לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 61

צילום: מירי צחי (ז"ל)

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 61 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום וברכה
חברים יקרים
 
ממשלה חדשה עושה את צעדיה הראשונים, ולצד הביקורת הראויה להיאמר על הרכבה ואופן הרכבתה חובה עלינו להתפלל לצור ישראל וגואלו שיתקן בעצה טובה את ראשיה, שריה ויועציה. הם והחלטותיהם יתוו את דרכה של המדינה בתקופה הקרובה, וכמי שעתיד המדינה העם חשוב לנו עלינו לקוות ולייחל לצעדים טובים, איתנים ומבורכים שייעשו על ידה.
 
ברוח זו נצטרף לקריאה המופנית לראש הממשלה, נפתלי בנט, לקיים את הבטחותיו לשני צעדים הכרחיים שאותם יעשה מיד עם כניסתו ללשכת ראש הממשלה – הסדרת ההתיישבות וחיסול החמאס.
 
הסדרת ההתיישבות הצעירה היא כורח אנושי הומניטארי הזוכה לקונצנזוס רחב בכנסת ישראל. שותפים לו חברי כנסת מכלל סיעות הבית הציוניות, ממפלגת העבודה, כחול לבן, יש עתיד ועד מפלגות הימין. מהלך ההסדרה יאפשר חיים נורמאטיביים למשפחות שלמות החיות כיום ללא אספקה סדירה של מים וחשמל, ושאת הדרך אל ביתן הן עושות בדרכים בלתי סלולות בכל מזג אוויר מתוך תחושת שליחות ציונית בוערת. משפחות אלה ראויות להוקרה והערכה מהעם כולו והצעד המינימאלי הנדרש מהמנהיגות בישראל הוא הסדרת חוקיות הישובים בהן הן חיות.
 
חיסול החמאס, צעד שגם הוא הובטח על ידי ראש הממשלה טרם כניסתו לתפקידו, גם הוא הופך לכורח קיומי עבור ישראל. חמאס מרים ראשו ומטיח איומים על ליבה של ישראל וכהרגלו בוחן את גבולות התגובה הישראלית. הוא עושה זאת בהפרחת בלוני נפץ, בהמשך חפירת מנהרות טרור ובהתחמשות שאינה פוסקת לרגע. על ממשלת ישראל מוטלת החובה להבהיר למחבלי החמאס את הגבול האמתי שאותו הארגון בוחן שוב ושוב, והגבול הוא כל ניסיון לפגיעה בביטחון אזרחי ישראל ובריבונותה של ישראל.
 
לשני צעדים אלה תנועתנו מוסיפה צעד חשוב נוסף אותו אנו מקדמים במרץ בשבועות הללו: הרחבת גבולה של ירושלים במסגרת מיזם 'ירושלים רבתי'. המהלך יבהיר לעם בישראל ולעולם כולו את חשיבותה של ירושלים עבור העם היהודי, יהווה תגובה ניצחת לתוקפנות הערבית מבית ומחוץ המבקשת לערער בכל דרך על ריבונות ישראל בירושלים ויפתח מהלך רחב הרבה יותר של החלת ריבונות ישראלית על הארץ כולה. בהסברה נכונה גם למהלך זה צפויה הסכמה נרחבת בקואליציה ובאופוזיציה.
 
ניתן לשער שהרכבה של הממשלה עשוי להקשות על ראש הממשלה לקיים את כל הבטחותיו, אך צעדים אלו, הכחדת חמאס, הסדרת ההתיישבות והגדלת ירושלים, זוכים או יזכו להסכמה רחבה ביותר בציבור ובהנהגה. את הצעדים הללו בכוחו לבצע ובמחנה הימין האופוזיציוני יברכו ויחזקו אותו על כך.
 
 
ירושלים בונה קואליציה
 
נשבח ונברך את החלטתו הבהירה של השר לביטחון פנים, עומר בר לב, איש מפלגת העבודה, לקיום צעדת הדגלים והכרזתו לפיה לא חמאס יקבע לישראל את צעדיה בבירתה.
 
אמירה זו, המגיעה דווקא מאיש שמאל, מביעה את התחושה העמוקה בעם בישראל סביב מרכזיותה וחשיבותה של ירושלים עבור כולנו, ימין ושמאל כאחד. זו הסיבה שהובילה אותנו להשיק בשבוע שעבר את מיזם 'ירושלים רבתי' הקורא להרחבת גבולה של ירושלים כהצהרת כוונות ישראלית-ציונית מול אויבינו המבקשים לקעקע את ריבונות ישראל בבירתה.
 
את המיזם השקנו כזכור בוועידת נוער הריבונות המרשימה, ומכאן והלאה אנו ממשיכים יחד עם הנוער בקידום המהלך הן בהסברה ברחוב הישראלי בארץ כולה והן מול מקבלי ההחלטות בכנסת ישראל. נפגוש את חברי הכנסת בזה אחר זה, נפרוס בפניהם את התכנית המלאה, נסביר את יתרונותיה וחשיבותה ונרקום את 'קואליציית ירושלים רבתי' שתכלול ח"כים מכלל סיעות הכנסת ותמתין לצוהר הזדמנויות פוליטי מדיני ומעשי כדי להוביל ליישום המהלך.
 
 
להפעיל חיישני זהירות
 
הנשיא האמריקאי, ג'ו ביידן, החליט למנות את תומאס ניידס לשגריר ארה"ב בישראל ובכך הוא מאותת איתות אזהרה לממשלת ישראל החדשה. ניידס היה בכיר בממשלו של ברק אובמה ונחשב לדיפלומט בכיר המקושר לצמרת הממשל הנוכחי. המשמעות מהמינוי היא כוונות רציניות של ביידן להיכנס לעובי הקורה של השיח המדיני בין ישראל לרש"פ ולקדם אג'נדה ברורה של הגשמת רעיון שתי המדינות.
 
בתקופה זו עלינו לעמוד על המשמר, לזהות סימני אזהרה ולהתריע בפני גורמי הימין בממשלת ישראל החדשה. נצטרך גם לחזק את ידיהם בעמידתם מול שותפיהם לשולחן הממשלה הדוגלים וחותרים ליישום המדיניות האמריקאית. יתכנו גם גילויים של חתרנות ומהלכים מדיניים המתבצעים מאחורי גבו של ראש הממשלה וללא ידיעתם והסכמתם של חברי הממשלה הימניים.
 
ניסיון העבר מלמד שחתרנות ומהלכים חשאיים שכאלה הובילו להסכמי אוסלו האסוניים. נצטרך לגייס כוחות ומקורות מידע בירושלים ובוושינגטון על מנת להתריע ולהזהיר מגלישה במדרון מדיני חלקלק.
 
 
זו לא רק פגיעה בריבונות. זה גם מסוכן
 
השבוע קיבלנו תזכורת לצדק שמאחורי קריאתנו הוותיקה לפירוק וביטול המינהל האזרחי. בקריאתנו התמקדנו בחובת פירוק המינהל כביטוי להחלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון עם העברת הסמכויות השונות באזורים אלה למשרדי הממשלה הרלוונטיים. דיברנו גם על המציאות בה המינהל האזרחי מנציח שלטון צבאי תחתיו חיים כחצי מיליון אזרחי ישראל תושבי יהודה ושומרון והמשמעות היא פגיעה קשה ביותר בזכויות האזרח שלהם. כעת מתבררת גם הסכנה הביטחונית שבהתנהלותו של המינהל.
 
בתחקיר שפורסם בחדשות 13 התברר כי ערבים תושבי יו"ש מועסקים במינהל האזרחי, מקבלים משכורת מישראל אך משמשים כסוכנים שתולים של הרש"פ, מעבירים מידע למנגנוני הביטחון של הרש"פ ומונעים עסקאות למכירת קרקעות ליהודים טרם הבשלתם.
 
צפו בפרק המטריד מתוך התחקיר שמאחוריו אנשי ארגון 'עד כאן' המוסרים את הנפש על מנת לחשוף את האמת הבלתי ידועה של פעילות הרש"פ ביהודה ושומרון:
 

 
 
צועדים, מוחים ומחזקים
 
תנועתנו מצטרפת לקריאה לצאת לצעדות המחאה נגד השתלטות הרש"פ על שטחי C. הצעדות יתקיימו ברחבי יהודה ושומרון ביום שני הקרוב בשעה 16:30.
 
עבור המתקשים לצעוד נקיים בשעת הצעדות משמרת תמיכה בצועדים. את העצרת נקיים בצומת גוש עציון. הצטרפו אלינו עם דגלים ביד ועצמה בלב. יחד נעיר את ממשלת ישראל והרשויות בישראל לנוכח גזל ארצנו המתרחש בכל יום ויום וזוכה להתעלמות ועצימת עין ישראלית.
 


 
7 שנים לעוז וגאו”ן

ביום שישי הבא ט”ו תמוז 25/6/2021 נציין בע”ה 7 שנים להקמת שמורת עוז וגאו”ן בגוש עציון
כתשובה ציונית לרצח שלושת הבנים החטופים גיל-עד,אייל ונפתלי ה”ד.
 
נתכנס בשעה 9:00 בבוקר בספריה הציונית בעוז וגאו”ן, נשמע ברכות מפי הורי הבנים וראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ואז נשמע הרצאה מפי קרוליין גליק, סופרת ועיתונאית שתנתח את המצב המדיני בו אנו נמצאים.
 
להסעות מירושלים נא להירשם אצל רנה מרגוליס 054-7103240
 
 
תודה
 
כאן המקום להודות לרבים שהתגייסו לתרום ולסייע לוועידת הנוער המרשימה שהתקיימה בשבוע שעבר והותירה רושם עז על מאות בני נוער מכל הארץ. בני ובנות הנוער ממשיכים להיות שגרירים נאמנים של חזון הריבונות וכעת גם של מיזם 'ירושלים רבתי'. זה קורה בזכותכם. תודה והוקרה.
 
בפניכם כמה הצצות לוועידת הנוער המרשימה:
 























 
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

18-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.