לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'

גלעד פילבר

פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.

צבי יחזקאלי, פרשן חדשות 13 לענייני ערבים, היה אחד המשתתפים בוועידת הריבונות השלישית של נוער הריבונות, ובדבריו שילב היכרות עם הלכי הרוח ברחוב הערבי, התנהלותם התמוהה של גורמי השלטון והאכיפה בישראל ואמונה.
 
בראשית הדברים הזכיר את הפרהוד בעיראק של לפני שמונים שנה, כאשר סבו שלו, היה בבגדאד, ובערב חג השבועות פרעו ערביי העיר ביהודייה וטבחו בכמאתיים מהם. לדבריו המחבר בין האירועים ההם לפרעות בערים המעורבות ולמתקפות החמאס מעזה הוא "היותנו יהודים. הזהות היא המשמעותית כאן", קבע.
 
לטעמו של יחזקאלי ההנהגה בישראל מקבלת אמנם דו"חות של מזרחנים וקשבים של חיל המודיעין, אך את הלך הרחוב הערבי היא אינה מכירה ואינה מתייחסת אל המשמעות שבו, ואת הלך הרוח הזו הוא מבקש להביא בהופעותיו הטלוויזיוניות השונות. "המנהיגים לא מקשיבים למה שהם חושבים", אמר יחזקאלי. "לפני העקירה אמרו שלא יירו טילים, אבל אנחנו ידענו שהם יירו, כי באמנת חמאס ברור שהם רוצים לגרש אותנו מכל הארץ".
 
"אחרי הטיל הראשון הם בחנו את התגובה שלנו והתגובה הזו אפשרה להם להמשיך, וכך אחרי התגובה שלנו בירושלים. זה מבחן הריבונות", קובע יחזקאלי. "את הפיגועים הם תירצו בכיבוש, ואנחנו קנינו את זה, כמו שיש מי שקונה את הסיפור שהבדואים מתפרעים בגלל הזנחה. כשיהודים היו בגלות הם לא כבשו אף אחד, ובכל זאת הם פרעו בנו".
 
יחזקאלי רואה את המקור לחולשת התגובה וההתייחסות הישראלית לאירועים בפגם חמור בתחושת הצדק. לדבריו "בלי תחושת צדק יהודי לא עושה את העבודה מול הפגיעה בריבונות הישראלית. כשהם רואים שאין לך אמונה הם יודעים שאתה פגיע. האמונה בקשר של העם לארץ הוא הכוח של עם ישראל בארץ ישראל. אם תמשיך לקנות את הסיפור של הערבים הם ימשיכו לספר אותו".
 
יחזקאלי סבור כי עתיד ריבונותה של מדינת ישראל על ארץ ישראל תלוי במידת ההשקעה הישראלית בסוגיה זו כבר כעת. בדבריו ציטט מרבי נחמן מברסלב שקבע כי 'עיקר הגלות היא בנפש' והוסיף כי המשימה מוטלת כעת על כל אחד ואחד שיברר לעצמו מה ה' רוצה ממנו וכדי להגים חלום צריך בראש ובראשונה להתעורר מהשינה ולהתחיל לפעול. "זה לא תלוי בממשלות. הם רודפים כיסאות. אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו, לקום בבוקר, לבנות עוד קומה בארץ ישראל ולא להתייאש".
 
את הדברים אמר יחזקאלי בוועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.


 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.