לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'

גלעד פילבר

פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.

צבי יחזקאלי, פרשן חדשות 13 לענייני ערבים, היה אחד המשתתפים בוועידת הריבונות השלישית של נוער הריבונות, ובדבריו שילב היכרות עם הלכי הרוח ברחוב הערבי, התנהלותם התמוהה של גורמי השלטון והאכיפה בישראל ואמונה.
 
בראשית הדברים הזכיר את הפרהוד בעיראק של לפני שמונים שנה, כאשר סבו שלו, היה בבגדאד, ובערב חג השבועות פרעו ערביי העיר ביהודייה וטבחו בכמאתיים מהם. לדבריו המחבר בין האירועים ההם לפרעות בערים המעורבות ולמתקפות החמאס מעזה הוא "היותנו יהודים. הזהות היא המשמעותית כאן", קבע.
 
לטעמו של יחזקאלי ההנהגה בישראל מקבלת אמנם דו"חות של מזרחנים וקשבים של חיל המודיעין, אך את הלך הרחוב הערבי היא אינה מכירה ואינה מתייחסת אל המשמעות שבו, ואת הלך הרוח הזו הוא מבקש להביא בהופעותיו הטלוויזיוניות השונות. "המנהיגים לא מקשיבים למה שהם חושבים", אמר יחזקאלי. "לפני העקירה אמרו שלא יירו טילים, אבל אנחנו ידענו שהם יירו, כי באמנת חמאס ברור שהם רוצים לגרש אותנו מכל הארץ".
 
"אחרי הטיל הראשון הם בחנו את התגובה שלנו והתגובה הזו אפשרה להם להמשיך, וכך אחרי התגובה שלנו בירושלים. זה מבחן הריבונות", קובע יחזקאלי. "את הפיגועים הם תירצו בכיבוש, ואנחנו קנינו את זה, כמו שיש מי שקונה את הסיפור שהבדואים מתפרעים בגלל הזנחה. כשיהודים היו בגלות הם לא כבשו אף אחד, ובכל זאת הם פרעו בנו".
 
יחזקאלי רואה את המקור לחולשת התגובה וההתייחסות הישראלית לאירועים בפגם חמור בתחושת הצדק. לדבריו "בלי תחושת צדק יהודי לא עושה את העבודה מול הפגיעה בריבונות הישראלית. כשהם רואים שאין לך אמונה הם יודעים שאתה פגיע. האמונה בקשר של העם לארץ הוא הכוח של עם ישראל בארץ ישראל. אם תמשיך לקנות את הסיפור של הערבים הם ימשיכו לספר אותו".
 
יחזקאלי סבור כי עתיד ריבונותה של מדינת ישראל על ארץ ישראל תלוי במידת ההשקעה הישראלית בסוגיה זו כבר כעת. בדבריו ציטט מרבי נחמן מברסלב שקבע כי 'עיקר הגלות היא בנפש' והוסיף כי המשימה מוטלת כעת על כל אחד ואחד שיברר לעצמו מה ה' רוצה ממנו וכדי להגים חלום צריך בראש ובראשונה להתעורר מהשינה ולהתחיל לפעול. "זה לא תלוי בממשלות. הם רודפים כיסאות. אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו, לקום בבוקר, לבנות עוד קומה בארץ ישראל ולא להתייאש".
 
את הדברים אמר יחזקאלי בוועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.


 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הזמן פועל לרעתנו. אנחנו מאבדים את אדמות המדינה
מערכת ריבונות
23-06-2021
דו"ח המודיעין על השתלטות הרש"פ על אדמות מדינה מלמד על כרסום מסוכן, מתמיד ושיטתי בקרקעות שבידי ישראל. מחיר היעדר הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
לבלום השתלטות הערבית על אדמות המדינה
מערכת ריבונות
25-06-2021
פעילי תנועת הריבונות השתתפו במשמרת מחאה וקריאה לממשלה לבלום את השתלטות הרש"פ על אדמות המדינה ביהודה ושומרון. צפו בתמונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 61
מערכת ריבונות
18-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 61 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 60
מערכת ריבונות
11-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ועידת נוער הריבונות ה-3 בתמונות
מערכת ריבונות
11-06-2021
צפו במאות בני הנוער התקבצו מכל רחבי הארץ והשתתפו בוועידת 'ארצי' והשקת מיזם 'ירושלים רבתי' עם אורחי הכבוד, יהונתן ואסתר פולארד.
ריבונות - כתב עת מדיני
להקים ישובים כי אנחנו חיים כאן ולא כי אנחנו מתים כאן
מערכת ריבונות
10-06-2021
המחנכת יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, מספרת על ההחלטה לקבור את בעלה בחוות גלעד, הקשר למערת המכפלה והתקווה לישובים שיקומו מתוך צו חיים ולא רק לזכר נופלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד
מערכת ריבונות
10-06-2021
יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'
מערכת ריבונות
10-06-2021
סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*
מערכת ריבונות
10-06-2021
הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיירת 'מדור לדור' למען נוער ריבונות יוצאת לדרך
מערכת ריבונות
10-06-2021
אם גם אתם רוצים לחזור אל רוח הנעורים החלוצית והאידיאליסטית, אם גם אתם רוצים להעניק לדור הבא של מנהיגי ישראל מהניסיון והידע שצברתם לאורך השנים, מקומכם איתנו בסיירת.