לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 52

מארק ניימן לע"מ

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 52 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חג עצמאות שמח חברים יקרים
 
תפתחו את העיניים תסתכלו סביב וראו את אינספור ההישגים אליהם הגיע עם ישראל במדינתו בת ה-73. אם בעבר ניצבו עמי העולם משתאים לנוכח ניצחונותיה של מדינת ישראל בשדה הקרב, הרי שמאוחר יותר ניצבו משתאים גם אל מול המצאות, טכנולוגיות ופיתוחים שיצאו מציון, וגם כעת הם משתאים אל מול ההתגברות הניסית של מדינת ישראל על מגפת הקורונה.
 
73 שנים של התגשמות החזון צעד אחר צעד. אומה מתכנסת ומתקבצת לארצה, קולטת את בניה מארבע קצות תבל, מחיה את שפתה ותרבותה, עומדת בעוז מול מבקשי רעתה ומנצחת אותם, מקימה משטר דמוקרטי ורשויות אכיפה, מעמידה כלכלה איתנה גם בעיתות סער ומשבר, סוללת כבישים ובונה ישובים, קושרת קשרים מדיניים ודיפלומטיים חובקי תבל ומפיצה אור וטוב על העולם כולו. אכן, אנו חיים בליבו של נס ובימים אלה, ככל הנראה, אנו מקבלים גם רמיזות עדינות על כל הניסים שמתרחשים בניצוחה של המדינה הצעירה, שהשתיקה יפה להם ושיתכן ולעולם לא נדע מה עשו למענינו כל אותם שליחים חשאיים המוסרים את הנפש במשימות ביטחון עלומות בכל פינה בגלובוס, גם ובעיקר בארצות אויב.
 
על כל אלה עלינו להודות לקב"ה ולשליחים הנאמנים ששלח, מנהיגי ישראל, כוחות הביטחון ומובילי פריחתו של העם בארצו.
 
 
בונים קומה נוספת
 
בעוד בנייתה החומרית המרשימה של ארץ ישראל הולכת ומתקדמת, אנו מצויים גם בעיצומה של הבנייה הרוחנית של המדינה המוקמת עליה. כך יש לראות את המחלוקות הערכיות הממלאות את המרחב הציבורי בישראל.
 
שאלות של זהות ומשמעות, סוגיות של גיור ויהדות, מחלוקות על משפט ודמוקרטיה, דיונים על מיעוטים ומהגרים ועוד ועוד, כל אלה אינם אלא חלק מבניין עיצוב הקומה הערכית-רוחנית של מדינת ישראל. אם רק נדע לנהל את כל אותם דיונים ומחלוקות באופן המכובד, החברי והמלוכד נוכל לראות ברוח זו גם את הקטבים המתחדדים כחלק מהבירור הפנימי של עם המתעורר לתחיה בארצו.
 
בתקופה זו של שיח גועש וקריטי לבניין ערכיה של מדינת ישראל, על מחנה אוהבי ארץ ישראל להתלכד ולפרוס יחד משנה סדורה ומאוחדת, לזנוח מאבקים קטנים וקטנוניים ולשאת יחד את דגל ערכיו וחזונו של מחנה ארץ ישראל אל מול העמדות ההפוכות לו. עיסוק באותם מאבקים קטנים אישיים ומחלישים יותיר את הזירה האמתית חשופה לרוח אחת ויחידה, רוחו של מחנה הוויתורים והנסיגות מחפירות חייו של עם ישראל, ארצנו היחידה.
 
 
בלוף בעטיפת צלופן
 
ברוח הסעיף הקודם נשוב ונזהיר מתעתועי רעיון הקמתה של ממשלת ימין הנסמכת ונשענת על תמיכתם של חברי כנסת ערבים שכל תכלית שליחותם הציבורית היא ביטול זהותה היהודית של מדינת ישראל והקמת מדינת כל אזרחיה, ולמעשה סופו של החזון הציוני.
 
את הרעיון הזה יש המנסים לעטוף בעטיפת צלופן של "ממשלת ימין", אך כל בר דעת יודע שממשלה שכזו לא תהיה ממשלת ימין, אלא ממשלה סחיטה שגרונה מוחזק בידי מבקשי רעתה. ממשלה התלויה בקולות ערבים לא תקדם את ערכי ההתיישבות והסדרתה, את הריבונות ביהודה ושומרון, את הזהות היהודית, את תיקון מערכת המשפט, את המענה הצבאי האיתן מול האויב הערבי בעזה וביו"ש, את התשובות הדיפלומטיות הנכונות למתקפות בהאג ובבירות אירופה, את העמידה מול דרישות הוויתורים שיגיעו משליחי ממשל ביידן ועוד. במקום קידום ציוני ויהודי של כל אלה תבוא חלילה עליהם מכה ניצחת. הם יידחקו לאחור בעוד המחנה שמנגד יידע לקדם את תפיסותיו, תוך ניצול מאחזי הכוח שהציב בתוככי אותה "ממשלת ימין". הפוליטיקה הישראלית הוכיחה כבר בעבר כי מחנה השמאל יודע לנצל כל בקיע וכל סדק על מנת לקדם את תפיסותיו וליישם את חזונו.
 
משום כך נמשיך ונקרא למנהיגינו להתלכד לממשלת ימין איתנה שהחלופות לה - ממשלת שמאל מובהקת ומוגדרת, ממשלת שמאל וימין מטושטשת זהות, או ממשלת ימין המוחזקת כבת ערובה בידי מפלגה ערבית - החלופות הללו מסוכנות ביותר לעתיד העם והמדינה.
 
 
בואו
 
תחת הכותרת 'בואו' פרסמנו מאמר קריאה לציבור מחנה הימין לקרוא לאחדות ההנהגה בנימה מכובדת וראויה, ולא במתקפה פרועה וכמעט אלימה כפי שחזינו השבוע במופע ההפגנה ליד ביתו של חבר הכנסת זאב אלקין.
 
הטחת האשמות שווא במנהיגים כדוגמת זאב אלקין וגדעון סער כאילו היו אנשי שמאל היא לא רק הטחת האשמה חסרת ביסוס המעוותת את המציאות, אלא גם הרחקה מוחלטת של הסיכוי לאחדות בה כולנו חפצים.
 
לקריאת המאמר לחצו כאן
 
 
עם פולארד בקבר יוסף
 
השבוע השתתפנו באירוע מרגש ביותר, ביקורו של יהונתן פולארד בקבר יוסף. שמחנו יחד עם יהונתן במעמד המרגש של מי שמגיע לעוד ועוד מקומות בארץ שלמענה הקריב הרבה כל כך ועבורו שום דבר בנס ששמו מדינת ישראל אינו מובן מאליו.
 
הביקורים בקבר יוסף מעוררים תחושות מורכבות. עצם הביקור של יהודים המגיעים לתפילה במקום הקדוש מעורר תחושת שמחה וגאווה. גם נוכחותו המוגברת של צה"ל ברחובותיה וסמטאותיה של שכם במהלך הביקור, לפניו ואחריו, משמחים, אך עם זאת עצם הצורך באבטחה רבה כל כך מזכיר לנו שעוד רבה הדרך שלפנינו עד להחלת ויישום ריבונות ישראל בארצנו ובאתריה הקדושים, אך עם זאת בביקור זה בחרנו להתמקד בחצי המלא של הכוס ובשמחה שבאירוע המיוחד בו זכינו להשתתף.
 
פולארד והמתפללים אתו היו שותפים להכנסת ספר תורה למתחם הקבר ובדברים נרגשם שנשא במהלך האירוע הביע פולארד ביטחון ואמונה שבספר זה יקראו לנצח בקבר יוסף, שכן הארץ כולה שייכת לנו.
 
 
נערכים לוועידת הנוער
 
כבר בימים אלה אנו נערכים לוועידת הנוער הבא שתתקיים ביום ז' בתמוז ובה נמשיך את מגמת הכנת חיזוק מנהיגות הדור הבא של ישראל.
 
בשורה ארוכה של פעילויות הוכיחו חברי נוער הריבונות מודעות עמוקה למשימת הדור המוטלת על כתפיהם, ובוועידה נמשיך נחדד ונמנף את כישוריהם ויכולותיהם להנהגת העם בעתיד. במידעונים הבאים נעדכן בפרטים נוספים.
 
 
קרבות תש"ח ב'עוז וגאו"ן'
 
ביום ראשון הקרוב נארח במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"ן' את מנהל בית ספר שדה כפר עציון, ירון רוזנטל, שירצה על קרבות תש"ח בגוש עציון תחת הכותרת 'מלכה נפלה, מלכה קמה'.


 
הצטרפו והשתתפו בהרצאה המרתקת.
 
חג עצמאות שמח
ושבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 
 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

15-04-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 60
מערכת ריבונות
11-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ועידת נוער הריבונות ה-3 בתמונות
מערכת ריבונות
11-06-2021
צפו במאות בני הנוער התקבצו מכל רחבי הארץ והשתתפו בוועידת 'ארצי' והשקת מיזם 'ירושלים רבתי' עם אורחי הכבוד, יהונתן ואסתר פולארד.
ריבונות - כתב עת מדיני
להקים ישובים כי אנחנו חיים כאן ולא כי אנחנו מתים כאן
מערכת ריבונות
10-06-2021
המחנכת יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, מספרת על ההחלטה לקבור את בעלה בחוות גלעד, הקשר למערת המכפלה והתקווה לישובים שיקומו מתוך צו חיים ולא רק לזכר נופלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד
מערכת ריבונות
10-06-2021
יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'
מערכת ריבונות
10-06-2021
סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.
ריבונות - כתב עת מדיני
'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'
מערכת ריבונות
10-06-2021
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*
מערכת ריבונות
10-06-2021
הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיירת 'מדור לדור' למען נוער ריבונות יוצאת לדרך
מערכת ריבונות
10-06-2021
אם גם אתם רוצים לחזור אל רוח הנעורים החלוצית והאידיאליסטית, אם גם אתם רוצים להעניק לדור הבא של מנהיגי ישראל מהניסיון והידע שצברתם לאורך השנים, מקומכם איתנו בסיירת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 59
מערכת ריבונות
04-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 59 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 58
מערכת ריבונות
28-05-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 58 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים: