לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 19

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 19 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
בדאגה עמוקה קיבלנו את הודעתו של ראש הממשלה על הסכם השלום הנרקם עם איחוד האמירויות. ראש הממשלה התמקד בנאומו במשמעות ההיסטורית של ההסכם ובתיוגו כממשיכם של מנחם בגין ויצחק רבין, אך העדיף לדלג על הסכמתו לדרישה האמריקאית לדחות את החלת הריבונות.
 
הסכמה זו של ראש הממשלה הופכת את ארץ ישראל ואת הריבונות למטבע עובר לסוחר בו משלמת ישראל בזירה המדינית. נראה כי ראש הממשלה פנה לשמאל, אולי בשל מצוקותיו המשפטיות ואינו רואה בעצמו עוד מנהיג מחנה הימין.
 
במקום לבחור כמודל מנהיגותי בצעדי הריבונות שעשו קודמיו, לוי אשכול בירושלים ומנחם בגין ברמת הגולן, בוחר נתניהו בצעדים אחרים שנקטו קודמיו, במנחם בגין מול מצרים ויצחק רבין מול ירדן. כזכור, תמורת ההסכם עם מצרים ויתר בגין על כל סיני ועקר את הישובים בחצי האי. תמורת ההסכם עם ירדן ויתר רבין על כמויות אדירות של מים ועל אדמות חקלאיות. מנתניהו ציפה מחנה הימין למנהיגות מדינית מהזן הראשון, מנהיגות של ריבונות, היאחזות וקשר מתחזק לארץ ישראל, ולא למנהיגות של נסיגות, ויתורים והתייחסות לחלקי מולדת כאל קלפי מיקוח.
 
אם אכן זו הדרך בה בוחר נתניהו הרי שאין מנוס מלהחליפו במנהיג לאומי בעל עמוד שדרה אידאולוגי הרואה את שליחותו ההיסטורית בהחלת ריבונות ושמירה על ארץ ישראל ועל ייעודה ההיסטורי.
 
נורת אזהרה נוספת
 
עוד קודם לפרסום ההסכם עם איחוד האמירויות קיבלנו איתות מדאיג נוסף. על פי דיווחו של הפרשן הבכיר אהוד יערי, הרש"פ חידשה את קשריה עם ארה"ב לאחר שקיבלה הבטחה מהבית הלבן ולפיה לא תוחל ריבונות ישראל ביהודה ושומרון באופן חד צדדי.
 
מי שעקב אחרי מהלכיה של תכנית טראמפ מאז פורסמה ואף עוד קודם לכן אינו מופתע מהדברים. שוב ושוב הקפידו כל הנציגים האמריקאים לראות בריבונות חלק מעסקה הכוללת גם את הקמתה של מדינה פלשתינית. בין קובעי הטון בבית הלבן גברו הקולות שמנעו מישראל את החלת הריבונות המיידית כפי שהובטח מיד לאחר פרסום התכנית, וגם זאת בהתאם לראיית התכנית כעסקה כוללת.
 
הדברים כאמור אינם מפתיעים, אך הם בהחלט מדליקים נורה אדומה נוספת שאמורה להבהב בפני כל אוהבי ארץ ישראל ונאמניה. ריבונות היא עשיית צדק היסטורי, מוסרי ומדיני ולא חלילה מטבע עובר לסוחר, תשלום על קריעתה של ארץ ישראל. נמשיך לעמוד על המשמר, להתריע בפני העם בישראל ובפני מנהיגיו ולהזהיר מכל תכנית שתכלול מתווה ברוח זו. נמשיך לקרוא לריבונות ללא כל קשר או זיקה לתכנית טראמפ.
 
לא מסתנוורים
 
השבוע דווח בתקשורת על כך שמשרד ההתיישבות מתפקד ללא תקציב משלו ולמעשה הוא כפוף לתקציבים ממשרד ראש הממשלה. בכיר בהתיישבות צוטט בהבהרה לפיה משרדים קטנים שהקמתם נועדה לצורך פוליטי ויתכן ויפורקו מוכפפים למשרד ראש הממשלה, כך שפירוקם בעתיד יהיה קל יותר.
 
אם אכן אלה פני הדברים הרי שהם מטרידים ומדאיגים. משרד ההתיישבות אמור היה להיות חלק בלתי נפרד מכל ממשלות העבר והעתיד של ממשלת ישראל. לא מדובר בקלף פוליטי זמני אלא בצורך אמתי לפיתוחה של ההתיישבות מהגולן ועד הנגב דרך הגליל, יהודה, שומרון והבקעה.
 
המציאות הנוכחית מחזקת את החשד שמאחורי הקמתו של המשרד עמדה מטרה אחת והיא "צ'יפור" הימין בתקופת קידומה של תכנית טראמפ, תכנית שכזכור תכליתה הקמת מדינה ערבית בלב הארץ תוך מסירת רוב מוחלט של יהודה ושומרון וקריעת ארצנו.
 
על מנהיגות הימין להבהיר לראש הממשלה ולשריו כי לא ניתן לסמא את עינינו בתופינים מיניסטריוניים. הקמתו של משרד עקר אינה מרשימה את מי שחפץ בטובתה ובשלמותה של ארץ ישראל. נמשיך לעמוד על המשמר לבלום כל מגמה בכיוון זה של נסיגה, התקפלות וויתורים על ארץ נחלתינו.
 
כאן המקום לברך את השר צחי הנגבי עם כניסתו למשרד ההתיישבות. נאחל לו שיזכה ללכת אחר פסיעותיה האדירות של אמו המנוחה, הכוהנת הגדולה של חזון הריבונות, גאולה כהן ז"ל. לשם כך יצטרך השר הנגבי לבסס ולעגן היטב את פעילות משרדו בהיבטים הכלכליים, הארגוניים והמעשיים. בהצלחה רבה!
 
השר כהן מרגיע
 
תנועתנו ממשיכה בפעילותה מול שרים וחברי כנסת ליצירת וגיבוש קואליציית הריבונות.
 
השבוע נפגשנו יחד עם יו"ר תנועת 'הביטחוניסטים', תא"ל במיל' אמיר אביבי, עם שר המודיעין אלי כהן ופרסנו בפניו את עמדותינו אודות תכנית טראמפ ונחיצות הריבונות לחיזוקה הכלכלי הביטחוני והאידאולוגי של ישראל.


 
השר כהן, כמי שכיהן עד לא מכבר כשר הכלכלה, מודע היטב ליתרונות הכלכליים הגלומים בהחלת הריבונות, ובהזדמנות זו הודינו לו על פועלו הרב לפיתוח וחיזוק התעשייה ביהודה ושומרון בשנות כהונתו במשרד הכלכלה.
 
השר הבין היטב את דאגתנו מהסעיפים הנוגעים להקמת מדינה פלשתינית וכלולים בתכנית טראמפ ועודד אותנו בקביעתו "אל תדאגו, לא נצביע בממשלה על מדינה פלשתינית".
 
לדיווח מורחב על פגישתנו עם השר כהן לחצו כאן

 
שיר לריבונות
 
בנוסף, נדווח לכם גם על פגישה שקיימנו עם חברת הכנסת מיכל שיר מהליכוד. מיכל היא מהתומכים הבולטים של חזון הריבונות ויחד איתה העלינו מספר תכניות וצעדים להמשך התקדמותה של תכנית הריבונות בשדה הפוליטי והמדיני.

 
נפתלי אילה שלוחה
 
יו"ר 'ימינה', השר לשעבר נפתלי בנט, מטיל את כל כובד משקלו ואת מירב ומיטב מאמציו בזירת הטיפול במשבר הכלכלי והמאבק בנגיף הקורונה. יש בהחלט לברך אותו על כך. הוא מציב מצפן מול הממשלה שלעיתים נראית כקואליציה ואופוזיציה המתקוטטות זו עם זו. חבר הכנסת בנט מציב מתווים ברורים להיחלצות מהמשבר ועל עמידתו האיתנה יש לשבח.
 
אך עם זאת עליו לזכור כי בעתיד, נקווה שהקרוב, הקורונה תיעלם ותישכח ונשוב לשגרת חיים רגילה. לעומת זאת הזנחת השדה המדיני והותרת הריבונות בצד הדרך עלולה להיות טעות מדינית בעלת השלכות דרמטיות לעתידה של ישראל. תנועתנו קוראת לבנט ולחברי מפלגתו לחזור ולאתגר את הממשלה עם הצבתה של תכנית הריבונות על סדר יומה המרכזי של מדינת ישראל.
 
 
הריבונות עבורי היא...
 


והפעם עימנו חבר הכנסת החדש עמית הלוי (הליכוד) ומאיתנו שלוחה לו ברכת הצלחה בשליחותו למען עם ישראל וארץ ישראל:
 
"הריבונות עבורי היא הדבר הטבעי שנגזל מאתנו לפני יותר מאלפיים שנה. למרות שחזרנו לארץ ישראל נראה שעוד לא התרגלנו, אבל זו חובתנו ואנחנו נשלים ונחיל את הריבונות על כל חבלי ארצנו".


גם הנוער מודאג
 
צפו בסרטון קצר שהכינו חברים בנוער הריבונות המוטרדים ומודאגים ממהלכיו האחרונים של ראש הממשלה. לתשומת לב הצופה, בנימין נתניהו. 
פרידה כואבתאוהביה של ארץ ישראל יחד איתנו, חברי תנועת הריבונות, כואבים עם פטירתה של הלן פרידמן, מייסדת ומנכ"לית משותפת של AFSI, אמריקאים למען ישראל בטוחה, לוחמת עיקשת למען ארץ ישראל ועם ישראל.
 
ג'ודי יקרה, צ'ארלי היקר,
 
תנועתנו, תנועת הריבונות, מבכה את לכתה של הלן. הסתלקותה היא אבידה גדולה לארץ ישראל. בכל פסיעה שצעדנו בדרך לגאולת ישראל הלן צעדה איתנו, חיזקה אותנו ותמכה בנו. אל הקרב על הריבונות התגייסה כחלוצה מתוך אמונה עמוקה בחזון ובמעשה.
 
הלן אהבה את ארץ ישראל עד כלות וארץ ישראל השיבה לה אהבה. בכל גבעה, בכל מאחז ובכל שביל הותירה הלן עקבות שנחרתו לנצח בנופיה של ארץ ישראל. הסיורים ברחבי יהודה ושומרון הפיחו בה ובנו שמחת חיים. חייה היו מלאי מעש ומשמעות. הלן היקרה תחסר לנו מאד. את, ג'ודי, נכנסת לנעליה הגדולות בטבעיות ובכך קורטוב של נחמה, הידיעה שאת ממשיכה את דרכה הנפלאה.
 
בבניין ארץ ישראל ובריבונות עליה ננוחם! 
יחד עם סוזי
 
תנועתנו שותפה בכאב לאבלה של חברתנו סוזי דים, יו"ר 'מטות ערים', עם פטירתו הפתאומית של בעלה, דוד, ביום שישי שעבר.
 
סוזי יקרה, אין מרפא לכאב האישי המטלטל, אך יש בבניין ההולך ומתעצם של ציון וירושלים כדי לחזק ולרומם. מאבקך המתמשך לחיזוק העם והארץ הוא נדבך משמעותי במסילה העולה בנתיב גאולתו של ישראל, ובבניינה של הארץ תנוחמי ותנוחם משפחתך.
 
מענק ריבונות
 
התרגשנו מאוד לקבל בימים האחרונים הודעות ממספר חברים ותומכים שבחרו להעביר את מענק הקורונה שקיבלו מהמדינה לתנועת הריבונות. תודה לכם, חברים ושותפים יקרים, שמצאתם אותנו ראויים לתרומתם.
 
נמשיך לפעול בעזרתכם ובסיוע תרומתכם לשמירת ארץ ישראל ולקידום חזון החלת הריבונות על כולה, ונעשה זאת כשליחים נאמנים של כולכם.
 
בסכומים קטנים שנאספו אל קופות המתכת של הקרן הקיימת נגאלו אדמותיה של ארץ ישראל ועליהם נבנו ופרחו ישובים, ניטעו יערות ונחרשו שדות. כך גם בימינו אנו. הסכומים הקטנים נאספים והופכים לסכום אחד גדול המאפשר תנופה ציונית מעשית. כל סכום, קטן כגדול, שמגיע מכם אלינו, מעניק לנו רוח גבית ותחושת שותפות ושליחות לצד עצם היכולת לפעול כידכם הארוכה הנושאת את דגל הריבונות בזירה הציבורית הפוליטית והמדינית בישראל.
 
אם גם אתם מעוניינים להצטרף ולתרום את המענק שקיבלתם מהמדינה או כל סכום אחר, תוכלו לעשות זאת בפניה ישירה אלינו:

לתרומות לחצו כאן

להצטרפות לקמפיין 'חברים לריבונות' לחצו כאן
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

14-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.