לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 76

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 76 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב
חברים יקרים
חנוכה שמח וחודש טוב
 
ניסים רבים סופרו סביב חג החנוכה, אך הנס הגדול שעליו נקבעו ימי החג הוא נס הריבונות שבו חזרה מלכות לישראל יתר על מאתיים שנה. הריבונות היא אכן נס ואפילו נס כפול, גם מופת וגם דגל, אך ניסים שמתרחשים בארץ ישראל כרוכים בדרך הטבע ובעבודה קשה ועמל של עם ישראל המוכיח בכך את דבקותו במשימה שניתנה לו, לשוב לארצו, להיאחז בה, לבנות ולהיבנות בה. אל ריבונות נצחית של עם ישראל בארצו אנו שואפים ונפעל. ריבונות זו, שתישאר על כנה הרבה מעבר למאתיים שנה, תהיה ראויה גם היא לחג בפני עצמה.
 
 
הנוער מגויס למלחמת התודעה
 
גם השנה קיימנו את סמינריון נוער הריבונות בחנוכה. עשרות בני נוער מכל רחבי הארץ התכנסו לשמורת 'עוז וגאו"ן', שם העמיקו חקר ומחשבה סביב חזון הריבונות יחד עם אישי ציבור, אנשי רוח ומעשה שדנו יחד איתם בהגשמת חזון הריבונות.
 
חברת הכנסת שרן השכל סיפרה בהרצאתה בפני בני הנוער על הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון לקראת ההמשך ביהודה ושומרון. השכל סיפרה על אכזבתה ממסמוס ההזדמנות שנקרתה להחלת ריבונות בבקעה בתקופת ממשלת נתניהו-גנץ, ולשאלת בני הנוער התייחסה גם למורכבות השותפות הקואליציונית עם רע"מ.
 
בסוגיית הקונסוליה קבעה נחרצות כי המהלך '"לא יהיה', כלשונה.
לחצו כאן וקראו דיווח נרחב על דבריה של חברת הכנסת השכל
 
ההיסטוריון חגי הוברמן פרס בפני בני הנוער את השתלשלות מהפכת ההתיישבות ביהודה ושומרון החל מרגעיו הראשונים של הרעיון במהלך ימי מלחמת ששת הימים ועד ימינו אלה.
לחצו כאן לקריאת הכתבה הנרחבת על דבריו של הוברמן
 
יו"ר תנועת 'עד כאן', גלעד אך, חשף בהרצאה מרתקת בפני משתתפי הסמינריון את הדרכים המיוחדות בהן הסתננו פעילי תנועתו לארגוני שמאל קיצוני וחשפו כיצד פעילים אלה מסיתים כפריים ערבים להפגין נגד חיילי צה"ל, לידות בהם בקבוקי תבערה, אבנים וצמיגים בוערים, ואף משלמים להם על כך.
 
עוד סיפר על העבודה המאומצת בה חשפו פעילי ארגונו את הנזק האדיר שמבצעת הרש"פ לאיכות הסביבה בהשלכת פסולת ללא בקרה פיקוח וחוק, בחציבת מחצבות ללא כל מגבלה ותוך עצימת עין ישראלית הרואה במחצבות אלה תשלום ראוי למקורביו של אבו מאזן.
לחצו כאן וקיראו דיווח על הרצאתו של גלעד אך
 
חבר הכנסת לשעבר פרופ' אריה אלדד פרס בפני בני הנוער את תכניתו המדינית לריבונות והציב תשובה פקוחת עיניים ופוקחת עיניים לשאלת ההתמודדות עם האתגר הדמוגרפי ביום שאחרי הריבונות, ומסתבר שזרעי הפתרון נזרעו עוד לפני קום מדינת ישראל.
לחצו כאן כדי לקרוא את דברי פרופ' אלדד בסמינריון
 
 
בדברים מעוררי השראה סיפרה עו"ד נילי נאהורי, יו"ר Israel is Forever, למשתתפי הסמינריון אודות מלחמתו העיקשת של אביה ז"ל למען ארץ ישראל.
לחצו כאן כדי לצפות בדבריה


נוער הריבונות מעביר מסרים נחושים הלאה
 
פרק מרגש במיוחד בסמינריון הנוער היה הפרק בו בוגרי נוער הריבונות הגיעו מיוזמתם על מנת להרצות בפני חברי התנועה הרצאות TED קצרות על תובנות ולקחים מניסיונם האישי.
 
המרצים הצעירים עסקו במשמעותה ההסברתית והציבורית של עבודת הסברה לטווח ארוך, בדרכי הסברה מול התקשורת ובאופן בו נכון וניתן לשכנע בני פלוגתא בצדקת הדרך ובאפשרות יישומה בפועל.
 
אין ספק שמנהיגי דור העתיד של מדינת ישראל מתעצבים כאן בתנועת הריבונות, וניתן לזהות זאת גם בתכנים, גם במסירות, גם בדרכי ההבעה וגם בניצוץ שבעיניים.
לחצו כאן וקראו רשמים מדברי הנוער אל הנוער
 
 
פרידה כואבת ממנהיג דגול
 
בכאב גדול נפרדנו השבוע ממורנו ורבנו הרב גדעון פרל זצ"ל שהלך לעולמו במפתיע.
 
הרב פרל הדריך אותנו, ליווה אותנו בכל הפעולות במאבק על אדמות נצר בגוש עציון, במאבק על המחנה הצבאי שדמה, בעוז וגאו"ן ובמקומות נוספים.
 
הרב היה תמיד קשוב, תמיד מוכן להצטרף לפעילות ולמאמץ ולהעניק לנו את מלוא הגיבוי. החום והקור לא הפריעו לו. הוא התייצב תמיד מלא שמחה, מלא כוחות, דוחף קדימה.
 
הרב פרל שמח מאוד בפעילות נוער הריבונות. ישיבות רבות קיימנו בבית הרב והרבנית יסכה שתבדל לחיים ארוכים. יחד ישבנו והגינו תכניות עד שעות מאוחרות של הלילה.
 
ביתו, ליבו, בניו ובנותיו, חתניו, הצטרפו לרוח הגדולה שהרב גדעון הוביל, רוח ארץ ישראל. לכתו מעמנו היא אבדה ענקית למשפחה, אבדה ענקית לתנועת הריבונות ואבדה ענקית לארץ ישראל. בבניין ארץ ישראל ננוחם.
 
בתפילה לבשורות טובות
חודש טוב
חנוכה שמח ושבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

05-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.