לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 64

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
כצפוי בעידן של ממשלה מורכבת מול אופוזיציה מורכבת, משולבים במידעון שלפנינו דברי ברכה וחיזוק לצד דברי התראה והתרעה, אולם נפתח בדברי ברכה לנשיא המדינה ה-11, יצחק הרצוג, עם כניסתו לכהונתו.
 
נאחל לנשיא הנכנס כהונה מלכדת ומאחדת את רבדי העם כולו, ימין ושמאל, שומרי מצוות ושאינם שומרי מצוות, עולים וותיקים, מרכז ופריפריה, צעירים ומבוגרים, במשימת הנס שכולנו שותפים לו, נס קיבוץ גלויות, תקומת, ריבונות וגאולת ישראל בארצו.
 
נייחל לכהונה בה יבטא בית הנשיא את רוחו של עם ישראל לגווניו ויהווה אוזן קשבת למצוקותיו, תקוותיו ומאווייו של העם היושב בציון וזה שעודו בתפוצות.
 
 
מנוף הלחצים מתקרב
 
בחודש הבא צפוי ראש הממשלה, נפתלי בנט, לבקר בבית הלבן בהזמנת הנשיא האמריקאי, ג'ו ביידן. על פי הערכת המומחים ביקור זה צפוי להיות יריית הפתיחה למסכת לחצים אמריקאית למו"מ עם הרש"פ בדרך להקמתה של מדינה פלשתינית בליבה של ארץ ישראל.
 
ראש הממשלה צפוי להבהיר לנשיא ארה"ב את המורכבות הפוליטית של ממשלתו ואת משמעות ההחלטה להותיר סוגיות מדייניות בהקפאה, אולם ספק גדול אם הדברים ייפלו על אזניים קשובות. הממשל האמריקאי יפעיל כל ללחץ על מנת לרשום הישגים בזירה המדינית ברוח תפיסת עולמו של ביידן, תפיסת שתי המדינות. כאן עלינו להיכנס לפעולה ציבורית והסברתית נמרצת.
 
אנחנו כתנועה, וכך גם כל אחד ואחת מאיתנו, חייבים לעמוד על המשמר, לזהות את רגעי הפעלת הלחץ האמריקאי ולהתריע מנקודות חולשה של הממשלה ומחתירה של ח"כים ושרים מאחורי גבו של ראש הממשלה. את זאת נוכל לעשות ונעשה במפגשים עם חברי כנסת ושרים ובפניות אליהם, במאמרים, פוסטים ופעילות הסברה ברחוב, בעיתונות ובמדיות החברתיות.
 
זה לא יהיה קל, אך למען ציון לא נחשה ולמען ירושלים לא נשקוט.
 
 
סנונית ראשונה?
 
נציין לברכה את עמידתו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפני הלחץ מכיוון הבית הבן לדחות את הרס בית המחבל רוצחו של יהודה גואטה.
 
נקווה שההחלטה שהתקבלה בשיתוף פעולה של בנט ושר הביטחון, בני גנץ, מהווה סנונית ראשונה המוכיחה יכולת עמידה מול לחצים אמריקאיים עתידיים. נראה שראש הממשלה ושרי ממשלתו יזדקקו לנחישות ותקיפות מול ממשל ביידן ודרישותיו.
 
 
כרסום אמריקאי בריבונות
 
נצטרף כאן לאזהרותיה של חברתנו הסופרת והפוליציסטית קרוליין גליק מכרסום אמריקאי בריבונות ישראל בירושלים.
 
על פי מקורותיה בוושינגטון הממשל נערך להקמת קונסוליה אמריקאית עבור הפלשתינים בירושלים. אמנם הממשל הקודם ושליחו בישראל, השגריר דיויד פרידמן, הכפיפו את כל פעילות הקונסוליה לשגרירות בירושלים, אך על מנת לעקוף את המגבלה בחוק האמריקאי צפוי ממשל ביידן להפוך מבנה אמריקאי הניצב מול שער שכם ומשמש כיום כמרכז תרבות עבור ערביי הרש"פ, לקונסוליה שכזו.
 
תכלית הקמתה של קונסוליה שכזו תהיה חתירה תחת ריבונות ישראל בירושלים והתקדמות של צעד נוסף לקראת הקמת מדינה פלשתינית שבירתה מזרח ירושלים, החזון בו מאמין נשיא ארה"ב ובכירי ממשלו. הקמת קונסוליה שכזו תהווה זלזול אמריקאי בוטה בריבונותה של ישראל על בירתה.
 
גם כאן עלינו לעמוד על המשמר ולהתריע, גם אם יהיה מי בצמרת הישראלית שיבקש ליפות את המהלך, לטשטש את חשיבותו ולהציג את הדברים כמקומיים וחסרי השפעה מדינית. נזכור כי מאחורי המגמות הללו עומדים אילוצים וחששות פוליטיים מקריסת הממשלה המושתתת על שילוב כמעט בלתי אפשרי בין ימין, שמאל קיצוני וערבים.
 
לממשלה ישראלית הנסמכת על חברי כנסת ערבים אנטי ציוניים יש לא רק השלכות עקרוניות של פגיעה במהות הריבונות הישראלית בארץ ישראל, אלא גם השלכות מעשיות פוליטיות ומדיניות, עליהן נתריע ומהן נזהיר.
 
צפו בהרצאתה החשובה של קרוליין גליק באירוע לציון 7 שנים ל'עוז וגאו"ן':

 


צועדים אתכם ובזכותכם
 
בימים אלה עמלה תנועתנו על הפקתה של צעדת ליל תשעה באב, כמידי שנה ב-26 השנים האחרונות. האירועים האחרונים שהפקנו והובלנו הותירה אותנו עם קופה ריקה, אך אנו סמוכות ובטוחות כי בעזרת תרומותיכם, ידידים ותומכים יקרים, נעמוד במשימה זו ונקיים את הצעדה גם השנה.
 
עלינו להודות כי הקושי הכלכלי העביר בנו לא פעם מחשבה שאולי השנה נוותר על המסורת, אך רצף האירועים של השבועות האחרונים, פרעות הערבים בערים המעורבות כאשר שם ירושלים נישא בפי הפורעים, האיומים מהעולם הערבי, איראן, ארדואן, עמאן ואחרים לפגוע בכל דרך בריבונות ישראל בירושלים, כל אלה הובילו אותנו למסקנה כי למרות הקושי נצא יחד אתכם לדרך ונעמוד במשימה החשובה כל כך לעתיד ירושלים ולקשר בין עם ישראל לעיר.
 
הפצנו את קריאתנו לתמיכה ולתרומות בתקשורת וברשתות החברתיות, ואכן התגייסתם לעזרתנו, ותודתנו הרבה על כך, אך עדיין לא הגענו למחצית הסכום הנדרש להפקת אירוע מצומצם, ולכן אנו שבו וקוראות גם כאן לכל מי שירושלים יקרה לו, כל מי שנפשו מחוברת לבירתנו הנצחית וכמה לראות את אחיזתנו וריבונותנו בה גוברות ומתעצמות, להתגייס ולגייס אחרים לתרומות, קטנות כגדולות, למען האירוע החשוב כל כך.
 
חשוב לציין כי משטרת ירושלים אישרה את קיומה של הצעדה במסלולה המוכר והקבוע ללא שינוי, מגבלות והסתייגויות.
 
לתרומה עבור הפקת הצעדה לחצו כאן

לכתבה נרחבת על הצעדה וחשיבותה לחצו כאן
 
 


סיבים של ריבונות
 
נברך את שר התקשורת יועז הנדל על פריסת סיבי האינטרנט המהיר גם ביהודה ושומרון, מהלך שצעד ראשון בו נעשה השבוע בישוב נריה שבבנימין ויתקדם הלאה לשאר הישובים מתוך התפיסה הרואה ביהודה ושומרון חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ובתושבי יהודה ושומרון אזרחים הזכאים למלוא זכויותיהם של כלל אזרחי ישראל.
 
מהלך חשוב זה יחזק את התעסוקה והשירותים המקוונים ביישובי יהודה ושומרון, אך מעבר לפן המעשי יש בו אמירה עקרונית חשובה בדבר ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.
 
בטקס שהתקיים בנריה אמר השר הנדל: ״אין שום הבדל בין תושבי נריה לבין תושבי פצאל שבבקעה, גן שמואל, קצרין או רעננה. לא יותר ולא פחות. כי סיבים צריכים להגיע – ויגיעו – לכל מקום בארץ. זוהי תשתית אלמנטרית בימינו, ממש כמו חשמל ומים. זו הריבונות דה פקטו, במעשים. אינטרנט מהיר שמאפשר למתכנתת או למעצב גרפי לעבוד מהבית, רפואה ולימודים מרחוק. טכנולוגיה שמקצרת טווחים, מקרבת את הפריפריה למרכז, ופותחת בפנינו אפשרויות שלא הכרנו. לכן עלינו להבטיח שהסיבים יגיעו לכל מקום, במחיר תחרותי ונגיש".
 
צודק השר הנדל ועל כן נברך אותו על דבריו ועל פועלו, אך עם זאת נמשיך ונדרוש את החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון גם בהיבט החוקי-מדיני-הצהרתי.
 
 
סמינריון 'ירושלים רבתי' יוצא לדרך
 
ביום ראשון יוצא לדרך סמינריון הנוער, אליו נרשמו עשרות בני נוער מכל הארץ ובמהלכו נרחיב ונעסוק בענייניה של ירושלים ומרכזיותה, נשמע על קידום מהלך 'ירושלים רבתי' ועל ההתמודדות הישראלית מול הפועלים לפגוע בריבונותה של העיר.
 
הנוער נחוש, הנוער נחרץ, הנוער מסור, הנוער איתן ובריא ברוחו, ויחד אתכם אנו עושים הכול על מנת לחזק את ידיו ואת תודעתו הלאומית לקראת העתיד בו מנוער זה יפרחו מנהיגי העתיד של ישראל.
הצטרפו אלינו בתשעה באב

להלן פרטי יום העיון המיוחד שנקיים ביום תשעה באב ובו נעסוק בעברה, חורבנה, עתידה ותקומתה של ירושלים.
הצטרפו אלינו. 
בברכת חודש מנחם וטוב
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

09-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.