לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 65

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה

כתמיד, ירושלים ממשיכה להיות בליבנו, בלב עם ישראל, בליבה של מדינת ישראל ובליבו של הקיום היהודי, ובימים אלה שב ומתמקד בירושלים הפוקוס הציבורי, הפוליטי והמדיני.
 
המיקוד הזה מחדד ומחזק את חשיבותה של צעדת ליל תשעה באב שנקיים יחד אתכם במוצאי השבת הקרובה, ליל תשעה באב, כפי שקיימנו בכל שנה ושנה ב-26 השנים האחרונות.
 
כדרכנו נקיים את הצעדה מיד לאחר קריאה משותפת של מגילת איכה, נצעד בין שערי חומות העיר, נשמע את סיפורה וקורותיה של העיר בנקודות הציון שלאורך תוואי הצעדה ונחתום בעצרת בה יישאו דברים אנשי מעש ורוח ואליה הוזמנו חברי כנסת מכלל המפלגות הציוניות, חברי אופוזיציה וקואליציה, מתוך אמונה שלמה בכוחה של ירושלים לחבר קצוות, עמדות ומגזרים בעם ישראל.
 
נחכה ונשמח לראותכם צועדים יחד איתנו ומביאים עימכם חברים קרובים ומכרים להיות שותפים באירוע המרומם של צעידת ההמונים נושאי דגלי הלאום ומביעים את כיסופיהם לבניינה השלם של בירת ישראל.
 

 
נברך כאן את משטרת ירושלים ואת השר לביטחון פנים, עומר בר לב, על העמדה הברורה שהציגו עם אישורה המלא של הצעדה ללא סייג וללא מגבלה.
 
 
ירושלים רבתי על ליבנו
 
בצעדת ליל תשעה באב נשיק את לוגו קמפיין 'ירושלים רבתי' שילווה את פעילותנו ההסברתית לקידום המיזם בזירות השונות, התקשורתית, ההסברתית והפוליטית:

 

 
ירושלים מעל הפוליטיקה
 
כאמור, ירושלים מעסיקה גם את הזירה הפוליטית. חבר הכנסת ניר ברקת מגיש הצעת חוק שתמנע את האפשרות להקמת קונסוליות זרות של הרש"פ בירושלים. יוזמה חשובה זו מצטרפת להצעת החוק שמעלה חבר הכנסת מיקי זוהר להחלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.
 
את היוזמות קידמנו בברכה זהירה ובתקשורת פרסמנו את התגובה הבאה:
 
מהלכיהם של חברי הכנסת זוהר וברקת חשובים לחיזוק ריבונותה של ישראל בירושלים וביהודה ושומרון ולבלימת הניסיונות הבינלאומיים לכרסום במשילות ישראל בבירתה הנצחית, אך לצד חשיבות המהלכים יש לוודא ולהבטיח שירושלים והריבונות אינן הופכות קלפים במשחקים פוליטיים. מדובר בסוגיות ערכיות שהן ליבת החזון הציונות. יש לקדם אותן לא כניגוח פוליטי ומנגד ראוי לתמוך בהן ללא התחשבנות ונקמנות פוליטיות.
 
תנועתנו מאמינה ביכולתה של המנהיגות בישראל, באופוזיציה ובקואליציה כאחד, לנטרל שיקולי פוליטיקה צרה מסוגיות ערכיות מהותיות ולהצביע באופן ענייני ושקול. חשיבותה של ירושלים חוצה גבולות פוליטיים וכך ראוי שיהיה היחס לו מקבלת בירת ישראל בכנסת ישראל.

 

 
מנהיגי העתיד מבינים את ההווה
 
בימים ראשון ושני האחרונים קיימנו סמינריון ריבונות מיוחד לעשרות בני נוער, חברת תנועת נוער הריבונות, שהגיעו מכל רחבי הארץ, נטשו את המסכים ועיסוקי החופש ובאו להעמיק, ללמוד, לצבור ידע על ארץ ישראל ולאזור כוחות להמשך תנופת המאבק על הריבונות והמשילות בה.
 
את היום הראשון של הסמינריון הקדשנו למצב הריבונות והמשילות בירושלים. הכרנו את הקשיים וההתמודדויות מול ניסיונות הכרסום של גורמים עויינים בריבונותה של ישראל בבירתנו. הרחבנו את ההיכרות עם מיזם 'ירושלים רבתי' אותו אנו מקדמים בשבועות האחרונים בכוחות משותפים, ובו מענה גם לקושי הדמוגרפי בירושלים וגם עם האתגר הריבוני משילותי. למיזם זה השלכות רבות על ריבונותינו ביהודה ושומרון עם הרחבת גבולותיה המוניציפאליים של ירושלים לעבר מבשרת ציון, מעלה אדומים, גוש עציון וגבעת זאב.
 
ביומו השני של הסמינריון התמקדנו באתגר המשילות והריבונות בהר חברון ובנגב לנוכח הנגיסה המתמדת באלה.
 
על הדברים שנאמרו בסמינריון ועל האישים אותם פגשנו תוכלו לקרוא כאן

צפו בתמונות מתוך ימי הסמינריון
 
 
הסיירת יצאה לדרך
 
חברי נוער הריבונות השיקו השבוע את הסיירת הפרלמנטארית של התנועה. נציגים של התנועה ערכו סיור ראשוני בכנסת לקראת משימות רבות שעוד נכונו להם בזירה הזו.
 
חברי הסיירת יעמדו בקשר עם חברי כנסת מסיעות הבית השונות לקידום הריבונות ביהודה ושומרון ולחיזוק המשילות בארץ כולה. הנוער יחזק את ידיהם של מקדמי יוזמות חקיקה ציוניות ויעניק רוח גבית למנהיגות הלאומית בכנסת ישראל ובממשלה.
 
 


יום עיון תשעה באב
 
כאן המקום להזכיר למי שעדיין לא נרשם ולא הצטרף את יום העיון המיוחד שנקיים ביום תשעה באב ובו נתמקד בחורבנה ובקוממיותה של עיר הנצח.
 


 
בבניין ירושלים ננוחם וניבנה
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

16-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.