לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'בואו'

הדרך לאיחוד המחנה לא תבוא מתוך גידופים, הפגנות והכפשות, אלא מתוך כבוד הדדי ואידיאולוגיה מאחדת. קריאתנו למנהיגי המחנה היא: בואו!

ימי המרכבה הקואליציונית הכמעט בלתי אפשרית שעוברים עלינו נפגשים בימי הזיכרון והעצמאות, החל מחג חירותו, עצמאותו ולידתו של העם, חג הפסח, ועד יום עצמאותו המתחדשת של העם, כאשר בתווך ימי הזיכרון לנרצחי השואה וחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

ימים מיוחדים אלה הם ימי התכנסות וחשבון נפש ליחיד ולאומה. אלו ימים בהם אנו נדרשים לזכור את המאחד ומלכד שבנו, את הדרך הארוכה שעבר עם ישראל עד כה, את המחיר ששילם לאורכה של דרך זו, ואת היעד אליו הוא צועד קדימה, וביחד.

בימים המיוחדים הללו אנו חוזים במנהיגי ישראל עמלים על מלאכת הרכבת הקואליציה והממשלה. מצביעי מחנה הימין מבינים היטב את חשיבות הקמתה של ממשלת ימין מלוכדת רחבה ויציבה. ברוח זו הם מצפים משליחיהם בכנסת לפעול, אך ציפייה זו חשוב שתיעשה ברוח חשבון הנפש המיוחד של הימים המיוחדים הללו, חשבון נפש של אחדות מלכדת ולא של התחשבנות מפלגת.

לצד הקריאה הצודקת והמכובדת למפלגת 'תקווה חדשה' לשוב ולפעול מתוך קואליציית ימין רחבה למען ארץ ישראל ועתיד עם ישראל, עולים בשולי המחנה גם קולות צורמים, תוקפניים, מפלגים ובנוסף לכל גם מרחיקים את הסיכוי להגיע לתוצאות האחדות לה כולנו מייחלים.

אין מי שיוכל לערער על כך שגדעון סער, זאב אלקין, שרן השכל ודני דיין הם אנשי ימין נאמנים ושותפים לדרך. זאב אלקין היה מראשוני הנאבקים על הגשמת חזון הריבונות עוד בעידן בו נחשב חזון זה להזוי. אלקין לחם ועודו לוחם למען הבניה בעטרות ולמען ההתיישבות הצעירה.

יכול כל ראש מועצה ביהודה ושומרון להעיד על האוזן הקשבת והיד המסייעת שהעניק לו אלקין בכל עת. אלקין לחם למען חזון הימין ונגד הקמת מדינה פלשתינית. אלקין, הפוליטיקאי המנוסה, חולל גם במשרד ההשכלה הגבוהה מהלכים חשובים. הימין זקוק לכשרונו ליכולותיו ולהמשך עשייתו הברוכה.

האם זהו הפוליטיקאי שראוי ונכון להתייצב מול ביתו בקריאות גנאי וגידוף? לא ולא. הפגיעה בבתו בת החמש על ידי מפגיני השוליים של מחנה הימין היא מעשה הראוי לכל גינוי, ולא רק כלפיו, אלא כלפי כל פוליטיקאי ואדם באשר הם.

ראשי מפלגת 'תקווה חדשה' תומכים בערכי הימין, מתנגדים לחלוקת הארץ, מחזקים את ההתיישבות, שואפים לתיקון מערכת המשפט ולחיזוק זהותה היהודית של מדינת ישראל. את התנגדותם העקרונית והחשובה לשותפות פוליטית עם מפלגה ערבית הביעו זה מכבר, ואמירתם זו ניצבת ועומדת איתן. מחנה הימין זקוק לאישים הללו ולפועלם.

קריאת המחנה לאנשי 'תקווה חדשה' צריכה להישמע בכבוד ובהדר. על המחנה לקרוא אליהם 'בואו' במקום ה'לך' בו מתהדרים מפגיני בלפור. אחים ושותפים אנחנו ואת הקריאה 'בואו' עלינו לשוב ולהשמיע ברמה.

בהכירנו את זאב אלקין וחבריו נוכל להאמין כי בכוחם לבודד ולנטרל את רעשי הרקע האלימים ולמנוע ממחאת השוליים התוקפנית להרחיקם מהמחנה. בכוחם כמדינאים ופולייקאים עתירי ניסיון לשקול בשנית את טובת העם, לסמן את יעדיהם הערכיים ולצאת לדרך מחודשת ליישומם של ערכים אלה מתוך המחנה כולו וביחד.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

14-04-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הזמן פועל לרעתנו. אנחנו מאבדים את אדמות המדינה
מערכת ריבונות
23-06-2021
דו"ח המודיעין על השתלטות הרש"פ על אדמות מדינה מלמד על כרסום מסוכן, מתמיד ושיטתי בקרקעות שבידי ישראל. מחיר היעדר הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
לבלום השתלטות הערבית על אדמות המדינה
מערכת ריבונות
25-06-2021
פעילי תנועת הריבונות השתתפו במשמרת מחאה וקריאה לממשלה לבלום את השתלטות הרש"פ על אדמות המדינה ביהודה ושומרון. צפו בתמונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 61
מערכת ריבונות
18-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 61 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 60
מערכת ריבונות
11-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ועידת נוער הריבונות ה-3 בתמונות
מערכת ריבונות
11-06-2021
צפו במאות בני הנוער התקבצו מכל רחבי הארץ והשתתפו בוועידת 'ארצי' והשקת מיזם 'ירושלים רבתי' עם אורחי הכבוד, יהונתן ואסתר פולארד.
ריבונות - כתב עת מדיני
להקים ישובים כי אנחנו חיים כאן ולא כי אנחנו מתים כאן
מערכת ריבונות
10-06-2021
המחנכת יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, מספרת על ההחלטה לקבור את בעלה בחוות גלעד, הקשר למערת המכפלה והתקווה לישובים שיקומו מתוך צו חיים ולא רק לזכר נופלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד
מערכת ריבונות
10-06-2021
יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'
מערכת ריבונות
10-06-2021
סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.
ריבונות - כתב עת מדיני
'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'
מערכת ריבונות
10-06-2021
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*
מערכת ריבונות
10-06-2021
הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.