לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

80 מנדטים מצביעים ימין

הסקרים השונים מובילים למסקנה אחת ברורה: כשמונים מנדטים מצביע למפלגות ימין. כדי ליישם את רצונו הדמוקרטי של העם על מנהיגי הימין לפעול בכל דרך להקמת ממשלת ימין משותפת ורחבה.

כמו בכל מערכת בחירות, גם במערכת הנוכחית מופצים סקרים רבים המנסים להעריך תוצאות ומגמות בחברה הישראלית, אולם מרבית הסקרים הללו מתעתעים, מטעים, עוסקים בתפל ומתעלמים מהעיקר, מהנתון החשוב ביותר.
 
בעוד הסקרים מנתחים את מאזן הגושים כגוש 'רק לא ביבי' מול גוש 'רק ביבי', מועלמת ומוסתרת מהציבור התשובה שנותנים הסקרים לשאלה העמוקה והמהותית הרבה יותר. השאלה שאמורה הייתה להעסיק אותנו כאזרחי מדינה דמוקרטית היא מה חושב העם בישראל על עתיד ארץ ישראל בזירה המדינית, האם הוא נוטה לימין או לשמאל.
 
מפלגות הימין המובהקות, הליכוד, 'ימינה', תקווה חדשה, ישראל ביתנו, הציונות הדתית והמפלגות החרדיות מונות יחד כשמונים מנדטים. המפלגות המגדירות עצמן כמפלגות מרכז, 'יש עתיד' ו'כחול לבן' מונות יחד כעשרים מנדטים. מפלגות השמאל המובהק, העבודה ומרצ, מונות כעשרה מנדטים והמפלגות הערביות כעשרה מנדטים נוספים.
 
הנתון הראשון שהובא כאן הוא הדרמטי מכולם. שמונים מנדטים, רוב מוחלט ומכריע של העם בישראל, מעוניין לראות בישראל ממשלת ימין איתנה ויציבה, המקדמת את ישראל על פי תפיסת עולם לאומית המחויבת לערכי ארץ ישראל ולזהותה היהודית מסורתית של מדינת ישראל. זהו דברה הברור הבהיר של הדמוקרטיה הישראלית, אלא שעל מנת ליישם את רצונו ובחירתו של העם על מנהיגי מפלגות הימין להפנים את שליחותם הציבורית והדמוקרטית, לפעול יחד למען הערכים והאידיאולוגיה של ארץ ישראל ולגבש קואליציה יציבה המושתתת על הסכמה לאומית רחבה.
 
ראשי מפלגות הימין הובילו בשנות כהונתם לשורה ארוכה של מהלכים מבורכים המוסכמים על חבריהם כחלק מהחתירה לריבונות, לזהות ולמסורת. גדעון סער קידם את הקשר בין תלמידי ישראל למורשת כשהורה על ביקורים במערכת המכפלה, ראש הממשלה נתניהו בלם את מאמצי אובמה להקמת מדינה פלשתינית, אביגדור ליברמן כשר ביטחון קידם אישורי בניה של אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון, נפתלי בנט מנע שחרורי מחבלים ומחוות לרש"פ, בצלאל סמוטריץ' פעל לתיקון מערכת המשפט ואלו רק דוגמאות בודדות. כל אחד מראשי המפלגות הללו והאחרות במחנה הימין עשה עוד רבות לחיזוקה של ישראל, לקידום ריבונות מעשית וחקיקתית ביהודה ושומרון ולהידוק הקשר בין עם ישראל למסורת ישראל ולזהות היהודית.
 
טבעי שכל מפלגה תבקש להשפיע על קווי היסוד של הממשלה, על הדגשים השונים וסדרי העדיפויות, אפשרי גם להציב תנאים נוקשים לקראת כניסה לקואליציה ובכך לחדד את אופייה האידיאולוגי והערכי של הממשלה הבאה. ניתן גם לשאוף להחלפת העומד בראש, אך בסופו של מהלך יש לשבת יחד בממשלה אחת. רק כך יוכלו מנהיגי הימין להעניק לעם את רצונו כפי שהובע בקלפיות. ללא התכנסות יחד לממשלת ימין מאוחדת ויציבה יישלחו אזרחי ישראל שוב ושוב לקלפיות ומעמדה הבינלאומי של ישראל כדמוקרטיה איתנה ימשיך ויתדרדר.
 
סירוב עיקש להקמת קואליציית ימין משותפת ומאוחדת עלולה לעוות את רצון הבוחר ולהביא להקמתה של ממשלת מרכז-שמאל ביום שלאחר הבחירות. ממשלה שכזו לא רק שאינה מבטאת את רצון העם בישראל, אלא צפויה להיות חסרת עמוד שדרה אידיאולוגי ברור ונחוש מול הממשל החדש בבית הלבן והלחצים שהוא צפוי להפעיל על ממשלת ישראל לנסיגות, ויתורים, מחוות והסדרים מדיניים שיהיו אסון קיומי לעתידה של ישראל.
 
מול לחצים שכאלה, שיזכו מן הסתם לגיבוי אירופי ולתשואות בשמאל הישראלי המתמעט והולך, זקוק עם ישראל לממשלה לאומית רחבה ואיתנה, בעלת תפיסה מדינית נחושה המקדמת את ערכיו האמתיים והמהותיים של המחנה הלאומי.
 
המאבק בקורונה והמאבק לכלכלה איתנה חשובים ביותר, אך עלינו לראות הרבה מעבר לכך. הקורונה תחלוף במוקדם או במאוחר (נתפלל שבמוקדם), הכלכלה תתייצב ותחזור לעוצמתה האמתית, אך להחלטות מדיניות הרות אסון אם יקודמו כאלה על ידי השמאל, במידה ויגיע להגה השלטון רק בשל אותו סירוב בימין לפעול יחד, תהיינה השלכות קריטיות לעתידה וביטחונה של ישראל. על מנהיגי מחנה הימין להבין את גודל השעה וגודל האחריות המוטלת על כתפיהם ולהביא להקמתה של ממשלה רחבה, איתנה ודמוקרטית. להיאבק ביניהם על דגשים ומגמות, כן. לחתור למספר מנדטים גדול יותר, בוודאי. אך ביום שלאחר מכן להתגבש ולחתור לשותפות אידיאולוגית בממשלה ימנית רחבה. 

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

12-02-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.