לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 62

מאיר אליפור

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 62 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
ימים לא פשוטים לפנינו.
 
ירושלים בסכנה
 
נחזק את ידיו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בפנייתו החשובה לראש הממשלה, נפתלי בנט, בעקבות הכוונה האמריקאית להקים קונסוליה במזרח ירושלים כ"קונסוליה פלשתינית", ובעיקר לנוכח הדיווחים על כוונה ישראלית להסכים לכוונה זו.
 
צעד זה של הממשל האמריקאי הוא פגיעה חמורה בריבונותה של ישראל על בירתה והרהור ישראלי להסכמה לכך חמור לא פחות.
 
להלן ציטוטים מתוך מכתבו של חבר הכנסת סמוטריץ' לראש הממשלה:
 
הובא לידיעתי כי בימים אלו מתקיים שיח בין הממשלה בראשותך לבין הממשל האמריקאי בדבר הקמת קונסוליה אמריקאית במזרח ירושלים לציבור הערבי שתוגדר כקונסוליה ב״פלסטין״.
 
כפי שבוודאי ידוע לך, מתוקף החלטתו של הנשיא טראמפ על הכרה אמריקאית בירושלים, הממשל האמריקאי מנוע חוקית להקים קונסוליה במזרח ירושלים אלא אם כן יתקבל אישור ממשלת ישראל.
 
למיטב הבנתי ממשלת ישראל שוקלת בחיוב את בקשת הממשל האמריקאי ובכך למעשה מחלקת את ירושלים ומכירה בירושלים כבירת מדינה פלסטינית.
 
אם חלילה תאשר זאת יהא זה צעד חמור ומסוכן וחרפה שלא תימחה.
 
אני דורש ממך להודיע לממשל בארה"ב כי ישראל לא תיתן את ידה לחלוקת ירושלים ולא תאפשר את הקמת קונסוליה בכל חלקי העיר המאוחדת.
 
נעמוד גם בסוגיה זו על המשמר, נמנע בכל דרך הנתונה בידינו מהלכים הרסניים מסוג זה, שבהם גלום הרס ארוך טווח לעתידה של ירושלים כבירת ישראל המאוחדת.
 
בהקשר זה נשוב ונזכיר כי תנועתנו ופעיליה פועלים בשבועות אלה לקידום תכנית המובילה למטרה הפוכה מזו המסתמנת בכוונה האמריקאית, הלא הא תכנית 'ירושלים רבתי'.
 
מיזם זה הקורא להרחבתה של ירושלים והפיכתה למטרופולין הכולל בתוכו את מעלה אדומים, גבעת זאב, גוש עציון ומבשרת, יחזק את מעמדה של ירושלים כבירה, יעצים את הרוב היהודי, יקבע את מעמדן של השכונות ממזרח מצפון ומדרום כבלתי ניתנות למו"מ מדיני כלשהו בעתיד ובעיקר יטמיע בתודעה הלאומית בישראל ובהכרה הבינלאומית את מרכזיותה של ירושלים בקורותיו של העם היהודי.
 
 
שמעון הצדיק
 
התקשורת אינה מדווחת על כך, ככל הנראה מתוך מגמה להציג רגיעה ביחסי יהודים וערבים בערים המעורבות, אך המציאות הקשה נמשכת. בערים מעורבות כדוגמת לוד ורמלה מותקפים יהודים, מבוגרים, בני נוער וילדים, על ידי ערבים המבקשים לקעקע את ריבונותה של ישראל גם ב"ישראל הקטנה". גולת הכותרת היא שוב, ירושלים, והמוקד המתמשך לאלימות הערבית היא שכונת שמעון הצדיק.
 
מדי ערב מותקפים יהודי השכונה באבנים, סלעים, אלות, זיקוקים והחל מהשבוע הזה גם בבקבוקי תבערה. השבוע נפצעה במהלך המהומות אישה הרה תושבת השכונה.
 
על משטרת ירושלים לבלום עליית מדרגה מסוכנת זו בטרם נשלם על כך במחיר דמים כואב. ריבונות בירושלים אינה רק הכרזה בעלמא, אלא אכיפה משמעותית וחסרת פשרות מול טרוריסטים מבית ומחוץ.
 
השר לביטחון פנים, עומר בר לב, הוכיח עמדה נחרצת כשאישר את צעדת הדגלים בשבוע שעבר, ואכן הצעדה התנהלה תחת אבטחה ראויה של משטרת הבירה. כאשר יש רצון יש גם יכולת. מעבר לכך, בהחלטתו זו הוכיח השר בר לב כי בנושא ירושלים אין חלוקה של ימין ושמאל, אין קואליציה ואופוזיציה. ריבונות ישראל בירושלים אינה ניתנת לערעור וברוח זו נמשיך לפעול להעצמת והרחבת ריבונות זו.
 
 
המאבק על אדמות המדינה
 
השבוע השתתפו פעילי תנועתנו בצעדות שהתקיימו ברחבי יהודה ושומרון בקריאה לממשלת ישראל להשיב לידה את השליטה על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון. בצומת גוש עציון הצבנו גם משמרת עבור המתקשים לצעוד. הצעדות והמשמרת זכו לסיקור תקשורתי רחב.
 
קריאה זו הופכת קריטית בתקופה בה ממשיכה הרש"פ להשתלט על שטחים באופן מאורגן ומסודר ובמימון אירופי המוזרם לקופתה.
 
הם עושים זאת בסלילת כבישים, בהקמת עיירות חדשות, בסימון ועיבוד שטחים חקלאיים ועוד. ברש"פ מיעדים למשימה זו כוחות ואנשי ניהול רבים כאשר היעד הוא חנק הישובים היהודים ובניה צמודה לצירי התנועה באופן שיהפוך את חיי המתיישבים לסכנה של ממש.
 
גם כאן אנו נדרשים לפעול יחד עם הכוחות הימניים בממשלה, לתבוע מהם עמידה איתנה מול מגמות הכרסום וההשתלטות המסכנות של הרש"פ ולחזק את ידיהם בכל פעולה ראויה שיעשו.
 
לחצו כאן לסיקור מצולם של משמרת התנועה

לחצו כאן לראיון על דו"ח משרד המודיעין החושף את ההשתלטות הערבית על אדמות המדינה
 
 
אביתר
 
הישוב אביתר, המונה עשרות משפחות חלוציות, הוקם לזכרם של אביתר בורובסקי ויהודה גואטה הי"ד שנרצחו בידי מחבלים ערבים. מאז ראשית ימיה של הציונות הייתה גם ההתיישבות מענה לשאיפת הטרור לעקור את עם ישראל מארצו. המענה ההתיישבותי היה תמיד משולב במענה הביטחוני.
 
אנו מברכים את תושבי אביתר על המעשה החלוצי, את ההנהגה המובילה מאבק תודעתי ומעשי הרואי, ומקווים שיעלה בידם להדוף את הלחצים לפינויים.
 
 
"זכות" השיבה זוחלת
 
בפני ממשלת ישראל ניצבת סוגיה נוספת שגם היא מבקשת לכרסם בריבונותה ובזהותה של ישראל כמדינה יהודית.
 
ממשלת ישראל מבקשת למצוא פתרון לדרישה הערבית לאשר איחוד משפחות, כלומר מתן מעמד אזרחי רשמי לערביי יו"ש המתחתנים עם בני זוג מערביי ישראל. תחת מסווה הומניטארי מקודמת במהלך זה תפיסת 'מדינת כל אזרחיה' המבקשת לטשטש את זהותה היהודית של ישראל ובמקביל השיבה הערבית לישראל הריבונית.
 
פתח זה, אם חלילה יינתן על ידי ממשלת ישראל, עלול להיות הרה אסון לעתידה של מדינת ישראל ולעתיד אזרחיה. הטפטוף המשפחתי יוכל להפוך בנקל לסופה שאיש לא יוכל לעמוד בפניה. על נאמני הארץ היושבים בממשלה לעמוד איתן מול הסכנה ולעצור את המגמה המסתמנת
 


מארץ ישראל שלוחה תפילתנו לאחינו הנעדרים והנפגעים בבניין שקרס במיאמי.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

25-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.