה של אתרים ארכיאולוגיים המלמדים על מורשת ישראל באזור. בתל ארומה עלול מבצר חשמונאי להפוך למסגד לזכר מחבלים.