לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 65

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה

כתמיד, ירושלים ממשיכה להיות בליבנו, בלב עם ישראל, בליבה של מדינת ישראל ובליבו של הקיום היהודי, ובימים אלה שב ומתמקד בירושלים הפוקוס הציבורי, הפוליטי והמדיני.
 
המיקוד הזה מחדד ומחזק את חשיבותה של צעדת ליל תשעה באב שנקיים יחד אתכם במוצאי השבת הקרובה, ליל תשעה באב, כפי שקיימנו בכל שנה ושנה ב-26 השנים האחרונות.
 
כדרכנו נקיים את הצעדה מיד לאחר קריאה משותפת של מגילת איכה, נצעד בין שערי חומות העיר, נשמע את סיפורה וקורותיה של העיר בנקודות הציון שלאורך תוואי הצעדה ונחתום בעצרת בה יישאו דברים אנשי מעש ורוח ואליה הוזמנו חברי כנסת מכלל המפלגות הציוניות, חברי אופוזיציה וקואליציה, מתוך אמונה שלמה בכוחה של ירושלים לחבר קצוות, עמדות ומגזרים בעם ישראל.
 
נחכה ונשמח לראותכם צועדים יחד איתנו ומביאים עימכם חברים קרובים ומכרים להיות שותפים באירוע המרומם של צעידת ההמונים נושאי דגלי הלאום ומביעים את כיסופיהם לבניינה השלם של בירת ישראל.
 

 
נברך כאן את משטרת ירושלים ואת השר לביטחון פנים, עומר בר לב, על העמדה הברורה שהציגו עם אישורה המלא של הצעדה ללא סייג וללא מגבלה.
 
 
ירושלים רבתי על ליבנו
 
בצעדת ליל תשעה באב נשיק את לוגו קמפיין 'ירושלים רבתי' שילווה את פעילותנו ההסברתית לקידום המיזם בזירות השונות, התקשורתית, ההסברתית והפוליטית:

 

 
ירושלים מעל הפוליטיקה
 
כאמור, ירושלים מעסיקה גם את הזירה הפוליטית. חבר הכנסת ניר ברקת מגיש הצעת חוק שתמנע את האפשרות להקמת קונסוליות זרות של הרש"פ בירושלים. יוזמה חשובה זו מצטרפת להצעת החוק שמעלה חבר הכנסת מיקי זוהר להחלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.
 
את היוזמות קידמנו בברכה זהירה ובתקשורת פרסמנו את התגובה הבאה:
 
מהלכיהם של חברי הכנסת זוהר וברקת חשובים לחיזוק ריבונותה של ישראל בירושלים וביהודה ושומרון ולבלימת הניסיונות הבינלאומיים לכרסום במשילות ישראל בבירתה הנצחית, אך לצד חשיבות המהלכים יש לוודא ולהבטיח שירושלים והריבונות אינן הופכות קלפים במשחקים פוליטיים. מדובר בסוגיות ערכיות שהן ליבת החזון הציונות. יש לקדם אותן לא כניגוח פוליטי ומנגד ראוי לתמוך בהן ללא התחשבנות ונקמנות פוליטיות.
 
תנועתנו מאמינה ביכולתה של המנהיגות בישראל, באופוזיציה ובקואליציה כאחד, לנטרל שיקולי פוליטיקה צרה מסוגיות ערכיות מהותיות ולהצביע באופן ענייני ושקול. חשיבותה של ירושלים חוצה גבולות פוליטיים וכך ראוי שיהיה היחס לו מקבלת בירת ישראל בכנסת ישראל.

 

 
מנהיגי העתיד מבינים את ההווה
 
בימים ראשון ושני האחרונים קיימנו סמינריון ריבונות מיוחד לעשרות בני נוער, חברת תנועת נוער הריבונות, שהגיעו מכל רחבי הארץ, נטשו את המסכים ועיסוקי החופש ובאו להעמיק, ללמוד, לצבור ידע על ארץ ישראל ולאזור כוחות להמשך תנופת המאבק על הריבונות והמשילות בה.
 
את היום הראשון של הסמינריון הקדשנו למצב הריבונות והמשילות בירושלים. הכרנו את הקשיים וההתמודדויות מול ניסיונות הכרסום של גורמים עויינים בריבונותה של ישראל בבירתנו. הרחבנו את ההיכרות עם מיזם 'ירושלים רבתי' אותו אנו מקדמים בשבועות האחרונים בכוחות משותפים, ובו מענה גם לקושי הדמוגרפי בירושלים וגם עם האתגר הריבוני משילותי. למיזם זה השלכות רבות על ריבונותינו ביהודה ושומרון עם הרחבת גבולותיה המוניציפאליים של ירושלים לעבר מבשרת ציון, מעלה אדומים, גוש עציון וגבעת זאב.
 
ביומו השני של הסמינריון התמקדנו באתגר המשילות והריבונות בהר חברון ובנגב לנוכח הנגיסה המתמדת באלה.
 
על הדברים שנאמרו בסמינריון ועל האישים אותם פגשנו תוכלו לקרוא כאן

צפו בתמונות מתוך ימי הסמינריון
 
 
הסיירת יצאה לדרך
 
חברי נוער הריבונות השיקו השבוע את הסיירת הפרלמנטארית של התנועה. נציגים של התנועה ערכו סיור ראשוני בכנסת לקראת משימות רבות שעוד נכונו להם בזירה הזו.
 
חברי הסיירת יעמדו בקשר עם חברי כנסת מסיעות הבית השונות לקידום הריבונות ביהודה ושומרון ולחיזוק המשילות בארץ כולה. הנוער יחזק את ידיהם של מקדמי יוזמות חקיקה ציוניות ויעניק רוח גבית למנהיגות הלאומית בכנסת ישראל ובממשלה.
 
 


יום עיון תשעה באב
 
כאן המקום להזכיר למי שעדיין לא נרשם ולא הצטרף את יום העיון המיוחד שנקיים ביום תשעה באב ובו נתמקד בחורבנה ובקוממיותה של עיר הנצח.
 


 
בבניין ירושלים ננוחם וניבנה
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

16-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 66
מערכת ריבונות
22-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 66 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
נאומי עצרת צעדת ליל תשעה באב - וידאו
מערכת ריבונות
19-07-2021
צפו בנאומיהם של אישי הציבור בעצרת הסיום של צעדת ליל תשעה באב תשפ"א, בפני המוני צועדים שהגיעו מכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת סובב החומות - ליל תשעה באב תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
18-07-2021
צפו בהמונים שהתקבצו מכל רחבי הארץ לצעדת ליל תשעה באב סביב חומות ירושלים בקריאה: 'עתידה ירושלים להיעשות מטרופולין'
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב: להפוך את ירושלים למטרופולין
מערכת ריבונות
19-07-2021
בפעם ה-27 צעדו מאות מכל רחבי הארץ סביב חומות ירושלים בליל תשעה באב וקראו לחיזוק ריבונות ישראל בירושלים והרחבתה למטרופולין.
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכה זהירה לח"כים זוהר וברקת
מערכת ריבונות
14-07-2021
תנועת הריבונות מברכת בזהירות על מהלכי החקיקה שמקדמים חברי הכנסת זוהר וברקת להחלת ריבונות ונגד הקמת קונסוליות זרות לרש"פ בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון 'ירושלים רבתי' לנוער בתמונות
מערכת ריבונות
13-07-2021
צפו בעשרות בני הנוער שהגיעו מכל רחבי הארץ להשתתף בסמינריון 'ירושלים רבתי' של תנועת נוער הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
דור המנהיגות הבא מביט למציאות בעיניים
מערכת ריבונות
13-07-2021
עשרות חברי נוער הריבונות קיימו סמינריון בן יומיים ובו נחשפו להיעדר המשילות בירושלים, ביו"ש ובנגב. מהמפגשים עם אישי הציבור יצאו עם תובנות, לקחים משימות להמשך.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 64
מערכת ריבונות
09-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'השנה חשובה הצעדה יותר מבעבר'
מערכת ריבונות
07-07-2021
גם השנה תתקיים צעדת ליל תשעה באב. "קיום הצעדה חשוב השנה יותר מבעבר לנוכח המבקשים, מבית ומחוץ, לקעקע את ריבונותנו בירושלים".
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 63
מערכת ריבונות
04-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 63 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים: