ההשתלטות המשפטית של הרש"פ ביהודה ושומרון

צפו בכתבתו של עקיבא ביגמן בערוץ 14 על מהלכי ההשתלטות המשפטית שמקדמת הרש"פ על קרקעות יהודה ושומרון בהיעדר ריבונות.

מערכת ריבונות
24-01-2023בתנועת הריבונות מגיבים לממצאים החמורים שעולים מהכתבה ומתחקיר 'עד כאן': "בלימה אפקטיבית מהירה והכרחית של מהלכי ההשתלטות הערבית על ליבה של ארצנו תבא אך ורק בהחלת ריבונות ישראל על השטח כולו. הוואקום שיצרו ממשלות ישראל לאורך עשרות שנים הניב אזלת יד ביטחונית מעשית ומשפטית המנוצלת היטב בידי הרשות הפלשתינית המגובה במימון ותמיכה זרים. הגיעה העת לשים קץ למציאות זו. בכוחה של הממשלה הנוכחית להוביל את השינוי המתבקש והמבטא את רצונו של רוב העם היהודי כפי שהובע בתוצאות הבחירות, ואת חזון הדורות וכיסופיו של עם ישראל לריבונות יהודית מלאה על ארצו".

עוד מדגישים בתנועה כי "לא די בחשיפות החשובות של ארגונים שונים העושים ככל יכולתם כדי להביא לתודעה הציבורית את המציאות הקשה בשטח. על משרדי הממשלה לקחת אחריות על המתרחש בשטח ולפעול כל אחד בתחומו על מנת להוכיח את נצחיות הקשר ההיסטורי והמעשי בין עם ישכראל למולדתו".

ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, שבות על הקריאה לממשלת ישראל להביא להחלת ריבונות ישראל על בקעת הירדן תחילה כצעד הזוכה להסכמה לאומית רחבה, אינו כרוך באתגר דמוגרפי, מקבע את גבולה המזרחי של ישראל ומעביר מסר איתן וציוני לעולם כולו, לשכניה של ישראל ובעיקר לעם ישראל עצמו בדבר חזרתה של מדינת ישראל למסלול של אחיזה ציונית בארץ ישראל, בנייה, התיישבות וביטחון. "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח זאת לציבור בוחריו שהעניק לו את המנדט להגשים את הצעד הראשון והדרמטי של חלום הריבונות. חברי ממשלתו כולם מגובשים בהסכמה למהלך ואף בקרב האופוזיציה רבים תומכים בו. אם לא עכשיו, אימתי".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.
ריבונות - כתב עת מדיני
מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה
מערכת ריבונות
05-04-2024
מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.
ריבונות - כתב עת מדיני
במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו
מערכת ריבונות
15-03-2024
ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה כן העיתוי הנכון
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-03-2024
ההכרה באסון המדינה הפלשתינית ברורה כיום גם בשמאל, אך שאלת העיתוי להחלת הריבונות עדיין מרתיעה רבים. האמת הפוכה. כעת הזדמנות ליזום שינוי כללי משחק.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכניתו המדינית של השגריר פרידמן: ריבונות ישראלית על יהודה שומרון ובקעת הירדן
מערכת ריבונות
03-03-2024
בראיון שהעניק ל-JNS פורס שריר ארה"ב לשעבר, דיויד פרידמן, את פרטי תכניתו המדינית ליציבת אזורית וביטחון כאשר גולת הכותרת שבה היא החלת ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*