לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 58

אוריה טדמור

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 58 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב חברים יקרים
 
לבושתנו לא הושלמה המלאכה שאמורה הייתה להתבצע מתוך נחישות, עצמה, תחכום ותעוזה. צה"ל היה נכון להכות בחמאס ובראשיו ולהביא לכניעתו, העם בישראל היה איתן לעמוד לימין הממשלה ולספוג על מנת להוביל להכרעה ואפילו הממשל האמריקאי ומנהיגי מדינות האיחוד האירופי לא ניצבו על רגליהם האחוריות כדי לחסום את דרכו של השור הישראלי השועט להשיב מלחמה שערה.
 
מכה ניצחת במבצע הצבאי הייתה נחוצה ביותר, גם על מנת להשיב לתוקפן כגמולו, גם כדי להבהיר לשונאיה ורודפיה של ישראל, מבית ומחוץ, את מחיר ההתגרות בנו וגם כדי להשיב לעם היהודי את המשילות שאבדה לו בשנות השחיקה האחרונות. אלא שממשלת ישראל בחרה אחרת וקיבלה את תכתיב הפסקת האש שאין מומחה צבאי או מדיני שאינו יודע ומכריז כי כל תכליתה היא התחמשות והתעצמות של החמאס והג'יהאד האיסלאמי לקראת מתקפה נוספת על ישראל.
 
כל מזרחן ומומחה לשפת האיסלאם מבין היטב שכך הוא הנוהג המוסלמי, להסכים להפסקת אש עד לרגע בו הצד המוסלמי יחוש שבכוחו לנצח, ובאותו רגע באפשרותו לבטל כל הסכם ולתקוף כל יריב. כך עשה מוחמד לשבט כורייש ובדרכו הולכים המוסלמים עד היום. המומחים והמזרחנים התריעו והזהירו שזו המגמה המסתתרת מאחורי ההסכמים וההסכמות, אך אזנם של מנהיגי ישראל טחו משמוע. הם העדיפו את אשליית שקר השקט הזמני על פני המשך המערכה עד להכרעתה בניצחונה של ישראל ובכניעתו של האויב.
 
את המערכה קטעה ממשלת ישראל גם מבלי להשיב את הבנים החטופים הביתה. הדרישה המוסרית וההומניטארית הזו, שעלתה מכל קצוות העם ללא הבדלי מגזר ועמדה פוליטית, לא מומשה, ובעוד ישראל אינה מקבלת את תביעתה ההומניטארית המינימאלית הזו, היא עצמה מאשרת צעדים הומניטאריים לרווחת תושבי עזה, בין אם מדובר בתיקון כבלי החשמל, בין אם בהעברת מזון וציוד אזרחי ובין אם בהזרמת דלקים ועוד.
 
ממשלת ישראל זקוקה לעמוד שדרה אידיאולוגי וערכי המבוסס על ערכי היהדות והציונות. ממשלה כזו לא תסתפק בהצהרות ובנאומים אלא תאזור כוח לנהוג אחרת. זהו כורח השעה ובידיהם של מנהיגי מחנה הימין הדבר.
 

נורת אזהרה מהבהבת
 
דברים חשובים אמר השבוע האלוף במיל' גרשון הכהן בראיון לערוץ 7 כאשר ניתח את תוצאות המערכה בדרום.
 
בהתייחס לגיבוי שקיבלה ישראל מהממשל האמריקאי בימי הלחימה העלה האלוף במיל' סברה שיש לראות בה נורה אדומה נוספת באשר לכוונותיו המדיניות העתידיות של הממשל האמריקאי באשר לישראל.
 
אם נדמה למי מאיתנו שגיבוי זה מלמד על התייצבות אמריקאית לימין ישראל גם במערכה המדינית, הרי שהאלוף במיל' הכהן מפנה אותנו לדבריה של השרה לשעבר ציפי לבני הקוראת לקדם דווקא כעת את רעיון ההיפרדות והקמת שתי המדינות.
 
הכהן רואה בדבריה אלה של לבני דברים הנאמרים בשליחותם של אנשי אובמה היושבים כעת עמוק בממשל ביידן. להערכתו "ביידן מבין שהוא צריך לתת אור ירוק ללחימה כי הוא מבין שאי אפשר לדחוף לשתי מדינות בלי לתת גיבוי לתקיפה מהסוג הזה". כלומר, הגיבוי הצבאי נועד להוכיח לממשלת ישראל כי גיבוי שכזה יגיע גם אם תהיה מתקפה על ישראל מכיוונה של המדינה הפלשתינית אותה מבקשים האמריקאים להקים ביהודה ושומרון.
 
דבריו החשובים הללו של הכהן הם איתות אזהרה חשוב עבור מנהיגי ישראל. זו אינה העת לניסיונות פוליטיים בנוסח הקמת ממשלות המשלבות ימין, שמאל ושמאל קיצוני ונתמכות על ידי חברי סיעות ערביות. הממשלה הבאה צפויה למתקפה מדינית משמעותית ביותר מכיוון הבית הלבן שתכליתה להקים מדינה פלשתינית. מול המתקפה הזו חייבת להתייצב ממשלת ימין רחבה ככל הניתן, ממשלה שחלקיה ומרכיביה רואים עין בעין את הקשר בין עם ישראל לכל ארץ ישראל ומחוייבים להתנגד בכל דרך לחלוקתה של הארץ.
 
גם מכאן עולה שוב הקריאה למנהיגי הימין להתעשת ובמעט הימים שעוד נותרו לזנוח יריבויות ומריבות מהעבר, לראות את טובתה ועתידה של ישראל לנגד עיניהם ולהקים ממשלת ימין איתנה ויציבה.
 

*ירושלים – הלב של הכול*
 
דבריו של מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן, בביקורו הנוכחי בישראל מהווים רמז דק וראשוני על הלחץ אותו צפוי הממשל בוושינגטון להפעיל על ממשלת ישראל בשנות כהונתו של ביידן כנשיא. האמריקאים, כפי שעולה מדבריו של בלינקן, מתכננים לפתוח מחדש את הקונסוליה הפלשתינית בירושלים.
 
אמנם בירור שקיימנו העלה שתהיה לארה"ב בעיה משפטית לא מבוטלת לבצע את המהלך, אך בעצם ההצהרה יש כדי להבהיר לנו לאן מועדות פניו של ממשל ביידן. גם האמריקאים, כמו אויביה של ישראל, מבינים את מרכזיותה של ירושלים. מבקשי רעתה של ישראל, מבית ומחוץ, מנופפים בירושלים כעילה לפרוע פרעות בעם היהודי, והמענה היהודי ציוני צריך להיות דרך ירושלים.
 
משום כך אנו בתנועת הריבונות מקדמים בימים אלה את יוזמת 'ירושלים רבתי שתכליה הרחבת גבולותיה של ירושלים והכללת גוש עציון בדרום, מבשרת במערב, מעלה אדומים במזרח ויישובי מרכז בנימין בצפון תחת המטרייה המוניציפאלית והחוקית של מטרופולין ירושלים, כמקובל בבירות רבות בעולם.
 
לקידום המהלך אנו מכנסות חומרי רקע שהוכנו בעבר על ידי אנשי מעשה, מדינאים ואנשי רוח אך נזנחו. את החומרים נגבש לכדי תכנית מעשית, אך כבר בשלב זה אנחנו מקיימות מפגשים ושיחות עם פוליטיקאים ומדינאים בצמתי ההכרעה של מדינת ישראל, מעניינים אותם בתכנית ומדגישים את חשיבותה ככזו שתבהיר לנו ולעולם את חשיבותה ומרכזיותה של ירושלים בחייה של מדינת ישראל, ומתוך כך את כוונותיה של ישראל באשר לעתיד העיר והאומה.
 
חוק ירושלים יחול על המטרופולין כולו ויבהיר לעולם שעיר הנצח לא תחולק אלא תתרחב, תתעצם ותגדל ומתוכה תצא בשלבי ההמשך בשורת הריבונות לכל מרחבי יהודה ושומרון.

 
החסר המשווע ברשימת המקומות הקדושים
 
ברכתנו שלוחה לחברת הכנסת הנמרצת מאי גולן על הצעת החוק שהיא מעלה בכנסת להכללתו של הר הבית ברשימת המקומות הקדושים.
 
מדהים לגלות שעד כה נכללים ברשימה זו קברי תנאים ואמוראים, אתרי מורשת שונים אך דווקא הר הבית, כמו גם מערת המכפלה, לביו של העם היהודי והמקום המקודש ביותר לו, אינו נכלל ברשימה זו.


 
במידה ותתקבל הצעת החוק של חברת הכנסת גולן יוחלו על הר הבית נהלים ותקנות שימנעו את חילולו וביזויו בידי צעירים מוסלמים, תוסדר התפילה במקום וההגעה אליו. דבריה הנכוחים של חברת הכנסת גולן על מרכזיותו וחשיבותו של הר הבית בחיי העם היהודי וקביעתה לפיה ללא הר הבית אין לעם ישראל זכות קיום בארצו, הם דברים מדהימים בפשטותם ובאמת שבהם. נקווה שחברי הכנסת, מימין ושמאל, יפנימו את הדברים, יתמכו במהלך על אף כל אותם שצפויים לתקוף ולבקר אותם בתקשורת העולמית והישראלית.
 
תחזקנה ידייך, מאי!
 

נפרדים בתודה עמוקה
 
השבוע נפרדנו מחוקרת דגולה, הארכיאולוגית ד"ר אילת מזר ז"ל, מי שחשפה בעבודה שיטתית ובדבקות ממצאים רבים החושפים את עברה ההיסטורי של ירושלים וקושרים בין ימינו אנו לסיפורי התנ"ך.

 (צילום: אוריה טדמור)
 
העדויות שחשפה ד"ר מזר הרטיטו לבבות יהודים ברחבי העולם. הקשר בין העם היהודי לעברו התחזק פלאים בכל חותם נדיר שחשפה וכל כתובת עברית קדומה שגילתה, והיו רבים שכאלה. ממצאיה היו קלף מנצח בכל ויכוח מדיני שהרי עתידה של ישראל נטוע עמוק עמוק בעברה.
 
פועלה המופלא של ד"ר מזר ז"ל ייזכר בלב העם היהודי לדורות, ותפילתנו שיימצאו לה בעולם האקדמי ממשיכים שיוסיפו לגלות ולחשוף את האמת הנצחית הקושרת בין עם ישראל לבירתו.
 

וועידת הנוער כבר כמעט כאן
 
נוער הריבונות מתקרב לישורת האחרונה של ההיערכות לקראת ועידת הנוער המתקרבת. השבוע קיימנו ישיבה נוספת של רכזי התנועה ויחד שרטטנו את המתוכנן לוועידה הצפויה להיות גדושה בתכנים.


 
אירועי השבועות האחרונים מחזקים בקרב הנוער את החובה לחזק את הריבונות והמשילות לא רק ביהודה ושומרון, לא רק בירושלים אלא בארץ כולה, וגם סוגיה זו תעלה בעוז במהלך הדיונים בוועידה.
 
שורה ארוכה של אישי ציבור, אנשי רוח ומעש כבר הבטיחה השתתפות בוועידה. רכזי התנועה מארגנים הגעה של בני נוער רבים מכל רחבי הארץ ואם גם אתם, בני הדור המבוגר יותר, מבקשים להיות שותפים תוכלו לעשות זאת ולתרום למפעל החשוב המגדל ומטפח את דור המנהיגות הבא של ישראל. נשמח להיות בקשר עם החפצים להיות חלק מהאירוע המתקרב.
 
בני נוער המעוניינים להשתתף בוועידה, לחצו על הקישור והצטרפו: https://katzr.net/6f57e9
 

שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

28-05-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.