לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 70

אריאל קדם. רשות הטבע והגנים

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב חברים יקרים
 
הרי ירושלים בערו השבוע. להבות הענק איימו על שלומה של בירת ישראל, ומעבר לשאלת הגורם שהוביל לדליקה, ככל הנראה הצתה מכוונת, ניקח מהמראות הקשים את לקח אהבתנו שלנו לירושלים ולארץ ישראל, לעומת האחרים הטוענים לאהבתה, אך מוכנים להצית אותה ואת יערותיה באש שנאתם היוקדת.
 
 
מפגש מסוכן
 
ראש הממשלה, נפתלי בנט, יוצא לביקור בארה"ב ובו צפויות לעלות סוגיות מדיניות אותן מעוניין ממשל ביידן לקדם. אחת הסוגיות הללו היא רצונו של ביידן להקים בירושלים קונסוליה עבור הרשות הפלשתינית.
 
עבור הממשל המניע ברור ופשוט. הוא מעוניין לקדם הקמתה של מדינה פלשתינית שבירתה בירושלים והקמת קונסוליה שכזו תהווה עוגן מדיני משמעותי בדרך לצעדים נוספים שתכליתם, חלילה, קביעת עובדות מדיניות בליבה של בירת ישראל.
 
אך בעוד אלו מגמותיו של הממשל האמריקאי, על ראש הממשלה ואנשיו לזכור את שליחותם כנציגי העם היהודי הרואים לנגד עיניהם אך ורק את האינטרס הישראלי. זה תפקידם ולעת הזו הם הגיעו למלכות.
 
דווקא חולשתו הפוליטית של ראש הממשלה יכולה כאן לשמש לו כקלף חזק מול לחציו של ביידן. האמירה שיוכל בנט להשמיע היא שצעד שכזה, גם אם יזכה לתמיכת האגף השמאלי של הממשלה, יוביל לקריסתה של הממשלה מן העבר השני, שכן חלקיה הימניים של הממשלה לא יאפשרו זאת.
 
ברוח זו נביא את דבריו של ידידנו פרופ' יוג'ין קנטרוביץ' שכתב בפשטות ובבהירות: "להלן המסר הפשוט לשלוח לבנט: אם אתה מסכים לקונסוליה כעת, אינך יכול אפילו לטעון כי ביידן הכריח אותך. כולם רואים שהם לא מסוגלים לכפות דבר. במקום זאת, עליך להשתמש במתנה הדיפלומטית של ביקור זה כדי להכריז בתקיפות על מחויבותה של ישראל לריבונות מלאה בירושלים, ללא קונסוליות זרות, וכן לבניית בתים למשפחות ביהודה ושומרון. ביידן אינו מסוגל כעת לנהל מאבק דיפלומטי עם  אף בעל ברית".
 
קנה רצוץ
 
מעל וסביב השיח המדיני שאותו צפוי ראש הממשלה לנהל בארה"ב, עליו ועלינו לראות את התמונות מאפגניסטאן ולהפנים את לקחן: על צעדיה הנמהרים של ארה"ב לא היא זו המשלמת, אלא העם המקומי הנותר מאחור רגע אחרי שהכוחות האמריקאים אורזים ונעלמים.
 
הבטחות לערבויות ביטחוניות וסיוע כזה או אחר טובות לשעת אמירתן. ממשלים מתחלפים, נשיאים משתנים, החלטות משתנות, ומי שנותר להתמודד עם התוצאות יהיו אך ורק אנחנו.
 
 
לא להיכנס לאדישות – בכוחנו להשפיע
 
אסור לנו לתת לאדישות מסוכנת לפשוט בנו. ראשי מועצת יש"ע ושדולת ארץ ישראל בכנסת יצאו השבוע למפגן מחאה מול משרד ראש הממשלה בשל שורת תמרורי אזהרה שנדלקו השבוע:
 
לראשונה הפכו אישורי בנייה ליהודים ביהודה ושומרון לתלויים באישורים שניתנו לערבים. כאילו על מנת לייצר מאזן ניתנו אישורים לשני הצדדים, וזאת על אף ההשתוללות הבלתי מרוסנת של הבניה הבלתי חוקית של ערביי הרש"פ בשטחי C.
 
על פי התכנון ניתנים לערביי הרש"פ אישורי בנייה באזור המחלק את גוש עציון לשניים והופך חגורת חנק סביב הישובים.
 
לצד אישור של כאלפיים יחידות דיור להתיישבות הורדו מסדר היום אלפי תכניות בניה שעברו את כל האישורים המקצועיים. במועצת בנימין העוול זועק לשמים כאשר מתוך אלפיים יחידות דיור אושרו רק 14 וגם ביצועם של אלה נתון בספק גדול.
 
לכל אלה מתווספת הדאגה הממשית ממתן אישור ישראלי להקמתה שלקונסוליה אמריקאית עבור ערביי הרש"פ, צעד שמשמעותו אחת: הכרה בחלוקתה של ירושלים.
 
מחאתם החשובה של ראשי המועצות היא ראשיתה של דרך שחובת כולנו לקחת בה חלק. אנו בנקודת זמן קריטית המחייבת את התגייסותנו על מנת למנוע תוצאות הרות אסון לעתיד מדינת ישראל ועם ישראל. עלינו לבטא את מחאתנו ולתבוע מהמנהיגות לחזור את ערכי הציונות המגובים בקונצנזוס לאומי רחב: ריבונות, התיישבות, ביטחון, יהדות ועליה.
 
למען ערכים אלה נבחרתם. את הערכים הללו מחובתכם ומזכותכם לקדם ולהוביל.
 


 
לא זו דרכנו
 
בעקבות פניות רבות אלינו פרסמנו השבוע הבהרה באמצעי התקשורת סביב תופעת המסרונים התוקפים בבוטות את ראש הממשלה ושרי הממשלה וכל זאת תחת הכינוי Ribonut.
 
בתגובתנו ציינו את התנערותנו המלאה מהסגנון המתלהם של המסרונים, סגנון שמעולם לא היה דרכנו. עוד ציינו כי אנו בוחנים בימים האחרונים נקיטה בצעדים משפטיים נגד אותו גוף אלמוני המגדיר עצמו כRibonut  ומשגר את מסרוני הגנאי.
 
בעינינו מדובר בהתחזות חמורה של גורמים אנונימיים מאחורי השם 'ריבונות'. גם אם יש בצעדיה של הממשלה צעדים הראויים לביקורת נוקבת, השתלחות ומתקפות אישיות אינן דרכנו וסגנונינו.
 
השימוש שעושה גוף אלמוני בשמה של תנועת הריבונות על מנת להפיץ עמדות פוליטיות כאלה ואחרות, גורם נזק ומהווה פגיעה חמורה בתנועת הריבונות ובשמה הטוב. בחירתם של מפיצי המסרונים להסתתר מאחורי שמה של תנועתנו היא מעשה פחדני אותו אנו מוקיעים מכל וכל.
 
עד כה העברנו את הסוגיה להמשך טיפול בשני ערוצים מרכזיים: עם חוקר פרטי אנו פועלים לאיתור מפיצי המסרונים ועם עו"ד גלעד קורינאלדי אנו נערכים לצורך הכנה והגשת תביעה משפטית דחופה.
 
לקריאת הדיווח 'מי מתחזה לתנועת הריבונות' לחצו כאן

 
בברכת "בהניח ה' אלוהיך לך מכל אויביך מסביב בארץ אשר ה' אלוהיך נותן לך נחלה לרשתה" (מתוך הפרשה)
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

20-08-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.