לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

לא די בהצהרות. עם ישראל דורש מעשים!

מאיר אליפור

לקראת משמרת המחאה השלישית במאבק על ירושלים - קולנו צריך להגיע לבית הלבן ולוודא שהצהרת רה"מ אינה בתמורה לוויתור אחר. על ירושלים לא עושים דילים.

חברים יקרים
שלום וברכה

ביום רביעי הקרוב נתייצב שוב יחד, מעל 20 ארגונים אוהבי ירושלים וארץ ישראל, בשעה 17:00 ברחוב אגרון למשמרת השלישית במאבקנו נגד פתיחת הקונסוליה האמריקאית לפלשתינים.

בו-זמנית תתקיים משמרת בניו-יורק ע"י חברינו מארגון AFSI.

את המשמרת נקיים כשברקע דבריהם הברורים והצלולים של ראש הממשלה שהכריז כי קונסוליה שכזו לא תקום בירושלים ושל שר החוץ, יאיר לפיד, שתמך בעמדתו זו.

אכן, הכרזותיהם של השניים מעודדות מאוד ומהוות מענה לדרישה הראשונה שנשאנו במשמרות המחאה עד כה – אמירה נחושה של ראש ממשלת ישראל נגד המהלך האמריקאי. אך עדיין לא הגיע המענה לדרישתנו השנייה, זו המופנית כלפי נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, 'הסר את ידיך מירושלים". כל עוד לא נשמעה דרישתנו זו בבית הלבן וכל עוד לא נענה לה הנשיא האמריקאי במפורש, אנו צפויים למסכת לחצים מאסיבית מכיוון הממשל.

גם אם יופעלו מנופי הלחץ על ממשלת ישראל מאחורי הקלעים ובחדרים סגורים, עלינו לזכור כי ממשל ביידן שם לו למטרה להחזיר אל הבמה המדינית את הרעיון המסוכן של שתי המדינות. עלינו לשמור על דריכות והקשבה לכל רחש חשוד מכיוון הבית הלבן. לשם כך אנו מצויים בקשר רציף עם חברי קונגרס שאצבעם מונחת כל העת על הדופק. יחד איתם ואתכם נבלום כל מגמה הרסנית שכזו.

את המשמרת הקרובה נקיים מתוך מגמה אחת חשובה: להוכיח לראש הממשלה ולשרי הממשלה שמאחורי ההכרזה הברורה נגד פתיחת הקונסוליה מתייצב עם ישראל באופן איתן, נחוש ומסור. בעניינה של ירושלים אין מחלוקות פוליטיות והעם כולו, ימין ושמאל, מחזק את ידי ראש הממשלה.

בנוסף עלינו לעמוד על המשמר ולוודא כי הצהרת ראש הממשלה אינה באה בתמורה חלילה להסכמה ישראלית לוויתור במקום אחר על ריבונותה של ישראל בירושלים.

נקודה חשובה שיש להדגיש: התנגדותנו אינה רק לפתיחת קונסוליה אמריקאית בירושלים. גם פתיחת קונסוליה שכזו באחת מערי הרש"פ משמעותה הכנה לשגרירות במדינה פלשתינית עתידית, חלילה. די לרש"פ לקבל שירותים נצרכים בנציגות האמריקאית הקיימת. אין כל צורך בקונסוליה על משמעויותיה המדיניות והסמליות.

ארצות הברית העריכה בעבר והיא מעריכה גם כעת מנהיגים ועמים העומדים על עקרונותיהם ושומרים על האינטרסים הלאומיים שלהם. כך היה בימיהם של בן גוריון, אשכול, בגין ושמיר. כך יהיה גם כעת.

מסר חשוב נוסף שנעביר ביום רביעי הוא: לא די בהצהרות. המבחן הוא במעשים!

את המסר הזה נבטא בסיור מקדים שנקיים ביום רביעי בכמה מהמקומות בהם אנו מצפים לראות מעשים של ממש שיוכיחו את ריבונותה של ישראל בירושלים המאוחדת. נבקר בשכונת שמעון הצדיק ובעטרות, שתי שכונות המשוועות לבנייה יהודית שעל ממשלת ישראל לחולל מתוך זקיפות קומה ציונית.

לסיור המיוחד, אותו נקיים בשיתוף עם תנועת 'אם אשכחך' בראשות חיים סילברשטיין ובהובלתו של המדריך שלום פולאק, נצא בשעה 12:00 ממלון ענבל ובשעה 16:45 נחבור לתחילתה של המשמרת ברחוב אגרון. מספר המקומות מוגבל. הירשמו בהקדם: 050-5500834

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

08-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.