לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

לפני שיהיה מאוחר מדי - בולמים את חלוקת ירושלים!

מאיר אליפור

כעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים קוראים לממשלה: עימדו בלחץ האמריקאי. אל תאפשרו הקמת קונסוליה שתבטא את חלוקת הבירה.

בעוד רבים מאיתנו מעדיפים להתכנס בבתים סביב התה הלימון והספרים הישנים באווירת חורף שמתעכבת, נראה שהקרקע המדינית תוססת ואיתה גם סכנת המדינה הפלשתינית.

סקירה פקוחת עיניים של האירועים החדשותיים מגלה שאכן הרעיון שנדמה היה שנקבר תחת הריסות ופיצוצים מדממים, רעיון שתי המדינות, מתעורר בשבועות האחרונים. המפגשים עם אבו מאזן, הלוואת חצי המיליארד לרש"פ, התבטאויותיהם של מנהיגים אירופים ואמריקאים אודות הפתרון לסכסוך, היעדר התגובה ממשרד ראש הממשלה ועוד הן פסיפס מדאיג המלמד על תקומת עוף החול של חלוקת הארץ, קריעתה והקמת מדינת טרור בליבה. הבולט במהלכים המדאיגים הללו הוא הלחץ האמריקאי, הנשמר לפי שעה על אש נמוכה, לפתיחת קונסוליה עבור הרש"פ בליבה של ירושלים.

משמעותה המהלך הוא ביטול ההכרה האמריקאית בירושלים המאוחדת כבירת ישראל, אותה הוביל הנשיא הקודם, דונלד טראמפ. צעד זה חשוב לממשל ביידן לא רק כדי לשרש את מורשת טראמפ, אלא כצעד התחלתי משמעותי שתכליתו מו"מ מדיני להקמתה של מדינה פלשתינית. גורמים בכירים בממשל אומרים זאת, וכבר לא רק בחשאי או בשיחות סגורות, אלא גם בפומבי ובתקשורת הרשמית.

הסכמה ישראלית למהלך הקונסוליה תהיה חמורה ביותר, שכן יהיה בה הודאה, חלילה, של ממשלת ישראל בעיקרון חלוקת העיר. זאת בניגוד לעמדותיהן המסורתיות והקבועות של ממשלות ישראל לדורותיהן. הסכמה שכזו תהווה הזמנה למסכת לחצים בינלאומית מצד מדינות האיחוד האירופי וגורמי ממשל אמריקאים לוויתורים נוספים ברוח המתווה המדמם של אוסלו.

יש המנסים לסמא את עינינו ולטעון שמדובר במהלך סמלי בלבד, אך לו זו הייתה האמת לא היה הממשל משקיע מאמצים כבירים כל כך במהלך. הקונסוליה האמריקאית צפויה להיות אבן הדומינו המדינית הראשונה שתפיל אחריה שורה ארוכה של אבנים בלחץ אמריקאי ואירופי תוך רוח גבית של שרי השמאל בממשלת ישראל, כאשר התכלית היא הקמתה של מדינה פלשתינית.

עד כה שומר ראש הממשלה על שתיקה רועמת, אך הקולות המגיעים מוושינגטון מבהירים כי מיד אחרי אישור התקציב יחל מכבש הלחצים לעשות את שלו. על מנת לבלום את הקריסה יצאנו, קבוצה של כעשרים ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים, לסדרת מפגני מחאה מול המבנה בו מבקשת ארה"ב לפתוח את השגרירות עבור הרש"פ, ברחוב אגרון בירושלים.

פעילים מכל רחבי הארץ מתכנסים יחד תחת הכותרת 'ירושלים יש רק אחת' לאמירה מלוכדת התובעת ממשלת ישראל והעומד בראשה לשוב לערכי ההסכמה הלאומית סביב אחדות ירושלים. בכוחו ומחובתו של עם ישראל לשמור על בירתו הנצחית, ואם בעבר נדרשנו לשם כך לחבוש קסדה ולאחוז בנשק, הרי שכעת שמירתה של עיר הנצח מחייבת אותנו לצאת לרחובה של עיר ולהשמיע זעקת מחאה ברורה ותקיפה בטרם יהיה מאוחר מדי.

חובתה של המנהיגות בישראל לעמוד על האינטרסים הקיומיים של מדינת ישראל והעם היהודי, גם מול ממשלים ידידותיים. עלו לירושלים, הצטרפו אלינו וקראו יחד איתנו לראש הממשלה ולשריו: אל תאפשרו את הצעד הראשון לחלוקת הארץ! עמדו איתן מול הלחצים! הכריזו בבירור ובאופן חד משמעי – לא תוקם קונסוליה אמריקאית לרש"פ בליבה של ירושלים!".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

28-10-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.