לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*

גלעד פילבר

הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ורב תנועת הריבונות, נשא דברים בכנס נוער הריבונות וקבע כי המאבק האמתי על הארץ הוא מאבק על תודעה ורוח. "בפרעות בערים המעורבות ובעזה לא ניצחנו כי לא הייתה אמונה בצדקת הדרך, לא הייתה נחישות ולא היו מספיק ערכים. לצה"ל יש כוח להכריע את המערכה ולמחוק את עזה בתוך כמה שעות, אבל מה שחסר לו זו אמונה, ואנחנו נקראים להוסיף אמונה, עצמה ומלכות".
 
על הפסוק 'אל תגעו במשיחיי ובנביאי אל תרעו' העלה הרב אליהו את הפירוש הקבלי: "מי אלו משיחיי? בתוך כל אחד מאיתנו יש ניצוץ משיח. אם הוא כבוי בתוכנו הוא כבוי גם במלכות, אבל אם הוא מתעצם בתוכנו מגיע מלך המשיח. מלך המשיח נמצא בתוך כל אחד ואחד מאיתנו. אם אנחנו פחדנים הוא לא מתגלה, אבל אם אנחנו מתעצמים מתגלה מלך המשיח. אם נשב בחיבוק ידיים וצפה שהוא יגיע מהשמים נחכה הרבה זמן. אנחנו נדרשים להוסיף בתוכנו אומץ".
 
"את צפת תל אביב וירושלים כבשנו במלחמת העצמאות כמעט ללא נשק, אבל עם הרבה אמונה ועצמה ומסירות וחכמה וגרשנו מהארץ למעלה מחצי מיליון ערבים. לא היו אז נקיפות מצפון כי כולם הבינו שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואם נשאיר אותה בידיהם לא תהיה לנו מדינה ולא תהיה לנו זכות קיום. 'אני שלום והמה למלחמה', כי זו התרבות שלהם, גם בינם לבין עצמם...", אמר הרב אליהו וקבע כי "את ירושלים נכבוש בכוח העצמה שבתוכנו".
 
עוד קבע הרב כי הניצחון אינו תלוי בממשלה כזו או אחרת. "ממשלה היא בבואת העם ואם העם מלא עצמה הממשלה תפעל בעצמה. זה התפקיד שלנו", אמר והטיל על נוער הריבונות משימה:
 
"כשאני מגיע מצפת לירושלים אני עובר בכבישים מרכזיים, אבל על כל גשר יש שלט של תנועות השמאל, הסתה נגד נתניהו, נגד יהודה ושומרון וכו', כך מנסים באמצעים פשוטים לשנות את התודעה הלאומית וליצר תחושה שכאילו זה רוחו של כל העם. המשימה הבאה שלנו צריכה להיות לכבוש את כל הגשרים במדינת ישראל, שכל אחד מאיתנו ידאג לכבוש את הגשר שליד הבית שלו ולתלות שלטים על אהבת ירושלים והחלת הריבונות. כך המסרים הללו יכבשו את כל העם. זה התפקיד שלנו. להוציא את האור שלנו לכל עם ישראל".
 
ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב אהרון פרידמן, נשא גם הוא דברים והדגיש כי הריבונות בארץ ישראל מתחילה מתוך ההבנה העמוקה שהארץ שייכת לקב"ה ומשום כך בניו של הקב"ה הם שחיים בה.
 
"עלינו לדרוש מהפוליטיקאים את החלת הריבונות בכל ארץ ישראל", אמר הרב פרידמן וציין כי "הריבונות מתחילה בצעידה והחיים שלנו, 'כל מקום אשר תדרוך כף רגליכם לך יהיה', הריבונות מתחילה בחיים בכל מקום בארץ, בטיול ובצעידה בה".
 
את הדברים אמרו הרב אליהו והרב פרידמן בוועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.
תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.