לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 15

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 15 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
לצד איתותים מדאיגים מהזירה הפוליטית ניתן גם למצוא מספר נקודות אור שעלינו להדגיש ולחזק. על פי דיווחים תקשורתיים יו"ר הכנסת, יריב לוין, מי שנחשב לאיש סודו הקרוב ביותר של ראש הממשלה, אינו צופה התקדמות של מהלכי הריבונות בתקופה הקרובה.
 
על פי דיווח בגלי צה"ל לוין אמר בשיחות סגורות כי הקשב של האמריקנים בשום אופן לא פנוי לריבונות כרגע, ונתניהו אינו מוכן לפעול ללא הסכמת האמריקנים.
 
עמדה זו מטרידה ביותר הן בשל עצם התחושה שללא הסכמה אמריקאית לא ניתן לפעול לקידום ריבונות עם ישראל בארצו, והן בשל התלות של נתניהו בממשל הרואה את יעדיה של תכניתו המדינית בהקמתה של מדינה פלשתינית בלב מולדתנו.
 
אם אכן נכון הדיווח הרי שעלינו להגביר את מאמצי ההסברה ביתר שאת, להדגיש בפני ראש הממשלה והשרים כי האינטרס הישראלי הוא היחיד שצריך להנחות את צעדיהם המדיניים, ללא תלות בשיקולים אמריקאיים או שיקולים זרים אחרים, ובוודאי שלא לחוש חובה כלשהי לעסקה אסונית הכורכת ריבונות בסכנת הקמתה של מדינת טרור בלב ארצנו.
 
ואכן, כפי הצורך וככל יכולתנו נמשיך בפעילות ההסברה המאומצת שתחזיר אותנו אל העקרונות הבסיסיים שהראשון שבהם הוא: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ולו לבדו.
 
לא מחכים. מחילים
 
אך כאמור, גם נקודות אור זוהרות בימים אלה ועלינו לחזק אותן ולהעצים אותן. ייחודן של נקודות אור אלה הוא גם בהיותן מגיעות ממספר כיוונים פוליטיים ואינן נחלתה של מפלגה אחת בלבד:
 
ראשונים יבואו על הברכה ראשי השדולה החדשה למען ארץ ישראל, חברי הכנסת חיים כץ מהליכוד ובצלאל סמוטריץ' מ'ימינה' שהעלו השבוע על שולחן הכנסת את הצעת חוק הריבונות הקוראת להחלת ריבונות ישראל על מרחבי ההתיישבות ובקעת הירדן ללא כל תלות בתכנית האמריקאית וברעיון שתי המדינות.
 
בהצעתם קוראים חברי הכנסת כץ וסמוטריץ' גם להקים רשות מיוחדת שתפעל לבלימת ההשתלטות השיטתית של ערביי הרש"פ על שטחי ענק באזורי C בהתאם לתכנית פיאד המוכרת. רשות שכזו, מסבירים השניים, תקבל אמצעים כלכליים, משפטיים ומדיניים לפעול מול המערכת הערבית המשומנת המגובה בסיוע אירופי ששמה לה למטרה לקבוע עובדות בשטח. הקמת רשות שכזו ושיבוץ אישים בעלי מוטיבציה ציונית וחדורי חזון ושליחות תוכל לחולל את אחד השינויים החשובים ביותר הנדרשים כעת מול ההתארגנות הערבית ביהודה ושומרון.
 
נאחל לשדולה המתחדשת, הכוללת חברים מכל סיעות הכנסת הציוניות, הצלחה בפעילותה בכלל ובקידום חוק זה בפרט.
 
קראו את דבריו של חבר הכנסת סמוטריץ' אודות הצעת החוק

 
ריבונות הומאנית
 
עוד יבוא על הברכה ראש הממשלה החליפי, שר הביטחון בני גנץ, יו"ר 'כחול לבן', על החלטתו המהירה והנחושה להנגיש את מערת המכפלה לנכים לאחר שנים רבות של מאבק אזרחי מול התנגדות עיקשת של הוואקף המוסלמי והרש"פ.

  (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
 
התנגדותם של הוואקף והרש"פ נובעת מההבנה שהעושה הוא הריבון ובעיניהם גם מי שבולם עשייה הוא הריבון. החלטתו של השר גנץ נותנת מענה הומניטארי הכרחי לצד הוכחת ריבונות ישראלית בעיר האבות חברון.
 
נאחל לשר גנץ שהחלטתו תצא לפועל במהרה למרות מעקשים והתנגדויות שעוד צפויים וצפויות לצוץ בהמשך הדרך, הן מבית והן מחוץ.
 
קראו את תגובתה של תנועת הריבונות להחלטת השר גנץ

 
ציונות וריבונות הן גם תנופה כלכלית
 
המציאות הכלכלית המורכבת מהווה אתגר קשה לחברה ולהנהגה בישראל. יש המנצלים את הקושי והמצוקה האמיתיים על מנת להעמיק את הקיטוב ואת השסע בחברה הישראלית דווקא בשעה שהיא זקוקה יותר מכל לאחדות וערבות הדדית.
 
ברוח זו פרסמנו השבוע מאמר הזוכה להתעניינות ותהודה רבה ועיקרו קריאה להנהגה לשוב לערכיה הבסיסיים של הציונות, ערכים שהובילו את ישראל במרוצת שנות קיומה להישגים כלכליים שהדהימו את העולם כולו.
 
יש לשוב לערך קיבוץ הגלויות, לקרוא למאות אלפי היהודים הפזורים עדיין בגלות לשוב הביתה, ובמקביל להכין את העם היושב בציון למשימה הגדולה של קליטתם בזרועות פתוחות ובנפש רחבה ושמחה. קיבוץ הגלויות היה מאז שנות החמישים והלאה דרך העלייה המבורכת של שנות התשעים מנוף צמיחה כלכלית אדיר. יש התולים זאת בנס, אך כדבר האימרה המיוחסת לבן גוריון: כדי להיות ריאלי בארץ ישראל יש להאמין בניסים.
 
כמו כן יש לחזק את הריבונות וליישמה, ובכך להביא לירידה דרמטית במחירי הדיור באזור המרכז, לעודד רכישה של מוצרים ושירותים ישראליים ולחזק את התעשייה המקומית, ומעל הכול יש להפגין אחדות בהנהגה שתקרין על העם כולו.
 
לקריאת המאמר המלא

 
הונאת המדינה המפורזת
 
האלוף במיל' גרשון הכהן חקר את סוגיית המדינה המפורזת, אחת ההבטחות בהן מנופפים הדוגלים בחלוקת הארץ כשהם מנסים להרגיע ולטעון שהקמת מדינה ערבית בלב ארצנו לא תסכן את ביטחונה של ישראל. את הסוגיה מכיר האלוף במיל' הכהן מקרוב בעקבות שורת התפקידים הבכירים שמילא במערך הלוחם של צה"ל.
 
בראיון שפורסם בערוץ 7 קובע הכהן כי רעיון המדינה המפורזת אינו הגיוני, אינו רלוונטי לתקופתנו ולמעשה מדובר בהונאה ותרמית. הוא גם מספר כי במפגשים עם אנשי ארגון השמאל 'מפקדים למען ביטחון ישראל' הוא נדהם לגלות כי בעוד הוא מדבר בנתונים ובהוכחות מקצועיות אובייקטיביות שם מדברים בססמאות, בתקוות ובאמירות תלושות מהמציאות.
 
קיראו את עיקרי מסקנותיו החשובות

  
ריבונות עבורי היא...
 


והפעם עם חברת הכנסת מאי גולן (הליכוד):

"הריבונות עבורי היא היא תיקון עוול היסטורי לתושבי יו"ש, בקעת הירדן וצפון ים המלח. מדובר באזרחי מדינת ישראל לכל דבר ועניין והגיע הזמן ממזמן שגם כל מדינות העולם יפנימו זאת ללא שום עוררין".
 
ריבונות זה מדליק
 
פעילות הנוער נמשכת ויוזמות הנוער להעצמת הפעילות גוברות. בשבת שעברה קיימו רכזי נוער הריבונות שבת הנהגה משותפת בקיבוץ שדה אליהו.
 
במהלך השבת התקיימו שיחות ומפגשים סביב התכניות לעתיד התנועה, הרחבת החברים, הגדלת הפעילות, הועלו רעיונות חדשים שיהפכו, כך אנחנו מקווים ומאמינים, לפעילות ומהלכים חדשים נוספים.
 
במהלך השבת נפרדו רכזי התנועה מהיו"רית היוצאת, תהילה חדד, ומבוגרי י''ב שעוזבים את הפעילות השוטפת בתנועה לטובת לימודים על תיכוניים, צבא, שירות לאומי, מכינות וישיבות. במקביל הועבר השרביט ההנהגה לרכזים החדשים.
 
נאחל הצלחה רבה לרכזים החדשים ונשמח לפגוש את בוגרי התנועה מופיעים באירועים, כנסים, וועידות, לכשמתאפשר להם. בהצלחה!
 


ממשיכים לצעוד
 
נתרו מקומות אחרונים להשתתפות בצעדת ליל תשעה באב.
 
כזכור, בשנה זו תתקיים צעדת ליל תשעה באב המסורתית תחת מגבלות הקורונה ותכלול לא יותר מחמישים איש. את ההיתר לקיומה של הצעדה, בניגוד לאירועים אחרים שבוטלו, קיבלנו רק משום שמדובר באירוע המתקיים כמסורת מדי שנה בשנה.
 
מאחר וההוצאות הכרוכות בהפקתה של הצעדה נותרו דומות לאלה של השנים קודמות, חמישים המשתתפים באירוע יהיו מי שיתרמו סכום של אלף שקלים לסיוע בכיסוי ההוצאות. תמורת סכום זה ניתן יהיה להעניק חסות לצועד מתנועת נוער הריבונות.

כפי שיודע כל מי שהיה שותף לצעדות הקודמות, הצעדה מהווה מפגן ריבונות חשוב בירושלים. הצעדה באזור זה, שלצערינו יהודים אינם נמצאים בו בכל יום, כשאנו נושאים דגלי ישראל בגאון היא ביטוי לריבונות ישראל בכל חלקי ירושלים והחשיבות גדולה דווקא בלילה זה של זכר החורבן. עם ישראל שב לבירתו הנצחית! לא נוכל לאפשר מצב בו בגלל קשיי תקציב תיגדע מסורת הריבונות הזו.
 
מהרו להירשם המקומות מצומצמים!

 
מתחברים להיסטוריה היהודית
 
תזכורת: אנו בימיה האחרונים של ההרשמה למחנה הארכיאולוגי ב'עוז וגאו"ן'.
 
רק 25 בני הנוער הראשונים שיירשמו ייכללו במחזור הראשון של המחנה הארכיאולוגי שיתקיים במשך שלושה ימים מיום י"ג באב עד ט"ז באב (3-6.8.20) בהדרכתו של ארכיאולוג מקצועי.
 שבת שלום
 יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

16-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.