לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

​עשרות שרים וח"כים: לא נוותר על ריבונות בתמורה להסכם שלום

ח"כים ושרים מסיעות שונות התכנסו לישיבת חידוש שדולת ארץ ישראל והתחייבו: לא נוותר על ריבונות ולא נאפשר הקמת מדינה פלסטינית בתמורה להסכם שלום עם האמירויות.

תנועת הריבונות מחזקת את ידיהם של חברי הכנסת והשרים שהתכנסו לישיבה מיוחדת של שדולת ארץ ישראל וקראו לראש הממשלה להחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון ללא כל התניה וללא קשר להסכם המדיני מול איחוד האמירויות
 
השרים וחברי הכנסת חתמו את הכינוס של השדולה המתחדשת בראשות חברי הכנשת חיים כץ ובצלאל סמוטריץ' בקריאה הנכוחה: "לא נוותר על החלת ריבונות בהקדם ולא נאפשר הקמת מדינה פלסטינית ומסירת חלקי א״י בתמורה להסכם שלום עם איחוד האמירויות". חברי הכנסת החברים בשדולה התחייבו לפעול למימוש מטרות השדולה הקובעות כי היא תפעל  לחיזוק האחיזה והריבונות של מדינת ישראל בכל רחבי ארץ-ישראל, ובפרט  בנגב, בגליל, ברמת הגולן, ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.
 
במהלך הכינוס חתמו השרים על התחייבות אישית לפעול לקידום מטרות השדולה בכנסת וכן במסגרת פעילות משרדם על מנת לחזק את המשילות והריבונות של מדינת ישראל בכל מרחבי ארץ ישראל.
 
בנוסף חתמו בכנס על מגוון הצעות חוק אשר יונחו בימים הקרובים על שולחן הכנסת. בין ההצעות חוק נמצאים: חוק לביטול המנהל האזרחי, חוק מרקם חיים - להסדרת ההתיישבות הצעירה (מאחזים) וחוק לתיקון פקודת האגודות השיתופיות  אשר יאפשר תנופת התיישבות בכל רחבי הארץ.
 
יו״ר השדולה, יו״ר מרכז הליכוד ח״כ חיים כץ (ליכוד), אמר בכינוס כי הוא "מקווה שביחד באמצעות הפעילות של השדולה, נביא להכרה בריבונות על כל שטחי ארץ ישראל. נקבע אבני דרך ונשתדל להיות מדידים. אנחנו מחכים הרבה זמן והגיעה העת להוקיר את המתיישבים שבונים את הארץ הזאת. הגיע הזמן לריבונות.  כולנו מברכים את ראש הממשלה שהביא שלום תמורת שלום ורוצים שגם יביא ריבונות. אנחנו הולכים להפוך את מה שנאמר כאן לעובדות בשטח. ניזום את הבנייה, הפיתוח וההשקעה ביישובים. נפנה לשרים כדי לוודא שההתיישבות באה לידי ביטוי בתוכנית העבודה שלהם".
 
יו״ר השדולה ויו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ (ימינה): "שדולת ארץ ישראל זו השדולה הכי גדולה ומשפיעה בכנסת. זכינו והשדולה הייתה החלוצה של הבית הזה בהובלת שיח הריבונות. היתרון של ארץ ישראל שמאחד את כולנו. לכל אחד ואחת פה יש את האפשרות להתחבר לקידום ההתיישבות בנגב בגליל ברמת הגולן ויו"ש. שמים את הפוליטיקה בצד ומאחדים כוחות של שרים וח"כים. החידוש שלנו בשדולה הזאת הוא שאנחנו מגדירים לעצמנו יעדים ברמה המעשית כדי להצליח, בייחוד דרך השרים ותחומי משרדם. עשינו עבודה מדויקת דרך כל משרדי הממשלה והשר העומד בראשה כדי לראות איך ניתן לייעל את תרומתם להתיישבות".
 
יו״ר הכנסת ח״כ יריב לוין (ליכוד), אמר בכנס: "בשדולה כאן יש חברי כנסת חוצי מפלגות וזה חשוב. אנחנו נמצאים בתקופה של חוסר וודאות ברמה הפוליטית והלאומית ולכן האחידות שלנו חשובה. העובדה שלא הייתה שדולה ופורום כמו השדולה על נושא הריבונות, פגע פגיעה קשה בלהגיע לתוצאה מחייבת. ריבונות היא זכותה של עם ישראל ובלתי ניתן לערעור, ומימוש הזאת היא חובתינו. לא עניין של בחירה. יש לריבונות היבטים רבים ומורכבים, ממדיניות ועד לדבר בשטח ברמת היישובים. אני כיו״ר הכנסת רואה תפקידי כמי שצריך לנהל את הבית באופן ממלכתי אבל אני לא מהאו"ם ואני אסייע לקדם״.
 
ח”כ מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה (ליכוד): "על ארץ ישראל לא חסרות הבטחות והצהרות, אך בסוף צריך לראות את ההישגים. אני מסתובב בימים האחרונים מאז הודעת עיכוב החלת הריבונות בתחושה לא טובה. הבהרתי את העניין לראש הממשלה שציין שלא ויתר על הריבונות. זה נותן לי תקווה להצליח בהמשך ביחד עם עבודה של שדולת ארץ ישראל".
 
יו״ר ועדת החוץ והביטחון, ח״כ צביקה האוזר (דרך ארץ): "המאבק על גבולות הארץ חוצה מפלגות ונמשך כבר 100 שנה. חוק יסוד משאל עם אותו הגשתי על יישובי יהודה ושומרון הוא מצוין להתיישבות. מאז החלת הריבונות על רמת הגולן, חמש ממשלות ניהלו מו"מ על החזרת השטח ומה שעלה בחקיקת חוק יסוד משאל עם הובילה אותנו להשארת רמת הגולן בידינו. ראוי שהכנסת תקבע גם לתושבי יהודה ושומרון את החוק הזה ולהבטיח את ההתיישבות שלנו".
 
שרת המשפטים לשעבר, ח״כ איילת שקד (ימינה): ״חשבנו שנצליח לקדם את הריבונות, אך ברגע שהממשלה הזאת הוקמה הבנתי שיהיה קשה. אני אומרת לחבריי מהליכוד, תפסיקו לומר לוקשים. נתניהו בחר באמירויות במקום ריבונות והמחויבות שלנו להביא את הריבונות על יהודה ושומרון״.
 
ח״כ מיכל שיר (ליכוד): ”השלום מבורך, אך אסור שיבוא על חשבון הריבונות. אני חוששת שאנחנו מחמיצים את הריבונות ועלינו לתת הגדרת זמנים כדי לא רק לדבר, אלא לבצע. צריך לפעול כדי שלא נמצא את עצמנו בכנסות הבאות יושבים בשדולה ומדברים על ריבונות".
 
ח”כ אופיר סופר (ימינה): "התפקיד המרכזי של השדולה בסוף הוא לעמוד על משמר ארצנו. המציאות עלולה להיות מתעתעת ומסוכנת וחשוב לעמוד בעיניים פקוחות ולראות הישגים בנושא הריבונות".
 
ח״כ שרן השכל (ליכוד): ״אסור להפסיק לחתור במשימה להחיל את הריבונות. בשיתוף פעולה של חברי השדולה שחוצת מפלגות, נוכל להביא למשימות דה פקטו בשטח".
 
ח״כ ניר ברקת (ליכוד): ״אנחנו צריכים לדרוש מראש הממשלה להאיץ את הבנייה ביהודה ושומרון. לא להתבייש לדבר על שני מיליון תושבים. אף אחד לא יכול לדרוש מאיתנו לא לתכנן ולהרחיב את הבנייה שלנו ולצד זאת צריכים לפעול לתוכנית בנייה רחבה ולפתח חשיבה על תעסוקה ואתרים סביב סיפורי תנ"ך וכמובן לסכל את תוכנית פיאד ההרסנית להשתלטות על שטחי c במסגרת תוכנית פיאד. כל הדברים הללו נותנים מסר אסטרטגי מי בעל הבית של ישראל".


 
יו״ר מועצת יש״ע דוד אלחיאני: יש לנו משימה אדירה של החלת הריבונות. המחויבות של חברי הכנסת היא להגיד בשום פנים ואופן שלא ניתן יד להקמת מדינה פלסטינית, לשם הדברים הולכים.  אם הח"כים לא יפסיקו לדבר על זה, אנחנו נקבל ריבונות כפי שאנחנו רוצים. רק כך נתניהו יוכל לדבר, לפעול ולהביא את הריבונות".
 
ראש מועצת השומרון יוסי דגן: "אנחנו בהתיישבות מאוד מאוכזבים, מרגישים פגועים בנושא הריבונות. מרגיש ניצול בכל בשנה וחצי האחרונות ויש כאן פספוס גדול. אנחנו נמצאים בימים לא פשוטים בכלל וקשים. הציבור שלנו כעוס ופגוע מהתנהגות נתניהו ומכאן חברי השדולה צריכים להרים את הראש ולהילחם בכל העוז כדי להביא את הריבונות ולהבהיר זאת לראש הממשלה. החוק של האוזר לא ריבונות אבל נכון לשעה זאת".
 
יו״ר מועצת גוש עציון, שלמה נאמן: "האכזבה שלנו בשדה המדיני לא פוגע בנו בשדה המעשי – נושאי אדמות שטחי c עם שמירתם והעצמת הבנייה יכסו על המצב המדיני. אלה הדברים שיחזקו אותנו בהתיישבות באדמתינו".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

17-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.
ריבונות - כתב עת מדיני
ארבעים שנה ללא חפירה ארכיאולוגית רצינית ביו"ש
מערכת ריבונות
10-08-2021
קראו את הפוסט המדאיג והעצוב שפרסם נתנאל אלינסון על הסיבה שבגינה אנחנו נוטשים אתרי מורשת ביהודה ושומרון, לא חופרים בהם ולא חוקרים אותם.